Josef Bernatík personálním šéfem v OKsystemu

Softwarová společnost OKsystem s.r.o. přijala Ing. Josefa Bernatíka na nově vzniklou pozici manažera pro lidské zdroje. Jeho hlavním úkolem bude nábor nových pracovníků, zejména analytiků a programátorů, rozvoj a stabilizace lidských zdrojů a upřesňování procesů uvnitř společnosti.
Josef Bernatík personálním šéfem v OKsystemu

Při současném růstu společnosti, kdy se obrat společnosti OKsystem v roce 2005 zvýšil oproti předchozímu roku o 32 %, a s ohledem na probíhající dostavbu administrativní budovy na Pankráci, je problematika náboru, pečlivého výběru a stabilizace nových zaměstnanců velmi důležitá. Josef Bernatík pracoval v posledních čtyřech letech jako personalista na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR, kde se podílel zejména na zdokonalení vnitřní organizace úřadu. Ve státní správě prosazoval metody procesního řízení a řízení kvality. Josef Bernatík koordinoval z pozice projektového manažera implementaci několika informačních systémů podporujících řízení tohoto ministerstva. Ve společnosti OKsystem tak uplatní své zkušenosti nejenom z řízení lidských zdrojů a procesního řízení, ale i z implementace ISO norem. Josef Bernatík aktivně působí mimo jiné jako lektor pro oblast lidských zdrojů a model CAF.

 

Představení společnosti OKsystem

OKsystem je česká společnost, která působí na trhu v oboru informačních technologií od roku 1990. Dodává software, technologie i služby, je řešitelem a dodavatelem informačních systémů do státní správy i podnikové sféry. Příkladem jsou celorepublikové aplikace OKdávky – součást informačního systému státní sociální podpory a OKpráce – rozsáhlé aplikační programové vybavení informačního systému služeb zaměstnanosti. Uvedené informační systémy pomohl OKsystem zpřístupnit veřejnosti prostřednictvím velmi navštěvovaného Portálu MPSV na adrese portal.mpsv.cz. Ve stovkách podniků se užívá program OKmzdy pro zpracování mezd, zatímco personální informační systém OKinfo našel úspěšné uplatnění v řadě správních úřadů ČR. Pro komplexní správu lidských zdrojů je určen nový modulární systém OKbase. OKsystem je též významným hráčem na poli informační bezpečnosti, kde mj. uvedl na trh originální softwarovou platformu OKsmart pro integraci kryptografických čipových karet do operačních systémů Windows a Linux.

OKsystem pořádá autorizovaná školení pro počítačové profesionály. Jako certifikovaný partner společnosti Oracle u zákazníků implementuje sadu aplikací Oracle E-Business Suite (SE).

V roce 2005 společnost dosáhla obratu 232 milionů korun a po celou dobu svého působení vykazuje zisk.

Heslem společnosti OKsystem je: “Spojujeme software, technologie a služby.“

Váš názor Další článek: Emailové schránky u Seznam.cz jsou obnoveny

Témata článku: Software, Lidské zdroje, Josef, Lidský zdroj

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší