JIŽ 24 OPERÁTORŮ PŘIPRAVUJE KOMERČNÍ WIMAX SÍTĚ S TECHNOLOGIEMI INTEL

SANTA CLARA, 9. listopadu 2005 – Třináct telekomunikačních operátorů z různých částí světa právě zavádí první pevné WiMAX sítě s WiMAX technologiemi společnosti Intel, které zajistí vysokorychlostní, širokopásmový přístup pro firmy a obyvatele od Německa až po Guatemalu. Jedenáct dalších operátorů připravuje zavedení dalších WiMAX sítí s technologiemi Intel do konce roku.
JIŽ 24 OPERÁTORŮ PŘIPRAVUJE KOMERČNÍ WIMAX SÍTĚ S TECHNOLOGIEMI INTEL

Po úspěšném testování WiMAX sítí v různých částech světa zavádí telekomunikační společnosti plně komerční provoz ve městech, příměstských i venkovských oblastech. Zpřístupňují tak širokopásmové bezdrátové sítě v místech, kde dříve nebylo fyzicky nebo finančně možné širokopásmové připojení zavést.

„Čím rychlejší bude zavádění WiMAX sítí, tím rychleji domácnosti a firmy získají jednoduché použití a široké možnosti cenově výhodného bezdrátového připojení,“ uvádí Scott Richardson, ředitel Broadband Wireless Division společnosti Intel. „Právě nyní se přísliby technologie WiMAX – vysokorychlostní, cenově výhodný bezdrátový přístup – dostávají k firmám a spotřebitelům ve městech a vesnicích v různých částech světa.“

Ve spolupráci se společností Intel a s využitím zařízení se širokopásmovým rozhraním Intel® PRO/Wireless 5116 zavádí komerční sítě následující poskytovatelé: Altitude Telecom* (Francie), AXTEL* (Mexiko), BEC Telecom, S.A.* (Dominikánská Republika), Dedicado* (Uruguay), Globe/Innove* (Filipíny), Iberbanda (Španělsko), Irish Broadband* (Irsko), SferaNET* (Polsko), Mikkelin Puhelin Oyj*  a Savonlinnan Puhelin Oy* (Finsko), Telgua* (Guatemala), Ukrainian High Technologies* (Ukrajina) a WiMAX Telecom* (Rakousko
a Slovensko). 
 
 
Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Témata článku: Division, Uruguay, Finsko, Scott, Podrobné testování, Ukrajina, Různí výrobci

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje