JBuilder 4

11. září 2000
Canon DM-XM 1 - Technické parametry
Inprise/Borland nabízí podnikům oceňovanou a vítězící technologii Java®
JBuilder 4
PRAHA, 6. září 2000 - Společnost Inprise/Borland oznámila produkt Borland® JBuilder 4. Jde o poslední verzi mnohokrát oceněného vývojového prostředí pro aplikace nezávislé na operačním systému, který byl v nezávislých anketách vyhodnocen jako nejlepší nástroj pro vývoj v čistém jazyce Java®. JBuilder 4 je jediné podnikové vývojové prostředí s vysokou produktivitou, které odpovídá a podporuje specifikaci Enterprise Java Bean 1.1 (EJB 1.1) pod operačními systémy Windows®, Linux® a Solaris. Nová verze podstatně zkracuje dobu vývoje aplikací pro elektronický obchod (e-commerce) a jejich propojení s vedoucími aplikačními servery odpovídajícími specifikaci Java 2 Enterprise Edition (J2EE).

"V době rostoucích požadavků na složité aplikace pro elektronický obchod hledají firmy taková řešení, která jim pomohou vytvořit a instalovat takové aplikace v jazyce Java, které jsou stabilní, spolehlivé a škálovatelné", řekl Mark Driver, starší analytik společnosti Gartner Group. "Robustní nástroje jsou nepostradatelnými prvky, které pomáhají zvládnout požadavky ekonomiky Internetu".

"Uvedením produktu JBuilder 4 dokázala společnost Inprise/Borland ještě dále vylepšit doposud nejlepší vývojové prostředí pro jazyk Java", řekl Ali Pashaei, prezident společnosti AppLogic, Inc. "K novým vlastnostem, jakými jsou týmový vývoj, těsná integrace s CVS, "šamani" pro EJB, vylepšení JSP, ArchiveBuilder a další, se přidávají mnohá další drobná vylepšení, která zjednodušují každodenní práci vývojářů".

JBuilder 4 centralizuje souběžnou správu zdrojového kódu pro velké vývojové týmy, které nesdílí jeden podnik či jednu budovu a rozšiřuje možnosti správy zdrojového kódu prostřednictvím Internetu.

"Aplikace typu e-commerce často vyžadují spolupráci různých týmů během vývojového cyklu, a to je přesně moment, kdy integrované a škálovatelné týmové vývojové prostředí JBuilderu 4 přichází na scénu", pravil Jürgen Fessmeier, produktový manažer pro JBuilder u firmy Inprise/Borland.

JBuilder 4 přidává nové vlastnosti k již unikátním a vedoucím vlastnostem jako jsou dvoucestný návrh v čistém jazyce Java, "šamani" pro automatizaci běžných i složitějších úkolů, integrovaný ladicí prostředek, který významně zkracuje dobu vývoje a náklady spojené s tvorbou a instalací podnikových aplikací v jazyce Java.

Specifická rozšíření vlastností nového JBuilderu 4 jsou:

Nové vizuální dvoucestné nástroje, návrháři a "šamani", jako je například "Entity Bean Modeller", které zkracují dobu vývoje a instalace či oživení aplikací pro elektronický obchod.

Možnost rychle vytvářet dynamické, daty řízené aplikace pro prostředí celosvětové sítě s využitím nových InternetBeans, JSP a servletů.

Podpora poslední normy Java 2 verze 1.3 a zabudovaná podpora Java HotSpot Virtual Machine firmy Sun® pro zvýšení výkonu.

Objektový relační databázový systém JDataStore 4 pro tvorbu mobilních, zabudovaných a síťových aplikací.

Vzdálené ladění aplikací v jazyce Java na platformách Windows, Linux a Solaris pro libovolnou platformu, která podporuje Java 2 JPDA, jakými jsou například HP-UX®, AIX® nebo Tru64.

JBuilder 4 je těsně integrován s Aplikačním serverem Inprise a jako novinku nabízí i podporu serveru WebLogic firmy BEA. Zákazníci z velkých podniků tak dostávají možnost úplného a škálovatelného řešení pro celou šíři nasazení informačních technologií nasazených pro provoz aplikací typu e-commerce. Uživatelé mohou snadno provozovat a ladit prvky EJB a aplikace využívající normy CORBA® lokálně, nebo ze vzdálených počítačů přímo z prostředí produktu JBuilder. Mohou též okamžitě instalovat a oživovat prvky EJB, aniž by museli zastavovat aplikační server.

"JBuilder měl vždy vynikající úspěch u našich zákazníků, u nezávislého tisku, analytiků a v podnikovém sektoru", řekl Tony de la Lama, viceprezident a hlavní manažer oddělení pro jazyk Java u společnosti Inprise/Borland. "Kladné přijímání produktu JBuilder prudce roste a v nedávné době tento produkt získal významné ceny od Java Pro, JavaWorld a Software Development Magazine, tedy od tří vedoucích publikací, zabývajících se informatikou v podnikovém sektoru. Stavíme na tomto úspěchu a navrhli jsme JBuilder 4 tak, aby představoval primární nástroj pro vývojáře v jazyce Java, kteří potřebují úplnou sadu nástrojů pro tvorbu podnikových aplikací v čistém jazyce Java".

O produktu Borland® JBuilder 4 Enterprise

Borland JBuilder 4 Enterprise je nástrojem pro rychlý vývoj aplikací (RAD) společnosti Inprise/Borland. Používá se pro tvorbu obchodních, databázových a distribuovaných aplikací na platformě Java 2. Produkt podporuje vývoj pod operačními systémy Linux, Windows a Solaris. JBuilder 4 obsahuje silnou podporu J2EE a programátoři s jeho pomocí dokáží rychle odladit spolehlivé a škálovatelné podnikové aplikace v jazyce Java. JBuilder 4 obsahuje "šamany" a vizuální nástroje pro tvorbu opakovaně použitelných JavaBeans® a Enterprise JavaBeans. Spolu s produktem je též dodávána vývojová licence na VisiBroker® for Java a Aplikační server Inprise verze 4.1, který plně podporuje technologické normy J2EE. JBuilder 4 poskytuje vizuální nástroje a opakovaně použitelné komponenty pro rychlou tvorbu aplikací nezávislých na operačním systému na platformě Java 2. Podrobný popis vlastností najdete na http://www.inprise.cz, popřípadě http://www.borland.com/jbuilder.

Dostupnost produktu JBuilder 4

JBuilder 4 bude k dispozici ve třech verzích - JBuilder 4 Enterprise, JBuilder 4 Professional a JBuilder 4 Foundation. JBuilder 4 Enterprise a JBuilder 4 Professional bude k dispozici koncem měsíce září od Inprise CZ/SK a jeho autorizovaných distribučních partnerů. JBuilder 4 Foundation bude k dispozici pro stažení ve druhé polovině měsíce října.

Pro legální uživatele libovolného produktu Inprise/Borland v balení Enterprise, konkurenčních produktů a předchozích verzí produktu JBuilder nebo libovolného produktu Borland v balení Professional existuje celá řada slev, které najdete na adrese http://www.inprise.cz/ce_cenik_in04002.shtml. Pro veškeré objednávky podané do 28. září 2000 bude poskytována mimořádná a významná sleva.

O společnosti Inprise/Borland

Inprise/Borland je vedoucím poskytovatelem infrastruktury pro přístup k Internetu a nástrojů pro vývoj aplikací pro klíčová operační prostředí včetně OS Linux, Solaris a Windows. Společnost byla založena v roce 1983 a sídlí v Silicon Valley, Kalifornie, USA. Více se dozvíte na adresách http://www.borland.com, http://community.borland.com či http://www.inprise.cz.

Váš názor Další článek: Canon DM-XM 1 - Technické parametry

Témata článku: Linux, Enterprise, Podniková verze, Vzdálená instalace, Solaris, Podnikový nástroj, Podnikový produkt, Elektronická verze, Libovolná aplikace, Podrobné ladění, Podnikové nasazení, Podnikové prostředí, Lama, Ali, Integrovaný obchod, E-Commerce, Rychlá doba, Bean


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF