Java User Group startuje v České republice

Společnost Sun Microsystems a internetový portál Java.cz, společně s Katedrou počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT, pod záštitou rektora Českého vysokého učení technického v Praze prof. Ing. Václava Havlíčka, CSc., zakládají oficiální sdružení uživatelů platformy Java v České republice. Iniciativa Java User Group (JUG) si klade za cíl vytvoření vývojářské komunity, jejíž členové budou společně sdílet své znalosti a přispějí tak k dalšímu rozvoji platformy Java a příbuzných technologií.
Java User Group startuje v České republice

V rámci Java User Group budou pořádána pravidelná setkání, na kterých budou mít zájemci možnost vyslechnout zajímavé přednášky věnující se tématu technologie Java. Na těchto akcích budou mít účastníci jedinečnou možnost setkat se se zaměstnanci Pražského vývojového centra společnosti Sun Microsystems a s odborníky ze zahraničí, kteří toto centrum často navštěvují. Přednášky budou nahrávány a dány k dispozici dalším zájemcům na serveru Java.cz.

 

Internetový portál Java.cz se stane hlavním informačním zdrojem o technologii Java v České republice. Na něm se budou moci uživatelé technologie Java virtuálně setkávat a diskutovat o svých projektech, sdílet své zkušenosti či spolupracovat na zdokonalování a rozvoji celého ekosystému Javy.

 

„Jsme rádi, že se nám podařilo nastartovat tuto iniciativu, která již běžně funguje v okolních zemích, i v České republice. Navíc, díky většímu zapojení Pražského vývojového centra, se naše společnost mnohem více otevírá vývojářské veřejnosti v České republice,“ dodává Pavel Šuk, ředitel Pražského vývojového centra společnosti Sun Microsystems.

 

První setkání Java User Group se uskuteční 12. září 2006 od 18 hodin v budově ČVUT na pražském Karlově náměstí v posluchárně K1. Hlavním přednášejícím bude paní Laurie Tolson, viceprezidentka společnosti Sun Microsystems zodpovědná za Javu a vývojářské nástroje.

 

 

###

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

 

Sun se při vývoji technologií, na nichž fungují nejdůležitější trhy světa, drží jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“). Jeho filozofie sdílení inovací a budování komunit je v popředí další vlny vývoje počítačových systémů – věku participace. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje