Java technologie od Sunu získaly pět ocenění Produkt roku od Developer.com

SANTA CLARA, Kalifornie – 18. ledna 2006, PRAHA – 1. února 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW), tvůrce a hlavní propagátor technologie Java, oznámila, že pět jejích vývojářských produktů a technologií zvítězilo v každoročních cenách Produkt roku webu Developer.com. Ze stovek nominací vybrali vývojáři jako vítěze produkty Sun JavaServer Faces, Sun Java ME Wireless ToolKit, Sun Java Studio Creator, Java Platform Enterprise Edition 5 (Java EE 5) a Sun Java System Identity Manager.
Java technologie od Sunu získaly pět ocenění Produkt roku od Developer.com

„Sun neustále přináší komunitě Java vývojářů technologické novinky, inovace za poslední rok přitom zasahují všechny úrovně vývoje v Javě,“ řekl Jeff Jackson, senior viceprezident Java Enterprise Developer Products and Platforms Group společnosti Sun Microsystems. „Díky tomu, že úzce spolupracujeme s komunitou Java vývojářů a s open source komunitou a že jejich podněty promítáme do naší technologie, se nám daří nadále stavět na úspěchu Javy. Velice si vážíme podílu komunity na těchto inovacích a těšíme se na další spolupráci a úspěchy.“

Podrobnější informace o oceněních webu Developer.com:

  • Nejlepším JSR (Java Specification Request) byla zvolena specifikace JSR 244, tedy platforma Java EE 5. Při jejím vývoji byl kladen důraz zejména na zjednodušení práce vývojářů, kteří potřebují bezpečnou, přenosnou a škálovatelnou platformu pro podnikové aplikace. Java EE 5 zjednodušuje programování pomocí anotací, programování na principu POJO (Plain Old Java Object) a pomocí vkládání prostředků. Dále podporuje nejnovější standardy webových služeb, nové programovací rozhraní pro Java Persistence a technologii JavaServer Faces, která zjednodušuje vytváření webových aplikací založených na metodě AJAX.
  • Sun J2ME Wireless Toolkit už třetí rok v řadě zvítězil v kategorii produktů pro vývoj bezdrátových a mobilních aplikací. Podle průzkumu agentury Ovum přesáhla v roce 2005 instalovaná základna mobilních zařízení s podporou Javy jednu miliardu. Špičková podpora této vývojové sady pro vyspělá programovací rozhraní platformy Java ME, snadné používání a bohatá funkční výbava z ní dělá nepostradatelný nástroj pro vývojáře mobilních aplikací, kteří chtějí oslovit tento rozsáhlý trh.
  • V kategorii Java nástrojů už druhý rok v řadě zvítězil nástroj Sun Java Studio Creator pro vývoj webových aplikací. Ten spojuje sílu stoprocentní podpory standardů Javy s vizuálními metodami zjednodušeného vývoje a poskytuje vývojářům vysoce efektivní a produktivní prostředí pro vytváření webových aplikací.
  • V kategorii Framework zvítězila technologie Sun JavaServer Faces, která kvalitně definovanou kostrou komponent, stavů a událostí zjednodušuje vytváření uživatelských rozhraní pro webové aplikace. Technologie JavaServer Faces velice dobře spolupracuje s metodou AJAX, poskytuje prostředky pro zohlednění rozdílů mezi různými prohlížeči a skrývá komplikace jazyka Javascript. Technologie JavaServer Faces je navržena s ohledem na vývojové nástroje. To znamená, že s nástroji jako Java Studio Creator mohou vývojáři vytvářet celé webové aplikace prostým přetahováním komponent JavaServer Faces myší.
  • V kategorii bezpečnostních nástrojů a doplňků zvolili vývojáři Sun Java System Identity Manager. Ten kombinuje služby správy uživatelů a synchronizace identit a pomáhá efektivně a bezpečně spravovat uživatelské profily a oprávnění v průběhu celého životního cyklu identit. Jako součást řešení Solaris Enterprise System je Java System Identity Manager vývojářům i uživatelům k dispozici bezplatně.


O oceněních webu Developer.com
Ocenění Produkt roku webu Developer.com jsou udělována technologiím a produktům, které významně ovlivňují práci programátorů. Byly nominovány stovky produktů, z nichž čtenáři hlasováním zvolili vítěze jednotlivých kategorií.
Webový server Developer.com je majetkem společnosti JupiterWeb, divize společnosti Jupitermedia (Nasdaq: JUPM). Další informace najdete na webu www.developer.com.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi „The Network Is The Computer™“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardwaru, softwaru a služeb pro provoz internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.
 
Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Java, Solaris a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

Témata článku: Programování, Open source, The Sun, Funkční stav, Jackson, Ajax, Webové rozhraní, Creator, Instalovaná aplikace, Vývojář, Anotace

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji