Japonský Aisin si v České republice zvolil řešení od SAP a Aimtec

Plzeň 23.1.2007 - Společnost Aimtec, poskytovatel podnikových informačních systémů pro automobilový průmysl a certifikovaný partner SAP ČR, zvítězil ve výběrovém řízení české pobočky japonské společnosti AISIN na implementaci nového informačního systému.
Japonský Aisin si v České republice zvolil řešení od SAP a Aimtec

Vedení společnosti si pro své potřeby vybralo branžové řešení mySAP All-in-One pro automobilový průmysl SAPPY.CAR, které kromě standardní funkcionality systému mySAP ERP obsahuje také přednastavené scénáře pokrývající klíčové potřeby společnosti AISIN jakožto dodavatele automobilového průmyslu. Nový informační systém umožní firmě AISIN integrovat veškeré podnikové procesy, získat nad nimi aktuální přehled a díky tomu tak snížit náklady a prostředky na administrativní a produktivní procesy.

AISIN EUROPE MANUFACTURING CZECH s.r.o. je dceřiným výrobním závodem japonské společnosti AISIN SEIKI Co. Ltd., která je ze 30% vlastněna společnostmi Toyota Motor a Toyota Industrie a v současné době je šestým největším dodavatelem automobilového průmyslu na světě. Česká pobočka tohoto nadnárodního gigantu byla vybudována v roce 2003 v Písku na zelené louce a výrobní program tvoří olejová a vodní čerpadla, kryty hlav válců, kryty rozvodových řetězů a olejové vany pro závody evropských i japonských výrobců automobilů – Toyota, Renault, Volvo, Nissan a Daimler Chrysler. Během své tříleté existence se firma vypracovala k obratu přesahující jednu miliardu korun a řadí se tak mezi nejvýznamnější japonské investice v České republice.

V loňském roce se Aisin rozhodl rozšířit svůj závodu na jihu Čech a investoval 700 miliónů korun do nové etapy výroby hliníkových odlitků. Současně se vznikem 150 nových pracovních míst se zvýšily nároky na celkovou organizaci společnosti od řízení nákupu, výroby, logistiky až po finanční dohled nad všemi podnikovými aktivitami. V souvislosti s nárůstem produktivních a administrativních činností bylo stále obtížnější zajistit jejich efektivní podporu se stávajícím informačním systémem a tak se vedení společnosti rozhodlo vypsat výběrové řízení pro nákup a implementaci nového celopodnikového ERP řešení. Na rozdíl od jiných poboček Aisinu, kde bylo implementováno korporátní řešení, si vedení píseckého závodu prosadilo výběr českého partnera, který by do nového systému lépe promítnul podmínky a pravidla místního podnikatelského prostředí.

Jako nejlepší nakonec vyhodnotil Aisin nabídku společnosti Aimtec, která se stala vítězem soutěže s řešením SAPPY.CAR, které je postavené na platformě mySAP ERP. Hlavní předností tohoto systému jsou přednastavené šablony klíčových procesů vycházejících z potřeb dodavatelů automobilového průmyslu a specifik japonských výrobních firem, díky čemuž je možné ušetřit až 50% nákladů na implementaci. Systém bude v konečné podobě pokrývat oblast financí, controllingu, skladového hospodářství, plánování nákupu a prodeje. Proces výrobního plánování bude v prvotní fázi projektu probíhat ve stávajícím systému, na který bude SAPPY.CAR integrován. Postupně však bude využita funkcionalita mySAP ERP i v této oblasti.

Váš názor Další článek: Nebezpečný vir Trojan.Peacomm zvyšuje svou aktivitu

Témata článku: Renault, Průmysl, Japonský gigant, Nejvýznamnější dodavatel, Konečná fáze, Dceřiná firma, Automobilový průmysl, Daimler, Vana, Chrysler, Stávající systém, Controlling, Nissan, Toyota

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší