Jan Kasal a Ivan Langer podpořili kongres Intersteno

Jan Kasal a Ivan Langer podpořili kongres Intersteno

Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal a ministr vnitra a informatiky Ivan Langer převzali záštitu nad 46. kongresem a mistrovstvím světa ve zpracování informací mezinárodní federace Intersteno, který pořádá sdružení Interinfo ČR a který se uskuteční v Praze v posledním červencovém týdnu.

Jan Kasal ve svém dopise mimo jiné uvedl: „Jsem rád že mohu převzít záštitu nad Mistrovstvím světa ve zpracování textů spojeným s mezinárodním kongresem Intersteno 2007. Díky mimořádným úspěchům našich reprezentantů na posledním mistrovství světa získala Praha po více než 40 letech pořadatelská práva. Takové množství medailí v mezinárodním měřítku je pro naši zemi velkým úspěchem. Přál bych si, aby se nám i v dalších oblastech dařilo tak jako ve zpracování textu. Jisté je, že v jiných disciplínách bývají taková ocenění kvitována s daleko větším zájmem a obdivem. Věřím, že konání obou akcí v České republice napomůže ke zvýšení prestiže této soutěže a obrátí pozornost naší veřejnosti k těmto neprávem opomíjeným a přitom velmi užitečným dovednostem.“

Kongres přislíbil zahájit ministr vnitra a informatiky Ivan Langer, který v dopise prezidentovi Intersteno uvedl: „Vím, že pořadatelství získala Česká republika po 44 letech teprve podruhé v historii zejména díky Vaší celoživotní pedagogické činnosti a vynikajícím sportovním výsledkům české reprezentace, vedené národním sdružením Interinfo ČR.“

 „Jsem moc rád, že se podařilo pro myšlenku našeho kongresu získat tak výjimečné osobnosti naší země. Kongres v Praze organizujeme po 44 letech a věřím, že budeme skvěle reprezentovat Českou republiku. Rád bych poděkoval všem, kteří nám udělili svoji záštitu: paní poslankyni Michaele Šojdrové, náměstkyni ministra vnitra a informatiky Lence Ptáčkové-Melicharové a také prezidentu Hospodářské komory Jaromíru Drábkovi a řediteli národní knihovny Vlastimilu Ježkovi. Velmi si jejich milých slov ceníme,“ poděkoval všem, kteří kongres podpořili Jaroslav Poláček, šéf organizačního výboru.

46. kongres a mistrovství světa ve zpracování informací mezinárodní federace Intersteno (založena 1887) se koná naší zemi koná poprvé po 44 letech,  zúčastní se jí více než čtyři stovky účastníků z téměř třech desítek zemí. Již 6 let si ČR odváží ze světových klání největší díl medailí. Interinfo ČR, organizátor akce, podporuje technologie, kterými řeší efektivně problém potřeby rychlého a hlavně bezchybného záznamu textu v češtině i jiných jazycích. Prezidentem Intersteno byl před dvěma lety zvolen Jaroslav Zaviačič, který předsedá i českému sdružení Interinfo ČR.

Témata článku: Lenka, Ministry, President, Ivan

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje