Ixtent dodává archivaci včetně časových razítek

IXTENT s.r.o. zařadila na základě velkého zájmu klientů do své nabídky poskytovaných řešení nový modul k archivačnímu serveru, podporující funkci archivace a následnou správu dokumentů (skenovaných, elektronických) označených časovým razítkem nebo elektronickým podpisem.
Ixtent dodává archivaci včetně časových razítek

IXTENT je připraven službu archivace s elektronickým podpisem či časovým razítkem implementovat všem potenciálním zákazníkům v České republice či zbytku Evropy včetně integrace do stávající IT infrastruktury.
 
Zatímco elektronický podpis je z principu vázán na konkrétní osobu/autoritu a slouží jako náhrada vlastnoručního podpisu, časové razítko ověřuje i obsah (autenticitu) dokumentu k danému okamžiku. Z pohledu legislativy, kdy je nahrazován standardní papírový dokument dokumentem elektronickým, je tedy podpora práce s časovým razítkem zcela zásadní.

Princip časového razítka je založen na digitálním podpisu, zaručeném zdroji času a tzv. hash funkci. Prvním krokem razítkování je vygenerování (hash funkce) jedinečného otisku (v podobě n-bitového řetězce) v návaznosti na obsah uvedeného dokumentu.Tento n-bitový hash řetězec je zaslán autoritě poskytující časové razítkování (TSA). TSA doplní hash řetězec o časový údaj a další identifikátory. Z tohoto spojení je vygenerován "časový" hash, který TSA digitálně podepíše svým privátním klíčem časové autority. Takto podepsanou sadu informací vrací TSA zpět jako časové razítko. Jelikož je hash funkce jednosměrná, TSA není na základě výsledného řetězce schopna zpětně rekonstruovat obsah dokumentu. Tím je bezpečnost obsahu dokumentu zachována.

Témata článku: Bezpečnost, Jedinečný identifikátor, Razítka

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

Včera | Jakub Čížek | 104

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 146


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji