iXOS Software AG uvedena na burzovním indexu

25. června 1999
Za vyšší bezpečnost ICQ
iXOS Software AG uvedena na novém Neuer Markt Blue Chip Indexu.
iXOS Software AG uvedena na burzovním indexu
Přední dodavatel celopodnikových systémů pro správu obchodních dokumentů mezi 50 nejlepšími cennými papíry obchodovanými na Neuer Marktu

1. července uvede společnost Deutsche Börse AG Neuer Markt Blue Chip Index s 50 nejvýznamnějšími obchodovanými společnostmi. V budoucnu bude tento index sloužit jako nový benchmark pro státní investory a poslouží i jako vodítko pro rozhodování soukromých investorů. S tržní kapitalizací přesahující 1 miliardu německých marek se mnichovská společnost iXOS Software AG, přední světový dodavatel systémů pro správu obchodních dokumentů v prostředí SAP R/3, nachází mezi první skupinou podniků, které jsou na novém indexu uvedeny.

Mezi klíčové faktory určující složení tohoto nového tržního indexu akciového trhu patří obrat burzovního trhu a tržní kapitalizace. Tento index obchodníci dříve uváděli jako „DAX Neuer Marktu”. Na Blue Chip Index, který bude revidován každých šest měsíců, bylo vybráno celkem 50 společností.

„Jsme hrdí na to, že jsme na Blue Chip Indexu uvedeni hned od jeho začátku," řekl Vijay Sondhi, CFO společnosti iXOS Software AG. „Kromě obratu burzovního trhu a tržní kapitalizace hrají velmi důležitou roli i takové faktory jako stáří a velikost společnosti, do kterého odvětví patří a předpokládaná budoucí stabilita společnosti. To, že se společnost Deutsche Börse AG rozhodla na Neuer Markt Blue Chip Index uvést i firmu iXOS Software AG jenom potvrzuje úspěšnost našeho obchodního modelu a dlouhodobou důvěru trhu v naši společnost."

Nový burzovní ukazatel akcií se vypočítá jako cena a výkonnostní index založený na Xetra. Na Blue Chip Indexu mohou být uvedeny jak německé, tak i zahraniční firmy. Neuer Markt jako takový se v současné době skládá ze 115 společností s celkovou tržní kapitalizací 47 miliard EURO.

O společnosti iXOS
Společnost iXOS je celosvětově vedoucí dodavatel řešení pro správu obchodních dokumentů v prostředí klient/server systému R/3. Řešení společnosti iXOS pro zpracování obchodních dokumentů, iXOS-ARCHIVE, automatizuje zobrazování, archivaci, obnovu, sdílení, dodávání a opětovné použití obchodních dokumentů v rámci podniku a mezi obchodními partnery. Systém iXOS-ARCHIVE umožňuje řízení velkých objemů dokumentů a dat. Je určen ke globálnímu rozmístění. Uživatelům nabízí celopodnikové řešení zpracování dokumentů založené na průmyslově standardních klientech, serverech a intranetech. Aby společnost iXOS zákazníkům umožnila maximálně využít výhody systému zpracování obchodních dokumentů, nabízí i profesionální služby, včetně poradenství, implementace, projektů a školení.

Akcie společnosti iXOS Software AG jsou uvedeny na kapitálovém trhu Neuer Markt ve Frankfurtu a obchodují se pod symbolem „XOS” (identifikační číslo 506150). Akcie typu ADS (American Depositary Shares) společnosti iXOS, kde každá akcie ADS představuje jednu pětinu akcie, se na burze NASDAQ obchodují pod symbolem „XOSY”.

Váš názor Další článek: Za vyšší bezpečnost ICQ

Témata článku: Software, Chip, Frankfurt, Blue, Index


Určitě si přečtěte

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky