ITnT 2008 na vídeňském výstavišti začátkem února

ITnT 2008 na vídeňském výstavišti začátkem února

Na vídeňském výstavišti otevře v období od 5. do 7. února 2008 své brány již počtvrté největší rakouský odborný veletrh informačních technologií a telekomunikací „ITnT“. Veletrh je považován za nejdůležitější setkání domácích i zahraničních firem ze zemí střední, východní a jižní Evropy. Výstavní akce je rozdělena do tří tematických sekcí: „Infrastructure & Solutions“, „Software & Services“ a „Telecommunications & Solutions“. Hlavní sekce doplňuje rozsáhlý doprovodný program.

„ITnT určuje směr rozvoje odvětví informačních a komunikačních technologií,“ uvedl Matthias Limbeck, jednatel pořadatelské Reed Exhibitions Messe Wien. Minulý ročník byl rekordní. Počet vystavovatelů vzrostl o 30 % na 389 a veletrh navštívilo 16 874 návštěvníků, což je o 8 % více, než v předešlém roce. „ITnT se na rozdíl ostatních mezinárodních odborných IT veletrhů v regionu velmi slibně rozvíjí,“ říká Matthias Limbeck.

ITnT boduje u vystavovatelů především vysokou úrovní znalostí i rozhodovacích pravomocí domácích i zahraničních návštěvníků. K top managementu patří v průměru 20 % návštěvníků, 10 % návštěvníků jsou IT manažeři. V oblasti průmyslu je zaměstnáno 14 % návštěvníků, 7 % ve veřejné správě a 4 % v bankovnictví a pojišťovnictví. Ze zahraničí přijede na vídeňské výstaviště 12 % návštěvníků, většinou z Německa, Maďarska, a Česka. Další hosté přijíždějí jak z evropských zemí, tak ze zámoří.

Témata článku: Software

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje