IT Fitness 2010 - otestujte své IT znalosti

IT Fitness 2010 - otestujte své IT znalosti

Dům zahraničních služeb nabízí školám i široké veřejnosti IT FITNESS test, který hodnotí úroveň dovedností a znalostí v oblasti počítačů a dalších moderních informačních a komunikačních technologií. Test byl představen jako součást celoevropské kampaně Evropský týden IT dovedností 2010 (E-Skills Week 2010), jehož hlavní aktivity probíhaly v týdnu od 1. - 5. března. Aplikace IT Fitness bude na stránkách DZS dostupná do poloviny dubna 2010, poté bude test ukončen. Hlavní cíl IT Fitness spočívá v možnosti otestování si svých dovedností v oblasti ICT, snaží se také rozpoutat diskusi o nezbytnosti tzv. e-Skills pro kvalitnější život v 21. století. Na tvorbě testu s Domem zahraničních služeb spolupracovala také Jednota školských informatiků (www.jsi.cz).

IT FITNESS obsahuje 32 otázek z teorie i praxe ICT, po jejichž kompletním vyplnění obdrží každý účastník hodnotící certifikát s procentuální úspěšností, který bude možné vytisknout a uložit.

Součástí testu je také soutěž o hodnotné ceny. Ty budou uděleny ve dvou kategoriích – jednotlivci a školy. Hlavními cenami jsou kvalitní netbooky, účastníci však mohou získat i velké množství drobnějších hodnotných cen. Do soutěže postupuje každý, kdo vyplní testovou i sebehodnotící část, přičemž výsledek testu není rozhodující. Výherci budou vylosováni a vyhlášeni po skončení testu, tedy koncem dubna 2010.

Srdečně Vás zveme k účasti v soutěži a testu! Více informací a samotný test naleznete na následujícím odkazu: http://www.dzs.cz/itfitness

Budeme se také těšit na Vaše postřehy, návrhy či kritické poznámky k obsahu a formě testu na našem diskusním fóru IT FITNESS. Zároveň věříme, že test IT Fitness přispěje k novému pohledu na svět počítačů a moderních komunikačních technologií.

Další článek: Zájemci o Google internet skákali do jezer a koupali se se žraloky

Témata článku: Test, Week, Kritická část, Netbook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor