Iridium získalo licenci pro provoz v České republice

Společnost Iridium získala licenci pro provoz satelitních služeb na území České republiky.
Iridium získalo licenci pro provoz v České republice
Společnost Iridium získala licenci pro provoz satelitních služeb na území České republiky. Pro společnost Iridium je to velmi důležitý krok vedoucí k možnosti poskytovat na našem území komplexní služby v oblasti mobilní komunikace pro zákazníky z naší republiky i ze zahraničí. Všichni, kteří potřebují stoprocentní mobilní komunikaci, dostanou příležitost využívat jejích výhod s nejvyšším komfortem.

Společnost Iridium vytrvale pracovala na zajištění všech potřebných podmínek pro uvedení systému Iridium v České republice. Ke spuštění systému v ČR dochází krátce po vstupu České republiky do Severoatlantické aliance. Komunikační možnosti systému Iridium jsou intenzivně využívány armádami členských zemí NATO a dalšími bezpečnostními a záchrannými složkami. Systém Iridium již ukázal své možnosti při hurikánu Mitch, při katastrofě v rakouských Alpách a nyní i v Kosovu. Česká republika i armáda dokazuje, že v oblasti telekomunikací je schopna držet krok s nejrozvinutějšími státy. Všichni klienti systému budou moci komunikovat bez omezení i v oblastech, které nejsou dosud pokryty stávajícími mobilními systémy.

Dne 22. dubna 1999 udělil Český telekomunikační úřad společnosti Iridium licenci na obousměrný přenos hlasu, obousměrný přenos dat, paging a služby v letecké přepravě, které zahrnují služby spojené se zajišťováním bezpečnosti letecké dopravy a radionavigace. Pro provoz byla přidělena frekvence 1621,35 - 1626,50 MHz.

Licence nezahrnuje homologaci přístrojů pro systém Iridium. Proces homologace byl v době vydání této zprávy stále v řízení. Ukončení licenčního řízení lze očekávat v nejbližší době. Homologace je nezbytnou podmínkou pro započetí prodeje přístrojů v ČR.

Služby systému Iridium může využívat každý současný zákazník roamingových partnerů (EuroTel a RadioMobil) společnosti Iridium, který si zakoupí nebo zapůjčí telefonní přístroj. Zákazník si zachovává své telefonní číslo, jediný účet a všechny telefonní čísla uložená v paměti SIM karty. Telefonní přístroje a pagery budou k zakoupení u vybraných dealerů obou roamingových partnerů.

Iridium LLC se stalo první společností na světě poskytující od 1.listopadu 1998 zcela nové globální satelitní telefonní a pagingové služby. Síť 66-ti nízko letících orbitálních (LEO) družic, spojená s pozemními mobilními systémy, umožňuje předplatitelům komunikovat prakticky kdekoliv na světě s jedním přenosným telefonem, pagerem, jediným telefonním číslem a účtem. Uživatelé používají dostupné lokální celulární sítě a v případě jejich nedostupnosti satelitní systém Iridium. Iridium World Communications, Ltd (NASDAQ:IRID) je veřejným investičním nástrojem Iridia LLC.

Váš názor Další článek: DeskJet 710C: Malý inkoustový ďáblík

Témata článku: Nejbližší doba, Veřejná doprava, Telefonní číslo, Satelitní karty, Družice, Iridium, Česká armáda, Leo, Pozemní doprava, Pager, Alpy, Jediná možnost, Mobilní číslo


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky