Iridium převezme Claircom

Společnost Iridium uzavřela dohodu o převzetí společnosti Claircom, poskytovatele telekomunikačních služeb v letecké dopravě, od společnosti AT&T.
Iridium převezme Claircom
Získání společnosti Claircom zajišťuje významnou přístupovou cestu k cestujícím profesionálům a posiluje pozici společnosti Iridium LLC jako celosvětové společnosti poskytující bezdrátové komunikační služby.

(WASHINGTON,D.C., PRAHA, 11. ledna 1999) Společnost Iridium LLC 22. prosince oznámila, že dosáhla dohody o koupi Claircom Communications Group, Inc. (Claircom) vlastněné společnostmi AT&T a Rogers Cante za 65 mil. USD. Obě strany nyní čekají na souhlas antimonopolního úřadu.

Telefonní služby poskytované společností Clairom v letecké dopravě ideálně doplní portfolio služeb společnosti Iridium zaměřeného na cestující profesionály. Po následujícím završení transakce ponese instalované zařízení Claircom označení Iridium a bude včleněno do integrované nabídky celosvětové bezdrátové telefonie a pagingu.

"Vytváříme svět ve kterém budou mít zákazníci společnosti Iridium možnost jet kamkoli a zůstat přitom ve spojení nejen pomocí jejich telefonů a pagerů Iridium ale též díky telefonům Iridium instalovaným v komerčních i soukromých letadlech," řekl Edward F. Staiano, místopředseda představenstva a CEO společnosti Iridium LLC.

Tato transakce umožní cestujícím obchodníkům zejména v oblasti tzv. vertikálních trhů, které mimo jiné zahrnují ropný, plynárenský a těžební průmysl, z celého světa, komunikovat i v době letu. Pro tyto zákazníky je letecká přeprava přirozeným a nejvyužívanějším způsobem cestování, a proto bude značka Iridium na telefonech instalovaných v letadlech hodnotným aktivem.

Společnost Claircom se sídlem v Seatlu je druhým největším poskytovatelem telefonických služeb pro leteckou dopravu v USA. Claircom vlastní a provozuje digitální telefonní síť pro spojení celkem 160 pozemních stanic rozmístěných v USA, Kanadě a Mexiku s přístroji v letadlech. Tato síť obsluhuje v současné době více něž 100 000 telefonů vestavěných v přibližně 1700 komerčních a soukromých letadlech. S počtem instalací přesahujích 200 tak patří Claircom mezi nejvýznamnější mezinárodní společnosti nabízejících telekomunikační vybavení pro leteckou dopravu.

Divize satelitních služeb pro letectví společnosti Iridium, která se napojí na existující struktury společnosti Claircom, začne poskytovat své služby koncem prvního čtvrtletí roku 1999. Spojení společností Iridium a Claircom přinese nabídku prvotřídních služeb pro letectví s produkty a službami pro všechny typy letadel a jejich pasažéry. Systém Iridium bude schopen zajistit telekomunikační služby přímo v kokpitech a kabinách komerčních letadel i v soukromých a firemních letadlech. Celá soustava bude oposkytovat pasažérům příchozí i odchozí hovory, přímou komunikaci XXXXX (to belt-worn pagers) a spojení kokpitů s celým světem a to i v dříve nepokrytých trasách přes póly.

Systém Iridium je komerčně provozován od 1. listopadu 1998.

Iridium LLC, ve stručnosti Iridium, je mezinárodní konsorcium vedoucích telekomunikačních a průmyslových podniků, které investují do rozvoje a realizace služeb společnosti Iridium. V roce 1995 byla založená společnost Iridium Communications Germany GmbH (ICG) se sídlem v Düsseldorfu. Podnik je stoprocentní dceřinnou společností firmy o.tel.o, telekomunikační společnosti koncernů VEBA a RWE. Na společnosti Iridium se podílejí následujíce organizace: Iridium Africa Corp., Iridium Canada Inc., Iridium China (Hong Kong) Ltd., Iridium India Telecom Limited, Iridium Middle East Corp., Iridium SudAmerica Corp., Khrunichev State Research and Production Space Center of the Russian Federation, Lockhead Martin Corporation, Motorola Inc., Nippon Iridium Corporation, o.tel.o, Pacific Electric Wire & Cable Co., Ltd., Raytheon Company, SK Telecom, Sprint Corporation, Societa Finanziara Telefonica per Azioni, Thai Satellite Telecommunications Co., Ltd.

Iridium je registrovaná obchodní a servisní značka společnosti Iridium LLC.

Váš názor Další článek: Dvakrát policie na Internetu – jednou u nás, jednou ve Švýcarsku

Témata článku: Pager, Iridium, Pozemní doprava, Hong Kong, Nippon, Sprint, Cable, Soukromý telefon, Telefonica, Pacific, Kong, Germany, Canada, RWE, Washington DC


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky