iPAQ Pocket PC zdarma k notebooku Compaq Armada M700

Nový handheld Compaq iPAQ Pocket PC s černobílým displejem k notebooku Compaq Armada M700
iPAQ Pocket PC zdarma k notebooku Compaq Armada M700
Praha, 13. listopadu 2000 – Compaq ČR přichází na předvánoční trh s další zajímavou nabídkou. Při nákupu notebooku Compaq Armada M700 přes internetový obchod CompaqPlus (www.compaqplus.cz) v období od 13. listopadu až do vyprodání skladových zásob získáte zdarma černobílý iPAQ Pocket PC H3130. Compaq stanovil cenu této speciální nabídky na 99 980,- Kč.

„Rozhodne-li se zákazník pro naši nabídku, získá dva velmi kvalitní produkty, které splňují nejnáročnější kritéria, a to za velmi příznivou cenu,” řekl Petr Svoboda, produktový manažer, Compaq ČR. „Černobílá verze iPAQ Pocket PC představuje pro naše zákazníky vysoce flexibilní nástroj ke správě informací. Doslova jim umožňuje, aby nosili své PC neustále s sebou.”

Compaq Armada M700

Armada M700 je notebook, který je specificky navržený pro „mobilní profesionály”, kteří hledají ideální vyváženost nejnovějších a nejvýkonnějších technologií a nízkou hmotnost, a to vše bez kompromisů ve funkčnosti notebooku.

Notebook Armada M700 je vybaven skvělým displejem TFT XGA o úhlopříčce 14,1” s krytem z hořčíkové slitiny pro zvýšení odolnosti, obsahuje procesor Intel Pentium III o taktu 600 MHz, RAM 64 MB, harddisk SMARTII o velikosti 6,4 GB, mechaniku 24xCDR v MultiBay slotu, který umožňuje zaměnit ji za DVD mechaniku, LS-120, druhý harddisk, náhradní baterii, CD-RW mechaniku nebo disketovou jednotku. Dále obsahuje dva interní reproduktory a Compaq Premier Sound, MiniPCI modem 56/100 Ethernet kartu, porty USB a IrDA, mikrofon, sluchátka, rozšiřující dokovací stanici a TV výstup. Notebook má předinstalovaný operační systém Windows 95/98 CZ. To vše při rozměrech 31,5 x 24,9 x 2,8 cm a hmotnosti pouhých 2,2 kg. Záruka na tento výrobek je 36 měsíců a zahrnuje rovněž dopravu do servisního střediska.

Více informací o notebooku Compaq Armada M700 naleznete na http://www.compaq.cz/produkty/ntb/am700/am700.shtml.

iPAQ Pocket PC H3130

Compaq ČR zároveň uvádí na český trh černobílou verzi svého populárního výrobku třídy Pocket PC. iPAQ Pocket PC H3130 nabízí stejně výkonné možnosti rozšíření jako barevná verze, přičemž je vybaven hospodárnou kontrastní monochromatickou obrazovkou s 15 stupni šedi.

iPAQ Pocket PC H3130 byl navržen pro cestující profesionály, kteří s sebou vždy potřebují aktuální kalendář a adresář svých kontaktů, přístup k elektronické poště, podnikové síti a k Internetu v reálném čase, a přitom jim postačí produkt s černobílým displejem. Jedná se štíhlého a současně velmi výkonného osobního společníka. iPAQ Pocket PC se díky svému systému rozšiřovacích sad pružně dokáže převtělit v celou řadu zařízení umožňujících přístup k informacím v reálném čase. Jak jednotlivci, tak i podniková oddělení IT mohou zkonfigurovat iPAQ Pocket PC tak, aby plnilo jejich specifické potřeby – od zařízení pro přístup k podnikovým datům až po jedinečného správce osobních informací.

Vlastnosti iPAQ Pocket PC

Řada Compaq iPAQ Pocket PC H3100 je vybavena jasnou monochromatickou obrazovkou o rozměrech 59,6 x 78,8 mm (úhlopříčka 96,5 mm). Obrazovka je vždy dokonale čitelná, ať se uživatel nachází ve spoře osvětlené místnosti nebo je venku za jasného slunečného dne. Displej s 15 stupni šedi má rozlišovací schopnost 240 x 320 a nastavitelné prosvětlení ke snadnému čtení veškerých vestavěných aplikací operačního systému kapesního PC.

Procesor Intel 206 MHz bleskurychle prochází elektronickou poštou (včetně příloh), jmény klientů a jejich adresami, soubory Pocket Wordu, Pocket Excelu a MP3. Dobře navržená tlačítka na jeden dotyk napomáhají uživatelům, aby se rychle dostali ke svým informacím. iPAQ H3130 se snadno synchronizuje s kancelářským PC prostřednictvím Microsoft ActiveSync 3.1.

Řada iPAQ H3100 zahrnuje velké množství softwaru pro kapesní PC a stolní počítač včetně aplikací Pocket Word, Pocket Excel, Pocket Internet Explorer, Windows Media Player a Microsoft Transcriber (technologie pro rozpoznávání přirozeného rukopisu ve všech tvarech - psacím, tiskacím nebo ve smíšeném stylu). Ale to není vše, promyšlený, snadno použitelný software zahrnuje Qmenu, které usnadňuje a urychluje uzavírání nebo přepínání mezi otevřenými aplikacemi – mnohem rychleji než u jiných kapesních PC; dále QStart a Qutilities, které pomáhají snadno nalézt soubory a aplikace.

Jedinečné tlačítko Navigator zajišťuje přístup ke kterékoliv aplikaci na jediné stisknutí. Umožňuje pohyb nahoru, dolu, doprava a doleva; stisknutí střední části tlačítka Navigator má stejný účinek jako klepnutí myší nebo poklepání na obrazovku. K docílení lepší kvality zvuku je reproduktor umístěn pod tlačítkem Navigator. Standardní zvuková zdířka 3,5 mm se stereo výstupem zajišťuje vysokou věrnost při poslechu zvukových knih nebo titulů ve formátu MP3.

Rozšiřovací sady nabízejí přizpůsobitelnou funkčnost

Compaq nabízí pro iPAQ Pocket PC dva typy volitelného vybavení: rozšiřovací sady se specifickými přídavnými funkcemi, jako je např. PC karta nebo připojení CompactFlash, a dále tzv. stylové sady, což jsou kryty na úpravu designu nebo fyzicky funkční kryty, které nemají elektronické funkce.

První dvě rozšiřovací sady, které se prodávají jako volitelné vybavení, budou rozšiřovací sada PC karty a rozšiřovací sada CompactFlash. Rozšiřovací sada PC karty umožňuje bezdrátové připojení k elektronické poště, Internetu a podnikovým sítím – pokud se použije s kartou Circuit Data/Packet Data (CDPD) nebo PC kartou IEEE 802.11b HR pro bezdrátový LAN. Standardní slot PC karty na iPAQ Pocket PC je stejný jako slot, se kterým se setkáváme u většiny notebooků. Rozšiřovací sada CompactFlash dovoluje uživateli použít celou řadu karet, jako např. paměťové, pro připojení na místní síť a jiné volitelné vybavení od třetích stran – modem nebo snímač čárového kódu (které prodávají jiní výrobci ).

Stylové sady navíc zajišťují různé úrovně ochrany zařízení. První stylová sada, kterou Compaq dodává, je manažerský kožený obal, velmi kvalitní pouzdro z černé kůže, do něhož iPAQ Pocket PC hladce zapadne a které má navíc dvě kapsy na navštívenky. Další rozšiřovací sady se vyvíjejí. Jedná se o systém pro určování globální polohy (GPS), čímž se z handheldu iPAQ Pocket PC stane navigační zařízení, a dále se chystá kombinace Bluetooth / rozšiřovací sada CompactFlash určená k současnému připojení více zařízení a rozšíření paměti.

Dostupnost a ceny

Compaq iPAQ Pocket PC H3130 je v prodeji od 13. listopadu 2000 a jeho cena začíná na 14 980 Kč. Ceny modulárních rozšiřovacích sad se pohybují od 1 760 Kč za rozšiřovací sadu CompactFlash až do 4 286 Kč za rozšiřovací sadu PC karty. Standardní model zahrnuje dokovací jednotku USB pro připojení ke stolnímu nebo přenosnému PC, další dotykový hrot, základní stylovou sadu a pouzdro z černé koženky. Detailní údaje o produktu a cenových relacích naleznete na adrese http://www.compaq.cz/produkty/handheldy/pocketpc/pocketpc.shtml.

O společnosti Compaq

Compaq Computer je globální, zákaznicky orientovaná firma, která implementuje modely měnící staré dodavatelské řetězce na konzistentní dialog mezi zákazníky a výrobcem. Compaq navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh hardware, software, řešení a služby včetně špičkových počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení a komunikační produkty, komerční desktopové a přenosné osobní počítače a spotřebitelské osobní počítače. Produkty Compaq jsou určeny pro zákazníky z podnikového, domácího i vládního sektoru. Zákaznickou podporu a informace o společnosti Compaq a produktech a službách Compaqu naleznete na adrese www.compaq.com.

V České republice se Compaq profiluje jako dodavatel kompletní infrastruktury pro CRM (Customer Relationship Management). Realizuje a implementuje procesy nezbytné pro transformaci na novou ekonomiku. Produkty a služby společnost prodává a podporuje prostřednictvím Zákaznického centra Compaq (02/61 108 108), internetového obchodu CompaqPlus (www.compaqplus.cz) nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má okolo 340. Podle zdrojů IDC byly stolní počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1999 nejprodávanější značkou. Informace o společnosti Compaq v ČR naleznete na adrese www.compaq.cz.

Váš názor Další článek: Hardware pro trochu znalé – díl XVI. – výměnné disky zapouzdřené

Témata článku: Notebooky, Windows, Internet Explorer, Navigator, Psací potřeby, Celý kryt, Černá verze, Velká odolnost, Podniková řada, Kancelářské potřeby praha, Náhradní baterie, Úprava PC zdroje, Elektronická sluchátka, Podnikový produkt, Osobní doprava, Podnikový počítač, PC, Pocket, Podnikový notebook, Armada, Navigační software


Určitě si přečtěte

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 116

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky