IP síť BCE teleglobe

28. února 2002
Creative CD-MP3 Player
Globální IP síť BCE teleglobe zvolena k připojení pro vysokorychlostní výzkumnou a vzdělávací síť České republiky
IP síť BCE teleglobe

 

 

Praha 27. února 2002 – společnost Teleglobe Communications Corporation (BCE Teleglobe), která se řadí mezi největší světové poskytovatele služeb pro globální komunikaci, telekomunikace a e-byznys, dnes oznámila podepsání smlouvy se sdružením CESNET, která je operátorem české vědecké, výzkumné a vzdělávací sítě (CESNET2). Smlouva mezi společnostmi BCE Teleglobe a CESNET se týká poskytování vysokorychlostního připojení do globálního Internetu prostřednictvím internetové páteřní sítě BCE Teleglobe a vzájemné spolupráce na implementaci nových typů služeb, založených na pronájmu vlnových délek.

 

Podrobné podmínky smlouvy dosud nebyly zveřejněny.

 

Na základě smlouvy společnost BCE Teleglobe poskytne výzkumným pracovištím připojeným k síti CESNET2 připojení do globálního Internetu o přenosové rychlosti 622 Mb/s prostřednictvím pražské pobočky společnosti BCE Teleglobe s možností rozšíření stávajícího připojení až na rychlost 2,5 Gb/s.

 

Jelikož BCE Teleglobe realizovala propojení do hlavních přístupových bodů sítě Internetu (NAPs - Network Access Points) ve Spojených státech amerických a v hlavních evropských internetových uzlech (IX - Internet Exchanges) a uzavřela dohody o peeringu s významnými poskytovateli internetových služeb (ISP) ve Spojených státech a v Evropě, výzkumná pracoviště připojená k síti CESNET2 tak získají tímto přímé cesty do jednotlivých sítí globálního Internetu.

 

“BCE Teleglobe je pro nás velice důležitý partner, který nám nejen poskytuje internetové připojení, ale také nám pomáhá realizovat naše plány pro testování a hodnocení nových technologií a aplikací,” řekl ing. Jan Gruntorád, CSc., ředitel sdružení CESNET. “Je to uznávaná vůdčí společnost ukazující  výhody a potenciál celosvětového  širokopásmového  síťování.”

 

(více)

 

-2-

“Výzkumná a akademická komunita v České republice může výrazně přispět k celosvětové výměně nápadů a vědeckých poznatků s kolegy v oblasti mezinárodního výzkumu a vzdělání,” řekl Greg Ewert, viceprezident pro datové a internetové služby společnosti BCE Teleglobe. “Velmi si ceníme, že můžeme poskytovat sdružení CESNET vysokorychlostní přístup k Internetu a těšíme se na vzájemnou spolupráci ve využití všech možností nové generace Internetu.”

 

Mezi zákazníky společnosti BCE Teleglobe patří významné akademické sítě jako jsou BELnet (Belgie), CANARIE (Kanada), CERnet (Čína), NCA/KISTI (Korea), HEANET (Irsko), MIMOS (Malajsie), SURFnet (Holandsko), FASTnet (Rusko) a UKERNA /SUPERJANET (Spojené království Velká Británie a Severního Irska).  BCE Teleglobe také poskytuje transpacifické spojení pro Asia Pacific Advanced Network Konsorcium (APAN). 

 

Společnost BCE Teleglobe je jedním z největších globálních poskytovatelů telekomunikačních a internetových služeb. Svým zákazníkům umožňuje maximalizovat potenciál využití Internetu prostřednictvím svých hostingových služeb, šířením obsahu a celosvětovou možností připojení k Internetu. Telekomunikační síť společnosti spojuje Severní Ameriku s více než 240 zeměmi a teritorii. S majetkovým podílem ve více než jednom stu podmořských kabelů je společnost BCE Teleglobe třetím největším mezinárodním vlastníkem optických kabelových systémů. V poskytování mezikontinentálního přístupu do Internetu a v poskytování přístupu do internetu přes satelitní spoje zaujímá BCE Teleglobe vedoucí pozici. BCE Teleglobe je vlastněn  Bell Canada Enterprises (BCE) Inc. s centrem v Montrealu v Kanadě. Více informací naleznete na http://www.teleglobe.com

Sdružení CESNET bylo založeno v březnu 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR  za účelem provozování národní sítě pro vědu a výzkum. Sdružení je řešitelem projektu Vysokorychlostní síť národního výzkumu a její nové aplikace. V současné době provozuje gigabitovou páteřní síť CESNET2 , která propojuje body sítě prostřednictvím 2,5 Gb/s POS (Packet over Sonet) a 1 Gb/s GE (Gigabit Ethernet) okruhů. Právě díky této pozici a dalším aktivitám ve výzkumu v oblasti telekomunikačních a internetových technologií je sdružení CESNET zástupcem České republiky v projektu GÉANT, který provozuje a vyvíjí GÉANT páteřní síť spojující různé evropské národní výzkumné sítě. Více informací naleznete na http://www.cesnet.cz.

 

 

# # #

 

Váš názor Další článek: Creative CD-MP3 Player

Témata článku: Byznys, Pacific, Canada, Spojené království, Kabelové spojení, Sonet, Montreal


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky