Iomega nabízí nové modely SuperSpeed USB 3.0 za cenu modelů USB 2.0

Iomega nabízí nové modely SuperSpeed USB 3.0 za cenu modelů USB 2.0

Oceňovaná řada prémiových přenosných pevných disků eGo jako první obsahuje modely pro rozhraní USB 3.0 s hardwarovým šifrováním a nejvyšší odolností na trhu

Společnost Iomega, člen skupiny EMC a přední inovátor v oblasti řešení ochrany digitálních dat pro spotřebitele a malé a střední firmy, oznámila, že všechny její přenosné pevné disky s rozhraním USB 2.0 budou nyní počínaje oceňovanou řadou Iomega® eGo™ Portable Hard Drives vybaveny novým rozhraním SuperSpeed USB 3.0. Nové produkty USB 3.0 eGo Portable Hard Drives budou nabízet hardwarové šifrování a vysokou odolnost. Jejich odolnost proti pádu přitom dvojnásobně překračuje průměrné hodnoty dosahované v oboru. Ceny těchto nových zařízení zůstanou stejné jako za zařízení s rozhraním USB 2.0. Tento na trhu ojedinělý krok potvrzuje tradici technologického prvenství společnosti Iomega.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

„Jako lídr na trhu s externími pevnými disky společnost Iomega s potěšením přechází s celou produktovou řadou přenosných pevných disků na rozhraní USB 3.0, a to bez zvýšení ceny pro naše zákazníky,“ říká Jonathan Huberman, prezident Iomega Corporation a divize Consumer and Small Business Products Division společnosti EMC. „Díky velmi rychlému rozhraní USB 3.0, které je až 10krát rychlejší než USB 2.0, vysoké odolnosti proti pádu z výšky až 2,1 metru, a silnému zabezpečení pomocí hardwarového šifrování AES 256 představují přenosné pevné disky Iomega eGo Portable Hard Drives neodolatelnou nabídku. Zvážíme-li, že součástí balení je softwarová sada Protection Suite s oblíbenými tituly jako Iomega QuikProtect, v.Clone a Trend Micro Internet Security, přinášejí tyto disky výjimečné prémiové řešení za stejnou cenu jako většina základních produktů s rozhraním USB 2.0.“

Časový plán uvedení disků Iomega Portable Hard Drives s rozhraním USB 3.0 na trh

Iomega plánuje vybavit všechna zařízení eGo Portable Hard Drives v kapacitách 500 GB* a 1 TB** rozhraním USB 3.0 do první poloviny měsíce října. Nové disky eGo Portable Hard Drives s rozhraním USB 3.0, které je také samozřejmě plně kompatibilní se starším rozhraním USB 2.0, budou vybaveny novou špičkovou technologií Iomega Drop Guard™ Xtreme, poskytující vyšší ochranu před pády z výšky téměř 2,1 metru, tedy dvojnásobné oproti průměru v oboru.***

V první čtvrtině roku 2011 plánuje Iomega vybavit rozhraním USB 3.0 všechny modely své řady Iomega® Prestige Compact Portable Hard Drive. Krátce poté budou stejně vybaveny i ostatní modely přenosných externích pevných disků Iomega.

Všechny 2,5palcové přenosné pevné disky Iomega se snadno vejdou třeba do brašny přenosného počítače či kapsy u saka. Jsou napájeny prostřednictvím USB kabelu z hostitelského stolního či přenosného počítače nebo netbooku, a nepotřebují tedy žádný externí napájecí zdroj. Nové přenosné pevné disky Iomega s rozhraním USB 3.0 jsou plně kompatibilní se staršími počítači a dalšími zařízeními, která jsou vybavena pouze rozhraním USB 2.0. Iomega nabízí adaptérové karty rozhraní USB 3.0 (prodávány samostatně), které je možné připojit k přenosnému či stolnímu počítači s rozhraním USB 2.0 a dosáhnout tak vysoké přenosové rychlosti až 5 gigabitů za sekundu, nabízené rozhraním USB 3.0.

Více než jen přenosný pevný disk – ucelené řešení

Společnost Iomega se právem může chlubit svou nabídkou ucelených řešení. I proto jsou všechny nové disky Iomega USB 3.0 eGo Portable Hard Drives vybaveny 256bitovým hardwarovým šifrováním (pouze pro počítače PC) a také kabely umožňujícími okamžité používání přenosného disku bez ohledu na to, zda je váš stolní či přenosný počítač vybaven rozhraním USB 2.0 nebo USB 3.0. Řada přenosných pevných disků Prestige bude nabízet 256bitové hardwarové šifrování (pouze pro počítače PC) a rozhraní USB 3.0 v první čtvrtině roku 2011.

Nejlepší současná nabídka softwaru dodávaného s přenosnými pevnými disky

Jako bezplatný doplněk ke všem přenosným pevným diskům Iomega eGo a Prestige Portable Hard Drives je dodáváno řešení Iomega Protection Suite, které představuje ucelenou sadu zálohovacího a antivirového softwaru poskytujícího uživatelům zvýšenou ochranu fotografií, videí, hudby a dalších souborů.

Sada Iomega Protection Suite obsahuje:

  • Software v.Clone™, dodávaný výhradně společností Iomega, umožňuje vytvořit úplnou virtuální bitovou kopii (image) počítače, včetně operačního systému, všech aplikací, nastavení i osobních souborů, a uložit ji na přenosný pevný disk Iomega. Poté je možné tuto kopii zcela transparentně používat na jiném počítači, jako byste pracovali přímo na svém počítači. Po připojení k vašemu hlavnímu počítači se veškerá data automaticky sesynchronizují, takže vždy máte po ruce aktuální soubory.****
  • Bezplatné 12měsíční předplatné softwaru Trend Micro™ Internet Security pro počítače PC nebo Trend Micro™ Smart Surfing pro počítače Mac
  • Iomega QuikProtect: zálohovací software pro jednoduché plánované zálohování dat na úrovni souborů na pevné disky a do úložišť NAS (pro stolní a přenosné počítače se systémy Windows a Mac)
  • Software Roxio® Retrospect® Express: zálohování veškerých dat spolu s aplikacemi a nastaveními (pro stolní a přenosné počítače se systémy Windows a Mac)
  • MozyHome™ Online Backup: službu pro pohodlné online zálohování s 2 GB kapacity online zdarma (neomezené ukládání online za 4,95 USD měsíčně). Služba MozyHome Online umožňuje uživatelům počítačů se systémy Windows a Mac obnovení těch nejdůležitějších dat z libovolného počítače s přístupem k Internetu kdekoli na světě.

Veškerý software ze sady Iomega Protection Suite je majitelům nových disků Iomega eGo a Prestige Drives k dispozici ke stažení z vyhrazeného webu.

Přenosné pevné disky Iomega eGo Portable Hard Drives – špičkové technologie v elegantním balení

Nejenže jsou disky Iomega eGo Portable Hard Drives, které získaly celou řadu ocenění, velmi rychlé a vysoce odolné, ale také jsou krásné na pohled. Mohou se pochlubit elegantním pouzdrem s ještě menšími rozměry než předchozí generace přenosných disků eGo, což z nich činí jedny z nejmenších 2,5palcových přenosných pevných disků v současnosti na trhu. Zařízení Iomega eGo Portable Hard Drives jsou k dispozici v různých barvách, jako například Ruby Red (rubínově rudá), Midnight Blue (temně modrá) a Silver (stříbrná).

Představu o tom, kolik dat je možné uložit na 2,5palcový vysokokapacitní přenosný pevný disk, poskytuje skutečnost, že zařízení Iomega eGo Portable Hard Drive s kapacitou 1 TB dokáže pojmout až 400 000 fotografií, více než 250 000 písniček nebo 385 hodin videozáznamu.*****

Cena, dostupnost a záruka

Více informací o úplné nabídce přenosných pevných disků Iomega včetně jejich aktuálních cen naleznete na webu na adrese www.iomega.com. Využijte možnost shlédnout video o nových produktech Iomega s rozhraním USB 3.0 na webu YouTube.

Adaptér Iomega USB 3.0 Adapter pro přenosné počítače s rozhraním USB 2.0 je k dispozici za cenu 39,99 USD (44,90 €). Za stejnou cenu je v nabídce také adaptér Iomega USB 3.0 PCI Express Adaptor pro stolní počítače. (Jde o doporučenou maloobchodní cenu v USA.)

Na všechny přenosné pevné disky Iomega je poskytována tříletá omezená záruka (podmíněná registrací). Tyto pevné disky jsou k dispozici u online prodejců, prodejců VAR (value added reseller), prodejců a u vybraných maloobchodníků a dále na webu www.iomega.com.

*1 GB = 1 miliarda bytů

** 1 TB = 1 000 000 000 000 bajtů

*** Technologie Drop Guard™ Xtreme využívá pogumovaný pásek Iomega Power Grip Band, který jednotce poskytuje tlumení a zvýšenou ochranu při pádech z výšky až 2,1 metru na průmyslový koberec. Technologie Drop Guard™ Xtreme ovšem nezaručuje, že nedojde ke ztrátě dat.

**** Technologie v.Clone není v současné době kompatibilní s počítači Mac a osobními počítači, které neumožňují instalaci požadované aplikace (v.Clone Player), jako například v internetových kavárnách či jiných veřejných místech. Aplikace v.Clone také nefunguje se všemi operačními systémy pro osobní počítače.

***** Výpočty obsahu jsou provedeny následujícím způsobem – písničky (MP3): datový tok 128 kb/s s kompresí 11:1, 4 min/písničku; digitální fotografie: 2,5 MB na fotografii ve formátu JPG při použití fotoaparátu s rozlišením 6 megapixelů; video ve formátu DVD-Video: datový tok 5,5 Mb/s (2,597 GB/hod). Tyto příklady slouží pouze pro ilustraci.

Další článek: Miranda IM 0.9.3 vylepšuje podporu ICQ

Témata článku: USB, Xtreme, Stolní počítače, Písnička, Prestige, Surfing, Pevný disk, Stejný soubor, USB Disk, Micro USB, Stolní počítač, Elegantní počítač, Hard Disk, Hard, Drop, Grip, Nová fotografie, Disk, Band, Guard, PC Suite, Rozhraní, USB 3, Přenosné zařízení, Nové rozhraní, Netbooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 53

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 68

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

** Otestovali jsme TP-Link Archer AX10, nejdostupnější router s Wi-Fi 6 ** Šetřilo se, ale zatím ty ústupky tolik nebolí ** Pro domácí síťování pohodlná volba, do firmy ale chcete něco lepšího

Tomáš Holčík | 45Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor