InWay testuje BreezeMAX firmy Alvarion

Praha, 23. května 2005 – Společnost InWay, alternativní telekomunikační operátor, uvedla do testovacího provozu jednu z nejmodernějších technologií v bezdrátovém přenášení dat, zařízení BreezeMAX izraelské firmy Alvarion. Jedná se o novou generaci bezdrátových zařízení skupiny Wi-Max, která je velmi flexibilní v nastavení parametrů služby a nabízí tak široké možnosti pro kvalitní přenos hlasu i dat. BreezeMAX je uzpůsoben pro provoz v metropolitních sítích, InWay jej tedy implementuje do své služby City.Way.
InWay testuje BreezeMAX firmy Alvarion

Plně zdvojená základní stanice s multikanálovou volbou zajišťuje i v případě jedné základní stanice podporu velkého počtu účastníků. Vysoká efektivita a protokol 802.16 umožňuje širokopásmové přenosy až do kapacity 10 Mb/s výkonu na účastníka. Svým velkým výkonem a dostupností, redundancí komponent a flexibilním NMS (Network Management Systém) splňuje BreezeMAX ty nejnáročnější požadavky velkých poskytovatelů připojení i jejich zákazníků.

Vysokokapacitní základní stanice je vhodná pro široké uplatnění jak v hustě obydlených městských oblastech, tak na okraji měst. Modulace OFDM (Advanced Orthogonal Frequency Division Multiplexing) zajišťuje výkon za podmínek NLOS (non-line-of-sight, mimo linii dohledu) pro ochranu proti interferencím a konfliktům typu multi-path, ke kterým v hustě obydlených městských oblastech často dochází. Pokročilé možnosti QoS v rámci klasifikací 802.16 MAC, 802.1P a DSCP a priorita funkcí zajišťuje skutečný end-to-end QoS a tím zabezpečuje kvalitní služby datové, hlasové i video.

City.Way firmy InWay
City.Way, trvalé připojení k Internetu optickou nebo bezdrátovou technologií, je komplexní služba zahrnující instalaci, přístupovou linku, koncová zařízení u zákazníka a připojení k Internetu. Pro realizaci přípojky využívá InWay optické spoje (laserová pojítka, optické kabely), mikrovlnná pojítka (licencované vyhrazené pásmo a bezlicenční pásma) či pronajaté telekomunikační okruhy. Vhodná technologie připojení koncového bodu zákazníka je zvolena s ohledem na dostupnost lokality a poptávanou kapacitu.

Službu City.Way si lze zvolit v několika variantách odlišných zejména kapacitou linky a způsobem účtování dat. Je určena všem malým, středním i velkým firmám, které mají vysoké nároky na rychlost, kvalitu a dostupnost připojení pomocí nejmodernějších optických a bezdrátových technologií. Pro komplexní pokrytí komunikačních potřeb InWay nabízí další produkty z oblasti hlasových, hostingových i dalších telekomunikačních služeb.

O společnosti
InWay, a. s. se pohybuje na telekomunikačním trhu v roce 1997 jako poskytovatel služeb Internetu (ISP) a obsahu Internetu (ICP). V roce 2001 získala licence k zřizování Veřejné pevné telekomunikační sítě a k poskytování Veřejné telefonní služby a stala se tak plnohodnotným alternativním komunikačním operátorem.

Nabídka společnosti obsahuje datové služby (trvalé připojení k Internetu po vlastní optické, metalické nebo FWA síti, služby VPN pro vytvoření bezpečné virtuální sítě), hlasové služby, pronájmy přenosových kapacit v metropolitních sítích, služby poskytování obsahu sítě, správu LAN s důrazem na jejich bezpečnost. InWay svým zákazníkům nabízí komplexní řešení, založené na individuálním přístupu. Na území hlavního města Prahy společnost v průběhu roku 2004 úspěšně zprovoznila vlastní optickou síť v rozsahu více než 60 km.

Více informací o společnosti InWay, a.s. najdete na http://www.inway.cz

Váš názor Další článek: Český Telecom bude zrychlovat ADSL!

Témata článku: Video, Bezpečnost, Vysoký rozsah, Oblast pronájmu, Telekomunikační síť, Division, Vhodná technologie, Velké město, Velká efektivita, Plnohodnotný LAN, Velký výkon, Veřejná síť, Obydlená oblast, Velký rozsah, velké pokrytí, Městský okruh, Bezdrátový spoj, Vysoký obsah, Velká kapacita, Licencované pásmo


Určitě si přečtěte

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

** Linuxový Elementary OS se inspiruje v Apple macOS ** Microsoft Windows 10 jde vlastní cestou ** Který z desktopů je hezčí? Prohlédněte si galerii

Jakub Čížek | 122

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

** Desítky si budou ještě více rozumět s Linuxem ** V létě získají jeho jádro pro vývojáře ** Microsoft představí také Windows Terminal

Jakub Čížek | 86

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

** Hledali jsme činnosti, které zpomalují počítač s Windows ** Chcete mít počítač co nejrychlejší? Dělejte všechno přesně naopak!

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch