INVEX - DIGITEX hlásí silnou účast zahraničních vystavovatelů

Více než stovka zahraničních firem a nárůst počtu zúčastněných zemí na 21 znamená další lákadlo podzimních Mezinárodních veletrhů informačních technologií a spotřební elektroniky na brněnském Výstavišti. Kromě již tradičně silného zastoupení vystavovatelů ze Slovenska a Taiwanu se letos budeme moci setkat s větší nabídkou firem z Německa, absolutní novinkou je pak hojná účast čínských firem, jejichž počet oproti minulým rokům výrazně narostl na téměř dvacet.
INVEX - DIGITEX hlásí silnou účast zahraničních vystavovatelů

Vedoucí manažer veletrhů INVEX – DIGITEX Petr Ondrášek k účasti zahraničních firem uvádí: „Řada zahraničních vystavovatelů chápe veletrhy INVEX – DIGITEX jako bránu do celého středoevropského prostoru. Na jedné straně zaznamenáváme zvýšený zájem z jihovýchodní Asie, kdy kromě již tradičních vystavovatelů z Taiwanu přivítáme letos téměř stejný počet vystavovatelů z kontinentální Číny (chybět nebudou ani zástupci Korejské republiky či Singapuru), na druhé straně sílí zájem vystavovatelů z  nejvyspělejších zemí, jako například USA, Kanady, Německa, Rakouska, Velké Británie, Francie, Švýcarska, Itálie či Nizozemska.“ Vysoký počet zahraničních vystavovatelů ocení zejména návštěvníci obou veletrhů, protože s řadou výrobků a služeb se  český zákazník mnohdy dosud neměl možnost seznámit. To platí zejména o firmách z jihovýchodní Asie, jejichž nabídka z oblasti telekomunikačního hardwaru a prezentační techniky bývá často velmi netradiční.

 

Kromě stánků firem z Číny a Taiwanu bude jistě užitečné zavítat mimo jiné na expozici společnosti Cowon Systems z Korejské republiky, která představí řadu MP3 přehrávačů s flash pamětí i pevným diskem a přenosné multimediální přehrávače. Hlavním tahákem bude MP3 přehrávač Cowon iAudio A6. Pro širokou veřejnost bude lákavá i expozice slovenské firmy Gokul, patřící do skupiny Indo Group, která je exkluzivním distributorem značek Daewoo a Daytek, distributorem značky Akai a také LCD výrobků Eurotec, VOV a Sodiff. Mezi vystavovateli najdeme také vystavovatele ze Spojených arabských emirátů, společnost Daisytek Computers, jednoho z předních dodavatelů počítačového vybavení na Středním Východě.

  

Ze segmentu softwaru budou nepřehlédnutelné expozice německých a rakouských firem. Mezi nejznámější bezesporu patří BMD Systemhaus a Mesonic Datenverarbeitung. Prvně jmenovaná je výrobcem komplexních komerčních softwarových řešení, která nabízejí podstatnou pomoc při každodenní správě úspěšného podniku, Mesonic Datenverarbeitung se zabývá vývojem obchodního softwaru (ERP a CRM), modulů pro účetnictví (finance, náklady, majetek) a plánováním výroby a souvisejících oblastí.

 

V rámci telekomunikačního pavilonu F se představí mimo jiné i německá firma Knürr, celosvětově aktivní zejména v segmentu telekomunikací, datové komunikace, serverové a síťové technologie, lékařské techniky, bezpečnostní, automatizační a směrovací techniky. Zajímavý stánek chystá i slovenská společnost RadioCOM, která nabídne kompletní portfolio produktů pro budování bezdrátových sítí - konektorů, kabelů, pigtailů, konzol či aktivních prvků.

Zahraniční firmy se však aktivně zúčastní i doprovodného programu v rámci Conferences & Events – například kanadský Recharge East Magazine připravuje v pavilonu A2 přednáškový program, zaměřený na problematiku spotřebního materiálu.

 

 

Mezinárodní veletrhy informačních technologií a spotřební elektroniky proběhnou na brněnském Výstavišti 09. – 13.10. 2006. Jejich součástí jsou dva veletrhy: Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX a Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX. Oba veletrhy jsou doplněny konferenčním programem pod souhrnným názvem Conferences & Events. Invex je veletrhem číslo jedna v nových členských zemích EU a čtvrté největší oborové setkání na světě. Součástí veletrhů INVEX – DIGITEX jsou i dva velké projekty pro odborníky - Dny krajů, měst a obcí a největší přehlídka franchisingových příležitostí Franchise Meeting Point. Veletrhy Invex a Digitex navštívilo v roce 2005 103 tisíc lidí z 38 zemí světa. Počet vystavovatelů dosáhl 604 z 19 zemí.

 

 

Váš názor Další článek: Windows Vista mohou být v Evropě později

Témata článku: Akai, Bezpečnostní veletrh, Německá značka, Daewoo, Automatizační služba

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší