InterSystems předstihl Oracle, IBM a Microsoft

Analýza IDC: Caché - nejrychleji rostoucí integrovanou databází ve světovém měřítku.
InterSystems předstihl Oracle, IBM a Microsoft

15. července 2005, Cambridge, UK - Společnost InterSystems předstihla Oracle, IBM a Microsoft na trhu „integrovaných databází“. Podle analytické zprávy IDC* má nyní databázový systém Caché společnosti InterSystems větší podíl na trhu, než nejznámější značky v tomto oboru. Na základě analýzy IDC je Caché skutečně světově nejrychleji rostoucí integrovanou databází mezi produkty 10 předních dodavatelů.

 

Michal Tomek, ředitel InterSystems B. V. zprávu IDC komentuje: “To, co z nás udělalo vedoucí společnost na trhu integrovaných databází, je progresivní technologie. Blesková rychlost, rozsáhlá přizpůsobitelnost a snadná údržba jsou výhody integrované do každé aplikace postavené na systému Caché.“

 

Caché – volba vývojářů moderních aplikací

Ve své zprávě popisuje IDC typické vlastnosti integrovaných databází jako „samosprávné,

robustní, automaticky se zotavující, nevyžadující žádné správce databázea prodávané zejména nezávislými prodejci softwaru“. Tyto vlastnosti jsou některými z důvodů, proč velký a stále rostoucí počet vývojářů aplikací používá Caché, nejrychleji se rozšiřující integrovanou databázi na světě.

 

Caché je databáze, kterou si vybírají progresivní nezávislí prodejci softwaru a interní IT organizace ve zdravotnictví, finančních službách, státní správě a široké škále jiných vertikálních trhů. Více než 4 miliony koncových uživatelů v 88 zemích na celém světě spoléhají každý den na více než 100 000 systémů s Caché.

 

Integrované databáze nejsou z pohledu koncových uživatelů viditelné a jsou proto obvykle vybírány hlavně kvůli svým technickým parametrům a ne kvůli všeobecně známé značce. Vývojáři aplikací staví své produkty a svoje podnikání na Caché, protože jim dává konkurenční výhody:

 

 - Vysoký výkon            - unikátní vícerozměrná architektura Caché umožňuje provádět extrémně rychlé transakce s komplexními reálnými daty. Při použití stejného kódu je odezva Caché na příkaz SQL typicky 5krát rychlejší než u relačních databází.

 

- Nízké náklady na údržbu - vysoká spolehlivost a snadná údržba jsou pro vývojáře aplikací důležité. Caché je ideální volba databáze, protože, jako poznamenává IDC, „…je plně integrovatelná a nabízí robustní řídící aplikační programové rozhraní (API)…“.

 

- Rychlý vývoj - velká výkonnost systému Caché nespočívá jen v rychlosti s jakou zpracovává transakce aplikací. Caché umožňuje také velmi rychlý vývoj aplikací, pro který poskytuje pokročilé objektové technologie a produktivní prostředí pro vytváření, ladění a testování aplikací Caché. Vyšší produktivita vývojářů má přímý vliv na zkrácení doby vývoje a snížení nákladů na vývoj.

 

- Orientace na budoucnost - objektová technologie dělá z Caché přirozenou součást dnešních webových technologií, včetně webových služeb a XML. Ve své podrobné analýze trhu předních integrovaných databázových produktů, říká IDC o Caché: „… tato technologie nabízí škálovatelnou podporu pro směsice strukturálních a komplexních dat s možností přímého přístupu z webu prostřednictvím Caché Server Pages (CSP)… Tak, jak se IT systémy stále více přesunují směrem k nasazování architektur orientovaných na služby (SOA), které podporují nepřímé poskytování datových služeb (například webové služby) namísto přímého přístupu prostřednictvím SQL, ODBC nebo JDBC, stává se Caché stále více všeobecnou perspektivní platformou.“

 

 

* Všechny citace a analýzy trhu, použité v této zprávě, pocházejí ze zprávy IDC „Worldwide Embedded Database Management Systems, Vendor Shares“, kterou vytvořil Carl Olofson.

Váš názor Další článek: Soutěž o novou ikonku pro Servant Salamander

Témata článku: Microsoft, Web, IBM, Přímá volba, Podrobné ladění


Určitě si přečtěte

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

** Apple uvedl nový modulární počítač s vysokým výkonem ** Vrátil se k rozšiřitelnosti a standardnímu formátu ** Cena se může vyšplhat až k milionu

Karel Javůrek | 137

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

** O kost zvanou fabella nás evoluce připravila už před miliony let ** V posledních desetiletích se však „ztracená kost“ znovu objevuje ** Anatomové nabádají ortopedy, aby brali fabellu v potaz

Jaroslav Petr | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch