InterSystems předstihl Oracle, IBM a Microsoft

Analýza IDC: Caché - nejrychleji rostoucí integrovanou databází ve světovém měřítku.
InterSystems předstihl Oracle, IBM a Microsoft

15. července 2005, Cambridge, UK - Společnost InterSystems předstihla Oracle, IBM a Microsoft na trhu „integrovaných databází“. Podle analytické zprávy IDC* má nyní databázový systém Caché společnosti InterSystems větší podíl na trhu, než nejznámější značky v tomto oboru. Na základě analýzy IDC je Caché skutečně světově nejrychleji rostoucí integrovanou databází mezi produkty 10 předních dodavatelů.

 

Michal Tomek, ředitel InterSystems B. V. zprávu IDC komentuje: “To, co z nás udělalo vedoucí společnost na trhu integrovaných databází, je progresivní technologie. Blesková rychlost, rozsáhlá přizpůsobitelnost a snadná údržba jsou výhody integrované do každé aplikace postavené na systému Caché.“

 

Caché – volba vývojářů moderních aplikací

Ve své zprávě popisuje IDC typické vlastnosti integrovaných databází jako „samosprávné,

robustní, automaticky se zotavující, nevyžadující žádné správce databázea prodávané zejména nezávislými prodejci softwaru“. Tyto vlastnosti jsou některými z důvodů, proč velký a stále rostoucí počet vývojářů aplikací používá Caché, nejrychleji se rozšiřující integrovanou databázi na světě.

 

Caché je databáze, kterou si vybírají progresivní nezávislí prodejci softwaru a interní IT organizace ve zdravotnictví, finančních službách, státní správě a široké škále jiných vertikálních trhů. Více než 4 miliony koncových uživatelů v 88 zemích na celém světě spoléhají každý den na více než 100 000 systémů s Caché.

 

Integrované databáze nejsou z pohledu koncových uživatelů viditelné a jsou proto obvykle vybírány hlavně kvůli svým technickým parametrům a ne kvůli všeobecně známé značce. Vývojáři aplikací staví své produkty a svoje podnikání na Caché, protože jim dává konkurenční výhody:

 

 - Vysoký výkon            - unikátní vícerozměrná architektura Caché umožňuje provádět extrémně rychlé transakce s komplexními reálnými daty. Při použití stejného kódu je odezva Caché na příkaz SQL typicky 5krát rychlejší než u relačních databází.

 

- Nízké náklady na údržbu - vysoká spolehlivost a snadná údržba jsou pro vývojáře aplikací důležité. Caché je ideální volba databáze, protože, jako poznamenává IDC, „…je plně integrovatelná a nabízí robustní řídící aplikační programové rozhraní (API)…“.

 

- Rychlý vývoj - velká výkonnost systému Caché nespočívá jen v rychlosti s jakou zpracovává transakce aplikací. Caché umožňuje také velmi rychlý vývoj aplikací, pro který poskytuje pokročilé objektové technologie a produktivní prostředí pro vytváření, ladění a testování aplikací Caché. Vyšší produktivita vývojářů má přímý vliv na zkrácení doby vývoje a snížení nákladů na vývoj.

 

- Orientace na budoucnost - objektová technologie dělá z Caché přirozenou součást dnešních webových technologií, včetně webových služeb a XML. Ve své podrobné analýze trhu předních integrovaných databázových produktů, říká IDC o Caché: „… tato technologie nabízí škálovatelnou podporu pro směsice strukturálních a komplexních dat s možností přímého přístupu z webu prostřednictvím Caché Server Pages (CSP)… Tak, jak se IT systémy stále více přesunují směrem k nasazování architektur orientovaných na služby (SOA), které podporují nepřímé poskytování datových služeb (například webové služby) namísto přímého přístupu prostřednictvím SQL, ODBC nebo JDBC, stává se Caché stále více všeobecnou perspektivní platformou.“

 

 

* Všechny citace a analýzy trhu, použité v této zprávě, pocházejí ze zprávy IDC „Worldwide Embedded Database Management Systems, Vendor Shares“, kterou vytvořil Carl Olofson.

Váš názor Další článek: Soutěž o novou ikonku pro Servant Salamander

Témata článku: Microsoft, Web, IBM, Podrobné ladění, Přímá volba


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 87

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 58

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11