Internetové kavárny mohou levně získat legální Microsoft Office

Internetové kavárny mohou levně získat legální Microsoft Office

Praha – 5. června, 2007. Internetové kavárny využívají v České republice desetitisíce lidí, kteří nemají doma internet nebo jsou na cestách. Většina kaváren nabízí svým zákazníkům operační systém Windows XP a aplikace systému Microsoft Office. Stovky míst s veřejným přístupem k internetu však nabízejí software v rozporu s platnou licencí.

Běžná licence nedovoluje další pronájem softwaru, Microsoft se proto rozhodl nabídnout Sadu pro internetové kavárny, která provozovatelům kaváren dává Microsoft Office 2003 pro 5 počítačů za roční cenu 20 Euro. Při nákupu této sady uzavírá kavárna s Microsoftem smlouvu, jejímž prostřednictvím legalizuje pronájem řádně nakoupeného softwaru této firmy včetně operačního sytému Windows.

„Padla poslední bariéra k dosažení plné legálnosti softwaru, na kterou často provozovatelé internetových heren či kaváren poukazovali. Vstřícné licenční podmínky, které firmy motivují k boji se softwarovým pirátstvím, jsou vždy krokem správným směrem,“ řekl Jan Hlaváč, tiskový mluvčí BSA.

Nabídku Microsoftu mohou využít všechny internetové kavárny a počítačové herny a desítky z nich to již udělaly. „K využití tohoto balíčku jsme se rozhodli, protože nám nabídnul výhodné řešení jak mít na počítačích k dispozici programy Microsoft Office, na které jsou zákazníci zvyklí z práce nebo z domova. Naše kavárna se tak stala ještě oblíbenější než dosud,“ vysvětluje Pavel Bambásek, spolumajitel pražské internetové kavárny InterLogic.

Dostupnost Microsoft Office v internetových kavárnách může být příležitostí pro rozšíření nabídky služeb pro provozovatele. Větší přínos lze ale spatřovat v dostupnosti těchto aplikací lidem, kteří s počítačem zatím příliš nepracují a nemají ho doma. Uživatelskou znalost Office aplikací požadují pro pozice spojené s jakoukoliv prací na počítači téměř všichni zaměstnavatelé.

Témata článku: Microsoft, Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2013, Microsoft Office 365, Výhodný software

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky