Internetová televize TVi

6. října 2000
Computer 19/00
Internetová televize TVi zahájí vysílání v pondělí 9.října v 9:00 na adrese http://www.tvi.c
Internetová televize TVi
Internetová televize TVi zahájí vysílání v pondělí 9.října v 9:00 na adrese http://www.tvi.cz. Pětidenní nepřetržitý program odstartuje živě vysílaná zpravodajská relace. V prvních minutách vysílání diváci shlédnou také rozhovor s manažerem veletrhu Invex Jaromírem Hlouškem a celou řadu publicistických příspěvků a dění na Invexu i mimo něj.

Vrcholem prvního dne vysílání bude diskusní pořad Kulatý stůl vysílaný pravidelně ve 13:00. V pondělí budou u kulatého stolu zástupci všech tří mobilních operátorů a publicisté hovořit o novinkách na poli GSM, připravovaných licenčních řízeních na mobilní síť třetí generace nebo možných dopadech používání mobilních telefonů na lidské zdraví.

Úterní kulatý stůl bude zaměřen na elektronický podpis a Internet ve státní správě, ve středu se budeme věnovat zavádění Internetu do školství, čtvrteční debata přinese informace o počítačovém pirátství a hackerství a v pátek budou zástupci zábavního průmyslu hovořit o využití digitálních technologií, formátu MP3 a digitálním šířené hudby.

Internetová televize TVi bude vysílat 24 hodin denně od pondělí 9.října do pátku 13.října 2000. Novinkou letošního ročníku je možnost otevřít si virtuální veletržní stánky, které diváci objeví na stránkách http://www.tvi.cz. V pěti pavilonech tu návštěvník najde kompletní archiv příspěvků vysílaných TVi a stejně jako na „kamenném“ veletrhu může procházet jednotlivými pavilony a stánky firem.

Internetová televize TVi navazuje na úspěšný loňský ročník svého vysílání, kdy během pěti dní vysílání zaznamenala více než 60 tisíc diváků. TVi loni připravila několik desítek zpravodajských, komerčních a publicistických příspěvků a jako první v České republice vyzkoušela vysílání prostřednictvím vysokokapacitní přenosové technologie ATM. Vysílání TVi zajišťuje společnost Planeta.cz ve spolupráci s generálním partnerem Českým Telecomem.

Další informace o TVi, technické řešení a kontakty naleznete na adrese http://www.tvi.cz.

ČESKÝ TELECOM a.s. je prostřednictvím své divize INTERNET OnLine jedním z největších poskytovatelů připojení do Internetu a má jednu z nejrozsáhlejších páteřních sítí v ČR. INTERNET OnLine nabízí kvalitní, spolehlivé a garantované připojení po celé České republice v rámci výhodného tarifu I2000. Jedná se o připojení přes analogový modem a přes euroISDN, profesionální připojení pevnými linkami a v poslední době i o moderní bezdrátové technologie. Pro své uživatele nabízí i několik dalších nadstandardních služeb, jako je právě příprava realizace TVi. INTERNET OnLine v současné době poskytuje služby přibližně 50 000 zákazníků.

Společnost Planeta.cz je provozovatelem pražské bezbariérové internetové kavárny Pl@neta, je dodavatelem komplexních internetových služeb od připojení přes techniku až po tvorbu zákaznických aplikací a poskytování odborných školení a konzultací v oblasti využití Internetu. Planeta.cz se již od svého vzniku věnuje přenosům obrazu a zvuku do Internetu, o čemž svědčí řada předchozích projektů.

Váš názor Další článek: Computer 19/00

Témata článku: Internet, Vysílání, Diskusní pořad, Internetové připojení, Nepřetržité vysílání, Zábavní průmysl, Předchozí návštěvník, Česká televize, Televize s internetem, Internetová televize, Zpravodajský pořad, Televize online, Internetové televize živě online, Archiv české televize, Televize živě, Česká televize živě, Online televize, Česká televize i vysílání, Česká televize vysílání, Televize a internet


Určitě si přečtěte

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 58

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky