Internet v mapách, mapy na internetu

Internet v mapách, mapy na internetu

Mapová aplikace znázorňuje možnosti připojení k internetu v jednotlivých státech USA.

Znát dostupnost internetového připojení v určité oblasti je důležité nejen pro uživatele, ale i pro státní instituce a správce telekomunikačních sítí, kteří pak mohou rozhodnout např. o rozšíření připojení do špatně obsloužených míst. Pro účely vizualizace těchto dat co nejširší skupině zájemců se nabízí využít webové mapové aplikace.

Mapy připojení občanů k širokopásmovému internetu zpracovávají jednotlivé státy USA v rámci zákona American Recovery and Reinvestment Act. Do projektu se zapojilo již sedm států, jejichž mapové aplikace si můžete prohlédnout na rozcestníku BroadbandStat.

Uživatelé si jejich prostřednictvím vyhledají možnosti připojení v oblasti svého bydliště nebo pracoviště. Poskytovatelé připojení mohou současnou situaci analyzovat a plánovat expanzi. Státní instituce pak mapy využijí pro identifikaci oblastí se slabou obslužností, do kterých pak např. zavedou bezplatný internet pro komunikaci občanů s úřady.

Pro účely analýz lze ve vybrané oblasti vypočítat hustotu obyvatelstva nebo procentuální zastoupení domácností bez připojení. Mezi další funkce patří například odkazy na RSS novinky nebo nástroje pro tvorbu zpráv a grafů.

Mapové aplikace projektu BroadbandStat naleznete na adrese: www.esri.com/bbstat.

MSI AE2400: nic víc na stole nepotřebujete (video)

Témata článku: Mapy, Vybraná oblast, Bezplatná možnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší