Internet Security Systems uvádí nové produkty pro maximální zabezpečení podnikových sítí

15. května 2006
Windows Media Player 11 ke stažení
Brusel, Praha – 15. května – Společnost Internet Security Systems (ISS) (NASDAQ: ISSX), přední dodavatel proaktivních systémů zabezpečení podnikových sítí, oznámila v rámci nedávné Interop Las Vegas dokončení prvního kroku při poskytování zabezpečení v prostředí integrovaných platforem prostřednictvím svých řešení a služeb, které splňují ty nejnáročnější požadavky na zabezpečení sítí. Tento krok je součástí strategie společnosti nesoucí označení „Protection On-Demand“ (Ochrana na míru).
Internet Security Systems uvádí nové produkty pro maximální zabezpečení podnikových sítí

„Společnost Internet Security Systems se rozhodla ustoupit od izolovaných bodových řešení, kterých je v současnosti trh plný,“ řekl Jaap Smit, senior viceprezident EMEA, Internet Security Systems. „Některé společnosti si začínají uvědomovat výhody komplexní integrace zabezpečení v rámci jejich podnikové sítě. Vzhledem k tomu, že jsou nyní počítačové hrozby o mnoho vyspělejší a ničivější než dříve, nadešel čas pro komplexní řešení v podobě integrované platformy zabezpečení, která dokáže poskytovat profesionální zabezpečení sítí. Tento okamžik nastal právě nyní.“

 

Již dříve v tomto roce potvrdila společnost ISS postupné inovace čtyř klíčových technologických oblastí, které zahrnovaly detekci anomálií v síti, správu zranitelností a ochrany, systémy prevence vniknutí do systému a správu zabezpečení. Společnost pokračuje ve zlepšování a přichází s dalšími inovacemi:

·                    Technologie SWIPS

·                    Virtual Security Operations Centre

·                    Program “Powered By ISS”

 

Prevence vniknutí do sítě na úrovni síťových přepínačů

Společnost ISS vyvinula funkční prototyp technologie SWIPS (Switch-Enabled Intrusion Prevention System). Díky spolupráci s čelním poskytovatelem globálních infrastruktur, společností Extreme Networks, Inc., demonstrovala společnosti možnosti a výhody implementace technologie pro prevenci vniknutí do sítě (IPS) na úrovni síťových přepínačů.

 

Začlenění IPS do samého srdce sítě přináší novou úroveň ochrany provozu procházející podnikovou sítí, aniž by byly vyžadovány rozsáhlé změny konfigurace sítě. Tato vysoce škálovatelná metoda nasazení IPS do provozu přináší velkým společnostem cenově výhodný způsob ochrany širokého spektra síťových prvků, aniž by byla snížena rychlost provozu v síti. Výsledkem spolupráce ISS a Extreme Networks je systém prevence vniknutí do sítě, který je možné škálovat až do rychlosti 100 gigabytů.

 

Technologie SWIPS bude v budoucnu sloužit jako klíčový prvek platformy ISS Proventia®. Díky široké nabídce komplexních integrovaných řešení ochrany sítí, stanic a serverů umožňuje společnost ISS svým zákazníkům zaměřit se na předmět svého podnikání bez obav ze zabezpečení vlastní sítě.

 

Virtual-SOC pro Řízené bezpečnostní služby společnosti ISS

V rámci setkání Interop představila společnost ISS také produkt Virtual Security Operations Centre (Virtual-SOC) pro své Řízené bezpečnostní služby. Virtual-SOC představuje online platformu pro monitorování a vzdálené řízení provozu síťových i zabezpečovacích zařízení ISS i třetích stran. Veškeré služby, které byly doposud nabízeny v rámci Řízených bezpečnostních služeb, budou nyní dostupné prostřednictvím platformy Virtual-SOC, která zajistí lepší integraci služeb s přidanou hodnotou pro zákazníky.

 

V návaznosti na neustále náročnější požadavky uvádí ISS v rámci platformy Virtual-SOC také dvě nové služby, a to Security Event a Log Management. Spuštění platformy Virtual-SOC a uvedení služeb Security Event a Log Management představuje základní krok při naplňování klíčových bodů strategie „Protection On-Demand“, kterou ISS uvádí postupně do života.

 

Díky Virtual-SOC nebudou již muset zákazníci volit mezi správou zabezpečení zajišťovanou třetí stranou nebo realizovanou vlastními silami. Virtual-SOC přinese společnostem centralizovaný přehled místních i vzdáleně řízených sítí a zabezpečovacích zařízení prostřednictvím jediného uživatelského rozhraní. Výhody jsou zřejmé – nižší náklady, efektivnější správa sítě a zabezpečení a komplexní přehled o všech aspektech zabezpečení podnikové sítě.

 

Internet Security Systems přináší svým zákazníkům prostřednictvím platformy Virtual-SOC a službám plynoucích z hlavních bodů strategie „Protection On-Demand“ zabezpečení kdekoliv, kdykoliv a jakkoliv potřebují. Společnosti tak mohou monitorovat svá vlastní zařízení pro zabezpečení sítě v průběhu pracovního dne a o večerech a víkendech přenechat správu a monitorování provozu na ISS. „Protection On-Demand“ přináší společnostem rovněž možnost rychlé implementace dodatečných prvků ochrany v reakci na nové hrozby. Snadnost, s jakou lze jednotlivé aspekty zabezpečení platformy Virtual-SOC pořizovat a implementovat, činí z tohoto řešení univerzální produkt pro široké spektrum organizací.

 

Platforma Virtual-SOC se službami Security Event a Log Management bude zákazníkům dostupná od srpna 2006.

 

Nástroje pro poskytovatele služeb a technologií

Mimo jiného oznámila společnost ISS také nový program podpory určený pro poskytovatele služeb a technologií, který má za cíl ochranu jejich zákazníků prostřednictvím produktů společnosti ISS. Díky novému programu nazvanému „Powered by ISS“ získají tyto organizace nástroje, procesy, znalosti a podporu společnosti ISS v plném rozsahu, který pomůže ochránit jejich zákazníky před hrozbami z internetu. Poskytovatel telekomunikačních služeb, společnost Cincinnati Bell Technology Solutions, je prvním partnerem, který se programu „Powered by ISS“ účastní.

 

Přestože plánuje společnost ISS formulovat program pro OEM společnosti a poskytovatele technologií v blízké budoucnosti, prvotní fáze projektu „Powered by ISS“ je určena především pro poskytovatele služeb. Tito mohou v rámci nového programu využívat Řízených bezpečnostních služeb společnosti ISS v plném rozsahu, včetně dvou již zmíněných novinek, a to služeb Security Event a Log Management.

 

Tento program přináší služby zabezpečení šité na míru jednotlivým zákazníkům způsobem, který je pro ně nejjednodušší. Mezi balíčky nabízených služeb patří například Secure VoIP, Secure Access a Secure Hosting. Tyto balíčky, určené pro poskytovatele VoIP, přístupu k internetu a webového hostingu, brání hrozbám přicházejícím z internetu dle specifik konkrétní technologie a dokáží blokovat útoky ještě před tím, než dorazí ke koncovým organizacím. Program „Powered by ISS“ těží z výsledků práce vývojového a výzkumného týmu X-Force®, jenž je součástí společnosti ISS.

 

Mezi partnery, kteří již podepsali program „Powered by ISS“, patří například společnost NTT Communications, poskytovatel webového hostingu, a dále specialista na komunikaci v leteckém provozu, společnost SITA. NTT Communications využije programu k rozšíření zabezpečení v nabídce svých produktů pro hosting. Podobně i SITA, přední poskytovatel IT řešení a komunikačních služeb v průmyslu letecké komunikace, se pro program „Powered by ISS“ rozhodl s cílem zvýšit úroveň zabezpečení komunikace v leteckém provozu, při vzdušné komunikaci a při vzdušném transportu.

 

Společnost ISS bude i nadále pokračovat ve zveřejňování nových partnerství, která doloží přímé výhody a přínosy plynoucí z programu „Powered by ISS“.

 

Více informací o programu „Powered by ISS“, o prevenci vniknutí do sítě na úrovni přepínačů a o platformě Virtual-SOC naleznete na adrese www.iss.net/interop2006.

 

 

O společnosti Internet Security Systems, Inc.

Internet Security Systems je expert s důvěrou podnikového i vládního sektoru, který poskytuje produkty a služby na ochranu proti internetovým hrozbám. Jako zavedený světový lídr v oblasti bezpečnosti nabízí společnost ISS už od roku 1994 cenově dostupná řešení regulačních a obchodních rizik podnikání svým zákazníkům na celém světě. Produkty a služby společnosti ISS jsou založené na proaktivní bezpečnostní inteligenci řízenou ISS X-Force výzkumným a vývojovým týmem – jednoznačnou světovou autoritou výzkumu zranitelnosti a hrozeb počítačových systémů. ISS má centrálu v americké Atlantě, kromě Ameriky však působí také v Asii, Austrálii, Evropě a na Středním východě.

Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.iss.net.

Váš názor Další článek: Windows Media Player 11 ke stažení

Témata článku: Internet, Bezpečnostní prvek, Přicházející zákazník, Klíčový prvek, Síťový provoz, Event, Blízké partnerství, Cincinnati, Sita, Široký rozsah


Určitě si přečtěte

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 24

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor