Internet Security Systems uvádí na trh novou službu na ochranu maloobchodních společností

První vertikální nabídka řešení prevence krádeží citlivých dat zákazníků z dílny ISS pomáhá obchodníkům plnit požadavky PCI standardu.
Internet Security Systems uvádí na trh novou službu na ochranu maloobchodních společností

Praha — 22. září 2005 — Společnost Internet Security Systems (ISS) (NASDAQ: ISSX) dnes oznámila, že nabízí nové bezpečnostní řešení ušité na míru potřebám maloobchodním organizacím. ISS vyvinula, na základě svého know-how hloubkového zabezpečení, svých konzultačních zkušeností a své produktové platformy podnikového zabezpečení Proventia, platformu podnikového zabezpečení (ESP) Proventia  pro maloobchodní organizace. Ty tak mají k dispozici řešení, které odráží jejich specifické obchodní potřeby, tradiční bezpečnostní zranitelnosti maloobchodních počítačových sítí a systémů a vyhovuje nově přijatým standardům.

 

Vedle finančnictví se v roce 2005 stal maloobchod oblastí nejvíce postiženou hackery. Zároveň maloobchod ve srovnání s ostatními odvětvími v otázce IT bezpečnosti významně pokulhává. ESP pro maloobchodní organizace společnosti ISS byla navržena k vyrovnání těchto hlubokých rozdílů v míře zabezpečení a má pomoci předcházet stále více běžným incidentům jako byla krádež dat až stovek tisíců zákazníků (majitelů kreditních karet) z databáze amerického řetězce obchodů s obuví DSW Shoe Warehouse odhalená v březnu tohoto roku.

 

„Vzhledem ke všem únikům dat o zákaznících v hlavních společnostech na trhu je toto řešení opravdu dobře načasované,” řekl Loren Rudd, výzkumný analytik společnosti Frost & Sullivan. „V dnešním neustále se měnícím prostředí zabezpečení si velké obchodní řetězce prostě nemohou dovolit riskovat se svými informačními systémy.”

 

Produkty a služby společnosti ISS jsou v současnosti nasazeny v šesti z 10 největších amerických maloobchodních společnostech. Svou novou nabídkou chce ISS pomoci dalším společnostem udržet jejich obchodní kontinuitu během prázdninové nákupní sezóny, chránit soukromí osobních dat jejich zákazníků, zaštítit kritické systémy a dosáhnout vyhovění nově prosazenému standardu Odvětví platebních karet (Payment Card Industry, PCI). PCI standard byl vyvinut společnostmi MasterCard a Visa, aby ustanovil specifické kroky počítačového zabezpečení pro všechny organizace, které zpracovávají, ukládají nebo přenášejí osobní data držitelů platebních karet. Obchodníkům byl dán termín do 30 června tohoto roku, aby tento standard splňovali.

 

„Setkáváme se se vzestupem alarmujícího trendu, kdy přímo zaměstnanci maloobchodů spolupracují s hackery při tajném nahrávání čísel a pinů platebních karet,“ řekl Ray Gazaway, vice president oddělení Profesních bezpečnostních služeb společnosti ISS. “Naší novou nabídkou ochrání ISS obchodníky proti případům tohoto typu, ale také jiným typům datových scamů.“

 

ISS pomůže maloobchodním organizacím s minimalizací výše uvedených rizik zavedením přístupu „hloubkové obrany“, který používá kombinaci vzdělávání, procesy a technologii a vybuduje pro zákazníky komplexní plány ochrany. ISS provede své zákazníky zvláště následujícími fázemi:

 

·            Zavedení – Posouzení současného stavu zabezpečení a rizik.

·            Vyhodnocení Určení lidí, procesů a technologie potřebných k dosažení nejlepšího zabezpečení současně s generováním postupů a procedur ke zmenšení rizik.

·            Prosazování Implementace proaktivní bezpečnostní technologie na zranitelných místech, nepřetržitá správa a monitorování stavu zabezpečení; vývoj „incident response“ (záložního) plánu pro případ nehody v kritických systémech, vzdělávání zaměstnanců a akcionářů, reakce na bezpečnostní události podle potřeby a zajištění komplexních zprávy o dané bezpečnostní události.

·            Vyhodnocení – Zdůvodnění nákladů na bezpečnostní opatření a udržení plnění regulačních nařízení.

 

Platforma podnikového zabezpečení pro maloobchodní organizace společnosti ISS je od nynějška dostupná na trhu. Podrobnější informace o zabezpečení maloobchodu lze nalézt ve zprávě společnosti ISS nazvané „Open for Business – And Wide Open for Theft,” na adrese: http://documents.iss.net/ISS_Retail_Exec_Brief.pdf

###

O společnosti Internet Security Systems, Inc.

Internet Security Systems je expert s důvěrou podnikového i vládního sektoru, který poskytuje produkty a služby na ochranu proti internetovým hrozbám. Jako zavedený světový lídr v oblasti bezpečnosti nabízí společnost ISS už od roku 1994 cenově dostupná řešení regulačních a obchodních rizik podnikání svým zákazníkům na celém světě. Produkty a služby společnosti ISS jsou založené na proaktivní bezpečnostní inteligenci řízenou ISS X-Force výzkumným a vývojovým týmem – jednoznačnou světovou autoritou výzkumu zranitelnosti a hrozeb počítačových systémů. ISS má centrálu v americké Atlantě, kromě Ameriky však působí také v Asii, Austrálii, Evropě a na Středním východě.

Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.iss.net.

Témata článku: Internet, Americký řetězec, Frost, Dnešní únik, Bezpečnostní společnost, Bezpečnostní riziko

Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu