Internet Security Systems, divize společnosti IBM, proaktivně zabezpečila zranitelnosti produktu CA na zálohování dat

15. ledna 2007
Warezov opět masivně útočí
Praha – 15. ledna 2007 – Společnost IBM (NYSE: IBM) dnes oznámila, že její výzkumný a vývojový tým ISS X-Force objevil a proaktivně zabezpečil dvě zranitelnosti v zařízení Brightstor ARCserve od společnosti Computer Associates, řešení na zálohování a obnovu dat pro malé a střední společnosti. Zranitelnosti, které výzkumníci X-Force objevili, mohou být vzdáleně zneužity bez vědomí uživatele. Úspěšným zneužitím těchto chyb může útočník ovládnout postižený počítač až na úrovni administrátorských práv.
Internet Security Systems, divize společnosti IBM, proaktivně zabezpečila zranitelnosti produktu CA na zálohování dat

„CA Brightstor ARCserve je široce využívaný v podnikovém sektoru,” řekl Peter Allor, ředitel výzkumu společnosti IBM Internet Security Systems. „Vzhledem k tomu, že toto řešení je běžně užíváno na ochranu a obnovu klíčových aplikací a objevené zranitelnosti není těžké zneužít, ISS doporučuje společnostem, které používají CA Brightstor ARCserve, okamžitou aplikaci příslušných záplat.”

Zákazníci IBM ISS byli chráněni před případnými následky těchto bezpečnostních nedostatků již od loňského listopadu.

Další informace výzkumného týmu X-Force k uvedeným zranitelnostem lze nalézt zde: http://www.iss.net/threats/252.html, ttp://www.iss.net/threats/253.html.

Témata článku: Internet, IBM, Force

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje