Internet Explorer blokuje podle NSS Labs sedmkrát více útoků než konkurence

Internet Explorer blokuje podle NSS Labs sedmkrát více útoků než konkurence

Nezávislá organizace NSS Labs zveřejnila výsledky testu, ve kterém porovnávala schopnost internetových prohlížečů chránit uživatele v Evropě před útoky sociálního inženýrství. Podle studie dopadl nejlépe prohlížeč Internet Explorer 9, který zablokoval 92 procent útoků, druhý skončil s 90procentní úspěšností jeho předchůdce Internet Explorer 8. Prohlížeče Safari 5, Chrome 10 a Firefox 4 dokázaly zachytit 13 procent útoků, Opera 11 dokonce jen 5 procent.

„Útoky sociálního inženýrství, které se snaží lidi přes internet podvést za účelem získání jejich citlivých dat nebo utajených informací jejich firmy, patří mezi největší internetové hrozby dneška. Výběr prohlížeče může sehrát klíčovou roli v tom, zda zůstaneme v online světě v bezpečí nebo ne,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Podle statistik Eurostatu zaznamenalo v roce 2010 nějakou újmu způsobenou s internetovým útokem 31 procent obyvatel evropské sedmadvacítky. Jako výsledek napadení svého počítače uvedli nejčastěji ztrátu nějaké informace nebo svého času. Podle průzkumu Ipsos Tambor se s nějakou internetovou hrozbou setkala v uplynulém roce i čtvrtina dotázaných Čechů. Nejčastěji šlo o spam, zavirovanou stránku nebo trojského koně.

Úspěšnému výsledku prohlížeče Internet Explorer 9 v testu NSS Labs pomohla především funkce SmartScreen URL Reputation, která s využitím celosvětové databáze kontroluje stránky na přítomnost škodlivých kódů. Díky ní prohlížeč zablokoval 92 procent možných útoků. Se zapnutou funkcí SmartScreen Application Reputation, která stejným způsobem kontroluje stahované soubory, byl prohlížeč v blokování útoků sociálního inženýrství dokonce stoprocentně úspěšný.

Více informací o výsledcích studie včetně možnosti si jí celou stáhnout naleznete zde.

Další článek: LulzSec zase řádili, deník The Sun přesměrovali na svůj Twitter

Témata článku: Dotázaný uživatel, Ipsos, Klíčová role, Internetový prohlížeč, Úspěšný test, Útok, NSS


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky