INTERKAMERA 2008 s účastí Jana Saudka a množstvím atraktivních výstav

INTERKAMERA 2008 s účastí Jana Saudka a množstvím atraktivních výstav

Nejen o workshopech, odbornosti a vzdělávání, ale i o zajímavých výstavách bude letošní premiérový ročník veletrhu INTERKAMERA na brněnském výstavišti. Návštěvníci se dočkají prezentace děl řady osobností i stálých fotografických výstav. Chybět nebudou například výstava fotografií Adolfa Ziky s názvem 15 let ve stínu, snímky z největší česko-slovenské fotografické soutěže Fotograf roku, expozice Krása v pohybu, zachycující ženské tělo ve sportovní fotografii či Výběr - nejnovější kolekce členů Asociace fotografů. Výjimečným lákadlem letošního veletrhu INTERKAMERA se stane i účast světově nejproslulejšího českého fotografa současnosti Jana Saudka a pohled do minulosti v podobě výstavy historických fotoaparátů.

Bohatý vzdělávací program v podobě workshopů a prezentace soudobé fotografické, zejména digitální, techniky, ale i návštěvy zajímavých osobností z oblasti fotografie a tématické výstavy budou součástí letošního ročníku veletrhu INTERKAMERA, jež se uskuteční premiérově ve dnech od 6. do 9. října na brněnském výstavišti společně s odborným INVEXem a spotřebitelským DIGITEXem.

Výstavy fotografií místem oddechu a pastvou pro oči

Po nepřeberné škále kurzů, workshopů a školení, jimiž je letošní INTERKAMERA doslova prosycena, si budou moci návštěvníci všech tří souběžně konaných veletrhů odpočinout u množství zajímavých snímků v podání tuzemských amatérských i profesionálních fotografů.

K vidění bude například výstava Krása v pohybu, což je expozice nejlepších snímků z fotografické soutěže uspořádané při příležitosti Grand Prix Brno 2008 v moderní gymnastice letos na jaře a představující ladné ženské tělo ve sportovní fotografii. Těšit se můžeme i na reprízu výstavy fotografií Adolfa Ziky ze Staroměstské radnice s názvem 15 let ve stínu. Atraktivní podívanou přinese taktéž fotografická výstava Výběr, jako současná nejnovější kolekce členů Asociace fotografů. Tato přehlídka takřka stovky snímků je průřezem toho nejzajímavějšího v oblasti fotografické tvorby napříč všemi žánry. A chybět nebudou ani snímky z největší česko-slovenské fotografické soutěže Fotograf roku.

Pohled do minulosti fototechniky

Výstavu více než dvou set exponátů fotografické, filmovací a promítací techniky od první poloviny minulého století až po současnost. Takovou podívanou si připravili organizátoři pro milovníky historie a krásných věcí.Zastoupeny zde budou klasické i digitální fotoaparáty a filmové kamery od těch nejjednoduších až po plně automatizované. Mezi fotoaparáty najdeme přístroje měchové, jednooké a dvouoké zrcadlovky, různé „bakeliťáky“ i přístroje na jedno použití. K zajímavostem patří ucelená řada fotoaparátů Flexaret a speciální přístroj na letecké snímkování, skládající se ze dvou synchronizovaně propojených Flexaret. Expozici doplní klasické a digitální kamery, diaprojektory a promítací přístroje.

Jan Saudek mezi osobnostmi Interkamery 2008

Výjimečným lákadlem letošního veletrhu Interkamera se stane i účast světově nejproslulejšího českého fotografa současnosti Jana Saudka. Umělec, jehož dílo bylo prezentováno více než 400 samostatnými výstavami po celém světě a jež je zastoupen ve všech prestižních světových muzeích a uměleckých galeriích se s návštěvníky Interkamery setká naživo v úterý 7. října 2008 na stánku Asociace profesionálních fotografů České republiky.

Ke shlédnutí budou jeho nejznámější fotografie i aktuální tvorba včetně souboru fotografií členů Národního divadla. V rámci živého rozhovoru se návštěvníci dozví více o umělcově pohledu na úspěšnou fotografii či o jeho současné fotografické a malířské činnosti. Zmínka přijde samozřejmě i na natočený celovečerní film a na jeho knihy prodávané ve světových knihkupectvích. Chybět nebude ani autogramiáda.

Témata článku: Grand, Grand Prix, Stan, Workshop, Digitální kamery, Letecký snímek, Živý pohled, Živý snímek, Stín, Profesionální fotograf, Nepřeberné množství, Sportovní kamera, Krása, Samostatná zmínka

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?