INTERKAMERA 2008 s účastí Jana Saudka a množstvím atraktivních výstav

INTERKAMERA 2008 s účastí Jana Saudka a množstvím atraktivních výstav

Nejen o workshopech, odbornosti a vzdělávání, ale i o zajímavých výstavách bude letošní premiérový ročník veletrhu INTERKAMERA na brněnském výstavišti. Návštěvníci se dočkají prezentace děl řady osobností i stálých fotografických výstav. Chybět nebudou například výstava fotografií Adolfa Ziky s názvem 15 let ve stínu, snímky z největší česko-slovenské fotografické soutěže Fotograf roku, expozice Krása v pohybu, zachycující ženské tělo ve sportovní fotografii či Výběr - nejnovější kolekce členů Asociace fotografů. Výjimečným lákadlem letošního veletrhu INTERKAMERA se stane i účast světově nejproslulejšího českého fotografa současnosti Jana Saudka a pohled do minulosti v podobě výstavy historických fotoaparátů.

Bohatý vzdělávací program v podobě workshopů a prezentace soudobé fotografické, zejména digitální, techniky, ale i návštěvy zajímavých osobností z oblasti fotografie a tématické výstavy budou součástí letošního ročníku veletrhu INTERKAMERA, jež se uskuteční premiérově ve dnech od 6. do 9. října na brněnském výstavišti společně s odborným INVEXem a spotřebitelským DIGITEXem.

Výstavy fotografií místem oddechu a pastvou pro oči

Po nepřeberné škále kurzů, workshopů a školení, jimiž je letošní INTERKAMERA doslova prosycena, si budou moci návštěvníci všech tří souběžně konaných veletrhů odpočinout u množství zajímavých snímků v podání tuzemských amatérských i profesionálních fotografů.

K vidění bude například výstava Krása v pohybu, což je expozice nejlepších snímků z fotografické soutěže uspořádané při příležitosti Grand Prix Brno 2008 v moderní gymnastice letos na jaře a představující ladné ženské tělo ve sportovní fotografii. Těšit se můžeme i na reprízu výstavy fotografií Adolfa Ziky ze Staroměstské radnice s názvem 15 let ve stínu. Atraktivní podívanou přinese taktéž fotografická výstava Výběr, jako současná nejnovější kolekce členů Asociace fotografů. Tato přehlídka takřka stovky snímků je průřezem toho nejzajímavějšího v oblasti fotografické tvorby napříč všemi žánry. A chybět nebudou ani snímky z největší česko-slovenské fotografické soutěže Fotograf roku.

Pohled do minulosti fototechniky

Výstavu více než dvou set exponátů fotografické, filmovací a promítací techniky od první poloviny minulého století až po současnost. Takovou podívanou si připravili organizátoři pro milovníky historie a krásných věcí.Zastoupeny zde budou klasické i digitální fotoaparáty a filmové kamery od těch nejjednoduších až po plně automatizované. Mezi fotoaparáty najdeme přístroje měchové, jednooké a dvouoké zrcadlovky, různé „bakeliťáky“ i přístroje na jedno použití. K zajímavostem patří ucelená řada fotoaparátů Flexaret a speciální přístroj na letecké snímkování, skládající se ze dvou synchronizovaně propojených Flexaret. Expozici doplní klasické a digitální kamery, diaprojektory a promítací přístroje.

Jan Saudek mezi osobnostmi Interkamery 2008

Výjimečným lákadlem letošního veletrhu Interkamera se stane i účast světově nejproslulejšího českého fotografa současnosti Jana Saudka. Umělec, jehož dílo bylo prezentováno více než 400 samostatnými výstavami po celém světě a jež je zastoupen ve všech prestižních světových muzeích a uměleckých galeriích se s návštěvníky Interkamery setká naživo v úterý 7. října 2008 na stánku Asociace profesionálních fotografů České republiky.

Ke shlédnutí budou jeho nejznámější fotografie i aktuální tvorba včetně souboru fotografií členů Národního divadla. V rámci živého rozhovoru se návštěvníci dozví více o umělcově pohledu na úspěšnou fotografii či o jeho současné fotografické a malířské činnosti. Zmínka přijde samozřejmě i na natočený celovečerní film a na jeho knihy prodávané ve světových knihkupectvích. Chybět nebude ani autogramiáda.

Váš názor Další článek: Pretec představil 64GB a 100GB CF karty

Témata článku: Samostatná zmínka, Nepřeberné množství, Stan, Digitální kamery, Sportovní kamera, Letecký snímek, Grand, Krása, Stín, Workshop, Profesionální fotograf, Živý snímek, Grand Prix, Živý pohled

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší