Intellio staví na špičkových technologiích

Společnost Intellio, výrobce inteligentních IP kamer, která od letošního roku působí i v České republice, zaznamenává se svými produkty v ČR značný úspěch. Zatímco v loňském roce zde bylo instalováno přes 500 inteligentních kamer, jen za první tři měsíce letošního roku bylo zprovozněno 200 kamer. Intellio se přitom i nadále hodlá soustředit na špičkové technologie a unikátní funkcionalitu.

intellio-camera.jpg

„Inteligentní IP kamery Intellio prošly za poslední rok velkým technologickým rozvojem. Již od počátku byly schopné detekovat například detekci porušení přikázaného směru jízdy, tedy například odbočovací pruhy na křižovatkách, určování překážek bránících provozu, sledování počtu projíždějících vozidel či měření rychlosti automobilů. V současnosti vývojový tým pracuje na funkcích, jimiž nedisponuje nikdo z konkurentů,“ shrnuje Petr Zavoral, Country Manager české pobočky Intellio.

Počátkem ledna 2007 došlo k zajištění kompatibility celého portfolia inteligentních IP kamer Intellio s produkty společnosti Axis Communications, globálním lídrem síťových videozařízení.

V dubnu přidalo Intellio do svých IP kamer podporu pro detekování rychlosti a počtu projíždějících vozidel. Po automatizované kontrole a monitorování provozu roste v Evropě poptávka, a to jak u dálnic a rychlostních komunikací, tak ve městech. Unikátní předností řešení Intellio je fakt, že detektory jsou integrovány přímo v kameře a do centrálního systému tak putují pouze relevantní data, což redukuje nároky na síťový provoz, infrastrukturu i na samotný centrální systém. V kombinaci s již dříve vyvinutými detektory (například pro parkování a směr jízdy) tak od dubna Intellio nabízí kompletní portfolio řešení pro monitorování a vyhodnocování silničního provozu.

V květnu 2007 Intellio přidalo ke stávajícím řešení systém pro rozpoznávání SPZ, což je pro monitorování silniční dopravy klíčová vlastnost.

Další novinkou se v červnu stala řada kamer Intellio ILC-500, která je vybavena technologií Selective HD Imaging (SHDI). Ta umožňuje monitoring s vysokými detaily, ale přitom s nízkou kapacitou přenosové linky. Pokud detektor v kameře nedetekuje pohyb, je rozlišení udržováno na nízké úrovni. Ve chvíli, kdy je kamerou zachycen objekt (například pohybující se osoba), je snímán s rozlišením 3 megapixely, zatímco statické pozadí si zachovává rozlišení 640 x 480 pixelů.

V listopadu 2007 se v kamerách Intellio objevila technologie Day and Night, která umožňuje sledovat objekty a potenciální bezpečnostní rizika v nepříznivých světelných podmínkách.

Ve stejný měsíc se novým CEO (Chief Executive Officer) společnosti Intellio stal Janos Kophazi, který má za sebou působení ve společnostech Anixter a Intel. Jeho předchůdce a zakladatel Intellia Adorjan Princz se chtěl více zaměřit na další rozvoj produktů a řešení v oblasti inteligentních dohledových technologií.

Na přelomu roku počet instalovaných kamer Intellio v České republice překročil hranici 500 kusů, v lednu 2008 pak vznikla česká pobočka společnosti Intellio, jejímž Country Managerem se stal Petr Zavoral.

V nebližší budoucnosti plánuje společnost pokračovat v masivním technologickém rozvoji. Již v květnu bude Intellio v anglickém Birminghamu uvádět na trh 3megapixelovou kameru, která umožní tzv. tracking, tedy předávání informací o sledovaném objektu nebo prostoru mezi jednotlivými kamerami, což zatím nenabízí nikdo z konkurentů.

Jedním z rozsáhlých nasazení inteligentních IP kamer Intellio v České republice je jejich instalace v logistické společnosti DHL. Globální lídr v mezinárodní vzdušné i pozemní přepravě si zvolil Intellio pro zabezpečení regionálního logistického centra v Mladé Boleslavi. Jako důležitá součást komplexní instalace monitorovacích zařízení zajišťují inteligentní kamery Intellio, že ochranka dostává v reálném čase alarmy týkající se kritických oblastí. Především se jedná o sledování nepovoleného pohybu osob a vozidel v operačních prostorách mimo pracovní dobu a o nonstop ochranu perimetru.

Dalším velkým projektem bylo využití kamer Intellio v několika skladových prostorách společnosti Iron Mountain, globálního lídra v oblasti skladování a správy dokumentů. Zde jsou v provozu rovněž desítky kamer vystavené těm nejnáročnějším bezpečnostním a provozním podmínkám.

O společnosti Intellio

Intellio je soukromě vlastněná technologická společnost, zabývající se vývojem pokročilých dohledových videosystémů. Byla založena v roce 2004 skupinou softwarových a hardwarových inženýrů s rozsáhlými znalostmi a zkušenostmi z oblasti zabezpečení. Po necelých dvou letech vývoje byl v roce 2006 představen Intellio Video Security System. Intellio má kanceláře ve Velké Británii, Maďarsku a České republice. V ostatních zemích působí prostřednictvím partnerských společností. Další informace je možné získat na www.intellio.eu.

Váš názor Další článek: Firefox používá skoro třetina Evropanů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,