Inteligentní konvertory společnosti RAD propojují IP DSLAMy společnosti Telefónica Deutschland přes běžné vyhrazené okruhy

Společnost RAD Data Communications oznámila, že společnost Telefónica Deutschland GmbH dodává technologie, které umožňují transparentně propojit infrastrukturu založenou na Ethernetu přes SDH.
Inteligentní konvertory společnosti RAD propojují IP DSLAMy společnosti Telefónica Deutschland přes běžné vyhrazené okruhy

Telefónica Deutschland, německá firma poskytující integrovaná datová a telekomunikační řešení pro firemní zákazníky, v současné době rozšiřuje svou celostátní širokopásmovou infrastrukturu určenou internetovým poskytovatelům (ISP). Její páteřní infrastruktura založená na MPLS již pokrývá celou zemi a nyní firma buduje i platformu pro zpřístupněné místní smyčky. Do poloviny příštího roku bude v Německu připojeno až 40 procent domácností. Pomocí této vyspělé infrastruktury DSL založené na Ethernetu pak poskytovatelé budou moci nabízet širokopásmové služby, jako např. ADSL 2+ a multimediální služby typu Triple Play.

 

Do konce příštího roku bude pomocí gigabitového Ethernetu propojeno celkem asi 1 600 IP DSLAMů a vzniknou tak metropolitní sítě založené z větší části na vláknech (tzv. dark fiber). Vzhledem k tomu, že vlákna nejsou u všech IP DSLAMů k dispozici, bude si Telefónica Deutschland muset pro přenos pomocí Ethernetu pronajmout kabely od jiných poskytovatelů přenosových služeb. Společnost se snažila najít dostupný produkt, který by nejen fungoval transparentně, ale také v rámci takovéto infrastruktury podporoval více kanálů. Nakonec byly pro připojení rozhraní gigabitového Ethernetu přes infrastrukturu SDH vybrány právě konvertory RIC-155GE společnosti RAD.

 

Na místech, kde není k dispozici vlastní ethernetové vedení či IP linky pro zpětný přenos a kde není k dispozici ani vlákno, lze použít běžné sítě SDH. Pronajmutí vyhrazených okruhů je často ekonomičtější než budování vlastní infrastruktury.

 

 

Dalším aspektem, který k této volbě přispěl, byla jednoduchost těchto konvertorů. Zapojit RIC-155GE je velice snadné a rychlé. Tento produkt navíc podporuje SNMP a jeho instalace i údržba vyžadují minimální úsilí. Konvertory dokáží pomocí sítě SDH transparentně přenášet cokoliv včetně multicast provozu a využívají k tomu celé dostupné šířky pásma.

 

Zákazníci společnosti Telefónica, kterým jsou nyní poskytovány telefonní služby díky společnosti Deutsche Telekom, se v budoucnu k novým metropolitním sítím také připojí. Na menších propojovacích bodech s pouhými 4 až 8 rozhraními E1 by se vytvořit síť SDH paralelně vedle sítě gigabitového Ethernetu nevyplatilo. I zde ale dokázala společnost RAD nabídnout efektivní řešení. Její série produktů IPmux s bránami TDMoIP dokáže za transparentního použití rozhraní gigabitového Ethernetu pro IP DSLAM přenášet jak vedení E1, tak i telefonní hovory včetně signalizačních dat.

O společnosti RAD Data Communications:

Soukromá společnost RAD Data Communications, založená v roce 1981, získala mezinárodní uznání jako přední výrobce vysoce kvalitních přístupových zařízení pro datové komunikace a telekomunikace. Její řešení používají poskytovatelé služeb, dominantní i alternativní operátoři pro zajištění datového a hlasového přístupu. Umožňují jim snižovat investiční náklady na infrastrukturu a zároveň zvyšovat konkurenceschopnost a ziskovost. Počet instalovaných zařízení společnosti přesahuje 8 000 000 kusů, používají se v sítích více než 150 operátorů po celém světě. Potřeby zákazníků podporuje 19 zastoupení společnosti RAD a přes 200 distributorů ve 105 zemích. Společnost RAD je členem skupiny RAD Group, která je světovým lídrem v oblasti síťových a internetových řešení. Bližší informace o společnosti RAD Data Communications najdete na Internetu na adrese: http://www.rad.com.

 

 

O společnosti VUMS DataCom: VUMS DataCom, spol. s r. o., byla založena v roce 1993 a její působnost pokrývá celé území České republiky. VUMS DataCom, spol. s r. o., dodává na trh rozmanité výrobky celé řady špičkových společností, především firem ze skupiny RAD Group. Neustále rozšiřuje nabídku moderních a kvalitních komunikačních řešení a umožňuje svým zákazníkům budovat privátní podnikové i rozsáhlé veřejné datové, hlasové a multimediální sítě. Bližší informace o společnosti VUMS DataCom, spol. s r. o., najdete na internetu na adrese www.datacom.cz.

Váš názor Další článek: Ukázky kódu pro Microsoft .NET Framework SDK 2.0

Témata článku: Rado, Ethernet, Deutschland, Gigabitový ethernet, Celá síť, Dark, Celá infrastruktura


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky