Intelek pomáhá lidem i přírodě

Intelek pomáhá lidem i přírodě

Společnost INTELEK je známa nejen distribucí těch nejkvalitnějších telekomunikačních zařízení a síťových komponentů za výborné ceny, ale také podporou různých projektů, které se zaměřují na sociálně potřebné. Protože si uvědomujeme, že nejvhodnější je vytvořit pro každého člověka podmínky, aby si mohl pomoci vlastní pílí, je naše pomoc z velké části zaměřená na spolupráci s chráněnými dílnami.

Každý, i tělesně nebo mentálně handicapovaný člověk, touží být společnosti nějak prospěšný. Proto v České republice vznikají chráněné dílny, které právě takové občany zaměstnávají. Díky možnosti přizpůsobit se potřebám svých pracovníků a respektovat omezení, která vyplývají z jejich zdravotního stavu, jsou tyto projekty zdravotně postiženými velmi vyhledávány. Na druhou stranu však pro tyto subjekty není mnohdy lehké obstát v náročném konkurenčním boji. Proto se INTELEK rozhodl tyto snahy podporovat a s jednou chráněnou dílnou spolupracuje.

Od občanského sdružení FOKUS Liberec INTELEK letos odebral na zakázku vyrobené zboží z ručního papíru. V chráněné dílně FOKUS Liberec pracují převážně duševně nemocní lidé, pro které je pracovní činnost součástí rehabilitačního programu. Kromě chráněné dílny nabízí sdružení postiženým i další služby, jako je například chráněné bydlení. Konečným cílem je posílit zdravotně znevýhodněného člověka natolik, aby již neměl potřebu tyto služby využívat a zcela se začlenil do společnosti.

INTELEK si také uvědomuje, že lidské působení na planetě ji výrazně zatěžuje. Proto se rozhodl veškeré své propagační materiály tisknout na PFC certifikovaném papíře. Ten obsahuje méně bělících složek, a je tak šetrnější k životnímu prostředí.

Jaký člověk je, lze poznat nejvíce podle toho, jak se chová ke svému okolí. Toto moudré ponaučení lze vztáhnout i na firmy. INTELEK je důkazem toho, že ani úspěšné společnosti nezapomínají na handicapované občany ani životní prostředí.
 

To nejlepší z blogů: Open source fanatismus

Témata článku: Náročné prostředí, Lidský pracovník, Chráněná složka, Potřebný člověk

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší