INTEL ZRYCHLUJE, ZJEDNODUŠUJE A ZLEVŇUJE MULTIMEDIÁLNÍ SLUŽBY

SANTA CLARA, USA, 19. října 2005 – Společnost Intel představila nové hardwarové a softwarové produkty, které zjednoduší zavádění multimediálních řešení a IP služeb, jako je například přenos hlasu po síti (VoIP) v čistě IP i hybridních sítích.
INTEL ZRYCHLUJE, ZJEDNODUŠUJE A ZLEVŇUJE MULTIMEDIÁLNÍ SLUŽBY

Poskytovatelé telekomunikačních služeb nabízejí multimediální služby, např. rozšíření hlasových a textových aplikací o video, za účelem navýšení výnosů, zvýšení spokojenosti uživatelů a zlepšení své globální konkurenční pozice. Současně se začínají o multimediální a VoIP infrastrukturu zajímat i podniky, které se snaží zvýšit produktivitu, snížit provozní náklady a ochránit dosavadní investice do infrastruktury. Nicméně pro obě zmíněné skupiny zákazníků bylo zavádění těchto služeb vždy poměrně drahá a složitá záležitost.

„Kromě nádechu inovativnosti, ze kterého mají dobrý pocit uživatelé, otevírají multimédia zajímavou příležitost pro poskytovatele služeb. Ti tak mohou získat nové zákazníky, podpořit věrnost stávajících klientů, a přitom zvyšovat průměrné výnosy na uživatele. Až dodnes však byla multimédia příliš drahá a náročná záležitost. Technologie Intel pro zpracování médií u poskytovatele plně využívají možnosti nejnovějších vícejádrových procesorů a nastavují novou cenovou úroveň,“ říká Anthony Ambrose, ředitel divize Modular Communications Platform společnosti Intel. „Přechod na IP sítě v podnicích podporuje produktivitu zaměstnanců a pomáhá snížit celkové náklady na vlastnictví.“

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Intel a Intel NetStructure® jsou ochranné značky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

Témata článku: Video, Hudba, filmy, seriály, Drahá společnost, Dobrá produktivita

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?