INTEL ZALOŽIL 250MILIONOVÝ INVESTIČNÍ FOND PRO INDII

NOVÉ DILLÍ, 5. prosinec 2005 – Společnost Intel ohlásila založení investičního fondu s kapitálem 250 milionů USD, který má za cíl povzbudit technologické inovace v Indii a podpořit tak další růst informačních technologií v této zemi.
INTEL ZALOŽIL 250MILIONOVÝ INVESTIČNÍ FOND PRO INDII

„Tempo technologických inovací se neustále zvyšuje,“ říká Craig Barrett, předseda správní rady společnosti Intel. „Prostřednictvím technologického fondu Intel Capital India se Intel snaží podpořit indické firmy v zavádění nejmodernějších technologií na domácí půdě a v hledání nových obchodních příležitostí na globálním trhu.“

Nový fond bude investovat do firem, které mají potenciál k využití dynamického růstu IT trhu v Indii. Poskytne kapitál pro další rozvoj důležitých místních technologií a produktů vyvíjených pro lokální trh. Intel Capital bude z fondu investovat rovněž
do vybraných technologicky orientovaných společností, které využívají talentovanou indickou pracovní sílu k poskytování služeb na zahraničních trzích. Mezi výchozí oblasti zájmu patří mobilní komunikace, širokopásmové aplikace a bezdrátové technologie. 

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Intel a logo Intel jsou ochranné známky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

* Další názvy a značky mohou být prohlášeny za vlastnictví jiných subjektů.

Váš názor | Nejlevnější tarif připojení k Internetu přes dial-up představuje Tiscali

Témata článku: Správný rozvoj, Vybraný výrobce, Technologická společnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší