INTEL ZAHAJUJE PROGRAM VZDĚLÁVÁNÍ UČITELŮ

Program Intel Vzdělávání pro budoucnost pomůže českým učitelům efektivně zapojit informační technologie do výuky, podobně, jako již téměř 3 milionům jejich kolegů v zahraničí.

PRAHA, Česká republika, 14. října 2005 – Společnost Intel dnes na tiskové konferenci oznámila zahájení školení učitelů základních a středních škol v celé České republice v rámci programu Intel® Vzdělávání pro budoucnost (Intel® Teach to the Future). Slavnostní zahájení programu přišla podpořit i Dana Bérová, ministryně informatiky České republiky.

Program Intel Vzdělání pro budoucnost je celosvětovou vzdělávací iniciativou, která pomáhá učitelům v překonávání překážek, kterým čelí při účinném zavádění počítačových technologií  do výuky. Jeho cílem je zvyšovat kvalitu výuky na základních a středních školách prostřednictvím využívání počítačů při studijních a výukových programech. Učitelé se na školeních v rámci tohoto programu seznamují, jak technologie zapojit do každodenních učebních plánů a jak zařadit využití internetu, designu webových stránek a tvořivého softwaru k podpoře myšlení a tvořivosti studentů.

„Nové technologie mění svět kolem nás. Kvalitní vzdělání včetně znalosti práce s moderními technologiemi jsou podmínkou pro to, abychom uspěli, ať už jako jednotlivci na trhu práce nebo jako celá ekonomika, v současném globalizovaném a konkurenčním prostředí,“ uvedla Dana Bérová, ministryně  informatiky ČR. „Vítám tuto iniciativu a doufám, že pomůže zvýšit znalosti a schopnosti našich dětí a připraví je lépe na budoucnost.“

Vzdělávací instituce jsou vystaveny ze strany současného trhu práce vysokým nárokům na kvalitu přípravy studentů zejména v oblasti počítačové gramotnosti. Učitelům často chybí praxe pro použití počítačů a metodika pro využití technologií ve výukovém procesu.

„Pro odstranění těchto překážek byl vymyšlen program Intel Vzdělávání pro budoucnost, který je jedním z nejrozšířenějších výukových programů s podobným zaměřením,“ říká František Fait, manažer pro vzdělávání ze společnosti Intel. „V současnosti je program implementován ve 33 zemích světa, a v průběhu jeho existence jím prošly již téměř 3 miliony učitelů“.

O kvalitě programu kromě těchto čísel svědčí i hodnocení samotných učitelů – 96 % z nich říká, že po absolvování školení se cítí připraveni pracovat s počítači, a až 98 % z nich by tento program doporučilo svým kolegům.

Cílem uvedeného programu je poskytnout školení pro minimálně 30 000 učitelů v rámci celé České republiky v průběhu příštích tří let. Školení pro každého učitele bude obsahovat 10 modulů po čtyřech hodinách, bude zakončeno zkouškou a mezinárodním certifikátem o jeho absolvování. Cílem programu je také vybudovat pravidelný program seminářů zaměřených na moderní výukové metodiky, řízení škol a další aktuální témata. Učitelé budou mít zároveň možnost vyměňovat si své poznatky a zkušenosti se svými kolegy ze zahraničí a řešit tak lépe společné problémy a diskutovat nad společnými tématy. Program Intel Vzdělávání pro budoucnost je v České republice akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy jako DVPP pod číslem 19 059/2005-25-22.

Program Intel Vzdělávání po budoucnost je součástí iniciativy Intel Inovace ve vzdělávání, která se snaží realizovat možnosti přírodních věd, matematiky a technologií ve vzdělávání. Cílem je připravit dnešní učitele na požadavky zítřka. Společnost Intel připravuje a podporuje programy, které pomáhají reagovat na požadavky studentů a komunit na celém světě prostřednictvím zlepšování výuky přírodní věd a matematiky, zlepšování účelného využívání technologií při výuce a rozšiřování přístupu k technologiím a kariérním příležitostem
v technických oborech. Více informací je k dispozici na adrese www.intel.com/education a www.intel.com/cz/education.

O společnosti Intel
Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Váš názor Další článek: Poslední šance na záchranu smazaných dat

Témata článku: , , , , , , ,