INTEL ZAHAJUJE NOVOU ÉRU VIRTUALIZACE

14. listopadu 2005
IT Forum 2005: Zeptejte se Microsoftu
SANTA CLARA, USA, 14. listopadu 2005 – Společnost Intel uvádí světově první hardwarovou virtualizaci pro stolní PC – na trh dnes vstupují nové procesory, které podnikům nabízí lepší správu a silnější zabezpečení.
INTEL ZAHAJUJE NOVOU ÉRU VIRTUALIZACE

Virtualizace umožňuje provoz několika operačních systémů nebo aplikací na jednom počítači v nezávislých sekcích nebo-li „kontejnerech“. Může se jednat o speciální aplikace zajišťující správu IT a ochranu síťových zdrojů.

„Díky inovacím, jako je hardwarová integrace technologie Intel® Virtualization, je společnost Intel v čele snah o řešení těch nejpalčivějších problémů IT v podnikovém prostředí,“ řekl Robert B. Crooke, viceprezident a ředitel Business Client Group společnosti Intel. „Analytici jsou přesvědčeni, že virtualizace je jednou z nejvýznamnějších PC technologií tohoto desetiletí. K rychlému zavedení technologie do běžných počítačů přispěje i naše spolupráce s celým odvětvím.**”

Pomocí virtualizace mohou firmy dosáhnout plné kontroly určité části PC a provozovat zde zabezpečovací nebo správcovské služby bez nutnosti kontaktu s koncovým uživatelem

a zároveň i bez rizika, že uživatel činnost důležitých aplikací naruší. Prostřednictvím samostatného oddílu je možné filtrovat síťový provoz ještě než dorazí k uživateli, a lépe se tak chránit před nebezpečnými programovými kódy nebo viry. Konfigurace několika oddílů

na jednom PC rozšiřuje možnosti správy, protože je možné provozovat starší aplikace a souběžně testovat a zavádět nové provozní prostředí.

Nové stolní počítače s procesorem Intel® Pentium® 4 nabídnou společnosti Acer, Founder, Lenovo a TongFang. Společnost Lenovo pilotní systémy s technologií Intel® Virtualization již dodává vybraným zákazníkům. Širší nabídka nových stolních PC od předních výrobců se očekává v prvním čtvrtletí 2006. Kromě toho řešení s podporou technologie Intel Virtualization již ohlásili přední dodavatelé, včetně společností VMware, Microsoft a Xen. 

Společnost Intel pokračuje ve vývoji špičkových, plně integrovaných technologií

pro zabezpečení a správu IT v podnikovém prostředí a připravuje další inovaci na úrovni platformy – technologii Intel® Active Management. Ta bude uvedena společně s podporou virtualizace v profesionální podnikové platformě dvoujádrových procesorů Intel®, kódově označované Averill, ve druhé polovině roku 2006. Možnosti virtualizace budou v průběhu roku 2004 rozšířeny i do oblasti přenosných počítačů s mobilní technologií Intel® Centrino™.

Virtualizace přinese firmám užitek i v oblasti serverů, především v podobě zvýšení funkčnosti a lepšího rozdělení zátěže. Společnost Intel již minulý týden zahájila dodávky procesorů Intel® Xeon® MP s hardwarovou podporou technologie Intel Virtualization. Stejná technologie bude uvedena na platformě procesorů Intel® Itanium® v polovině roku 2006. 

V budoucnu bude možné virtualizaci využít i v oblasti domácí zábavy. Uživatelé domácích PC pak budou moci vytvářet virtuální „oddíly“ s izolovanými uživatelskými prostředími, například pro procházení webu, obchodní aplikace, osobní videorekordér a prostor pro poskytovatele služeb ke vzdálené diagnostice a servisu.

 

Ceny a dostupnost

Stolní počítače s procesory Intel® Pentium® 4 672 a 662 s technologií Intel Virtualization jsou dnes dostupné u společností Acer, Founder, Lenovo a TongFang. Procesory Intel® Pentium® 4  672 a 662 se při odběru 1 000 kusů prodávají za 605 a 401 USD.

 

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom  nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Témata článku: Acer Active

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje