Intel vyzývá 500 předních průmyslových firem k testování systémů s procesory Intel Itanium 2

Procesor Intel® Itanium® 2 překonává výkonnostní rekordy, existuje pro něj několik operačních systémů a 1 000 aplikací – v této situaci společnost Intel vyzývá firmy k praktickému porovnání možností serverů s procesory Intel Itanium 2 ve srovnání s proprietárními systémy a nabízí bezplatné zkušební období v rámci nového programu „try-and-buy“.
Intel vyzývá 500 předních průmyslových firem  k testování systémů s procesory Intel Itanium 2

Tento týden začíná celosvětová marketingová kampaň “The Intel Itanium 2 Solution Challenge”, která je určena pro 500 největších firem využívajících počítače platformy RISC. Kampaň realizovaná ve spolupráci s řadou předních výrobců a dodavatelů bude pokračovat až do příštího léta. Zákazníci budou mít k dispozici Itanium 2 systémy a služby na dobu 90 dní zdarma, aby mohli důkladně zhodnotit jejich možnosti.

Společnost Intel na kampani spolupracuje s výrobci zařízení jako jsou HP, IBM, LangChao, Lenovo, NEC, Samsung, SGI, Unisys  a s řadou místních výrobců. Dále se programu účastní řada výrobců softwaru pro procesory Itanium 2, například BEA, i2, IBM, Oracle, SAP, SAS a systémoví integrátoři jako Avanade a Unisys. Tito partneři mohou do programu nominovat své zákazníky.

„Jsme si výkonem a atraktivitou cen systémů s Itanium 2 ve srovnání s proprietárními systémy naprosto jisti,” říká Lisa Graff, ředitelka Itanium Group společnosti Intel. „Společnost Intel i naši obchodní partneři si přejí, aby ředitelé IT firem osobně poznali přínosy serverů s procesory Itanium 2.”

Během posledního roku se skladba zákazníků kupujících systémy s procesorem Itanium posunula z oblasti vědeckých a náročných výpočtů do oblasti běžných podnikových aplikací. V současné době 14 ze 25 předních 500 společností již nasadilo nebo vyhodnocuje možnosti této architektury.

„Nasazení systémů HP Integrity stabilně roste, zákazníci hledají servery s vyšším výkonem, škálovatelností, dostupností, nižšími náklady na vlastnictví a podporou více OS,” řekl Rudi Schmickl, viceprezident a generální ředitel Enterprise Storage and Servers, společnosti HP EMEA. „HP vidí v kampani Itanium 2 Processor Challenge ideální způsob, jak zákazníkům přiblížit výhody Itanium 2 serverů, a jak je podpořit při výběru optimální architektury.”

„Zavázali jsme se podporovat možnost volby našich zákazníků, a to platí i v oblasti systémů pro provoz podnikových aplikací,” řekl Doug Oathout, ředitel IBM eServer. „Procesory Itanium 2 doplňují podnikovou x-architekturu IBM, založenou na osvědčené technologii centrálního počítače.“

Procesor Itanium 2 se široce využívá v podnikových instalacích, mimo jiné ve firmách Bell Canada, CBS Broadcasting, CitiStreet, CNA, CompUSA, Cox Communications, Eckerd Drug, Fiat Auto, First Trust, Fortis Health, Fuji Film, ING, Jet Blue Airways, Metro AG, Raymond James, Sabre Holdings, SK Telecom, Telecom Italia, Van Heusen či Wells Fargo.

 

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

 

* Podmínky jednotlivých OEM účastníků se mohou lišit. Prosíme, ověřte si konkrétní podmínky u Vaší zodpovědné osoby.

Intel a Intel® Itanium® 2 jsou ochranné značky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

Další názvy a značky mohou být nárokovány jako vlastnictví jiných subjektů.

 

Kontakt pro média:

Intel Czech                                                                           Mmd

Pavel Svoboda                                                                     Hana Kučerová

PR Specialist, CSEE                                                            Tel.: +420 224 25 15 55

Tel: +420 222 090 304                                                         Fax: +420 224 25 43 64

       +420 222 090 301                                                         Email: kucerova@mmd.cz

Email: pavelx.svoboda@intel.com

Váš názor Další článek: Coca-Cola spustí vlastní hudební obchod

Témata článku: Sabre, Fargo, Wells Fargo, Canada, Fuji, Airways, Fiat, Fortis


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 23

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 68Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky