INTEL VYŠKOLÍ 10 MILIONŮ UČITELŮ Z ROZVOJOVÝCH ZEMÍ

DAVOS, Švýcarsko, 25. ledna 2006 – Craig Barrett, předseda správní rady společnosti Intel, představil záměr poskytnout v průběhu příštích pěti let 10 milionům učitelů z rozvojových zemí školení ohledně využití techniky při zkvalitňování výuky. Tento plán zásadním způsobem rozšiřuje program Intel® Vzdělání pro budoucnost (Intel® Teach to the Future ), který od roku 2000 vyškolil již více než 3 miliony učitelů ze 35 zemí.
INTEL VYŠKOLÍ 10 MILIONŮ UČITELŮ Z ROZVOJOVÝCH ZEMÍ

Společnost Intel rovněž oznámila, že v rámci tohoto rozšíření programu podpoří rozvoj učebních dovedností darem 100 000 kusů osobních počítačů do školních tříd v rozvojových zemích. Nové iniciativy jsou doplňkem stávajícího ročního příspěvku 100 milionů dolarů, který společnost Intel věnuje na zkvalitnění vzdělávání mladých lidí po celém světě.

 „Vlády po celém světě se potýkají se stejným problémem: jak občanům zajistit podmínky pro úspěšnou činnost v globální ekonomice,“ uvedl Craig Barrett. „Úspěch se dnes ve stále větší míře odvíjí od kvalitního vzdělání. Jediný způsob, jak významněji ovlivnit výuku a rozvoj dovedností, je poskytnou učitelům potřebné nástroje a školení. Náš rozšířený program se takto může do konce roku 2010 dostat k jedné miliardě studentů v rozvojových zemích.“

Program Intel Vzdělávání pro budoucnost pomáhá i českým učitelům
V České republice byl program Intel Vzdělávání pro budoucnost oficiálně představen na tiskové konferenci dne 14. října 2005 za účasti ministryně informatiky České republiky Dany Bérové.

„Nové technologie mění svět kolem nás. Kvalitní vzdělání včetně znalosti práce s moderními technologiemi jsou podmínkou pro to, abychom uspěli, ať už jako jednotlivci na trhu práce nebo jako celá ekonomika, v současném globalizovaném a konkurenčním prostředí,“ uvedla Dana Bérová, ministryně  informatiky ČR. „Vítám tuto iniciativu a doufám, že pomůže zvýšit znalosti a schopnosti našich dětí a připraví je lépe na budoucnost.“

„Cílem uvedeného programu je poskytnout školení pro minimálně 30 000 učitelů v rámci celé České republiky v průběhu příštích tří let. Školení pro každého učitele bude obsahovat 10 modulů po čtyřech hodinách, bude zakončeno zkouškou a mezinárodním certifikátem o jeho absolvování. Cílem programu je také vybudovat pravidelný program seminářů zaměřených na moderní výukové metodiky, řízení škol a další aktuální témata. Učitelé budou mít zároveň možnost vyměňovat si své poznatky a zkušenosti se svými kolegy ze zahraničí a řešit tak lépe společné problémy a diskutovat nad společnými tématy,“ říká František Fait, manažer pro vzdělávání ze společnosti Intel.

O programu Intel Vzdělávání pro budoucnost
Program Vzdělání pro budoucnost je celosvětová iniciativa společnosti Intel, která zajišťuje učitelům v desítkách rozvojových zemí rozsáhlé zdroje a rady k efektivnímu využití techniky při práci ve třídě. Program vychází z přesvědčení společnosti Intel, že „technika není okouzlující, ale učitelé ano“ a poskytuje učitelům poznatky, jak, kdy a kde při výuce využít technologické nástroje a zdroje. Při vytváření působivých učebních zážitků se v programu Intel Vzdělání pro budoucnost využívá práce s Internetem, výroba webových stránek a studentské projekty.

Vedle těchto vzdělávacích programů Intel dlouhodobě spolupracuje se státní správou, průmyslem, jednotlivci a organizacemi na řadě projektů, které vytváří prostředí podporující sociální a ekonomický rozvoj. Společnost spolupracuje s místními firmami na tvorbě nových pracovních příležitostí a zvyšování konkurenceschopnosti prostřednictvím investic, financování začínajících firem a partnerství zaměřených na rozvoj místního technologického průmyslu. Společnost Intel rovněž zajišťuje výrobu technologií a platforem, které spojují lidi ve znalostní ekonomice. Všechny tyto aktivity společnosti Intel směřují k proměně a zkvalitnění lidského života s využitím techniky.


Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a život lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Váš názor Další článek: Memorex začne prodávat CD a DVD ze zlata

Témata článku: Celá republika, Technologická zkouška, Lidská práce, Moderní technologie, Ekonomika, Moderní svět


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF