Intel: Výnosy za první čtvrtletí dosáhly 8,9 miliardy dolarů

SANTA CLARA, Kalifornie, 17. dubna 2007 – Společnost Intel Corporation dnes oznámila výnosy za první čtvrtletí ve výši 8,9 miliardy dolarů, provozní zisk ve výši 1,7 miliardy dolarů, čistý zisk ve výši 1,6 miliardy dolarů a výnos na akcii (EPS) ve výši 27 centů. Na tyto výsledky mělo vliv i rozpuštění dřívější daňové rezervy ve výši 300 milionů dolarů, které znamenalo navýšení výnosu na akcii přibližně o 5 centů.
Intel: Výnosy za první čtvrtletí dosáhly 8,9 miliardy dolarů

„Za dobrými finančními výsledky prvního čtvrtletí stojí kromě probíhajícího snižování strukturních nákladů také úspěch řady výrobků založených na mikroarchitektuře Intel Core, jež mají vedoucí postavení v oboru,“ uvedl Paul Otellini, prezident a CEO společnosti Intel. „Silnou pozici našich výrobků dokládá i fakt, že i ve velmi silně konkurenčním prostředí se průměrné prodejní ceny během čtvrtletí držely velice dobře.“

 1. čtvrtletí 2007 vs. 1. čtvrtletí 2006 vs. 4. čtvrtletí 2006: Výsy 8,9 miliardy USD -1 % -9 %; provozní zisk 1,7 miliardy USD -3 % +13 %; Čistý zisk 1,6 miliardy USD +19 % +7 %; Výnos na akcii (EPS) 27 centů +17 % +4 %; Výsledky za první čtvrtletí 2007 zahrnují daňovou položku, která vedla k navýšení EPS přibližně o 5 centů. Výsledky za čtvrté čtvrtletí 2006 obsahují vliv zisku i restrukturalizace a amortizace aktiv, které společně zvýšily EPS přibližně o 1 cent.

Finanční trendy a trendy v klíčových produktech

  • Hrubá marže za první čtvrtletí dosáhla 50,1 procenta, což je více než 49,6 procenta v předchozím čtvrtletí. Vyšší hrubé marže bylo dosaženo díky tomu, že nižší jednotkové náklady na mikroprocesory a prodej dříve rezervovaných zásob překonaly vyšší počáteční náklady na 45nanometrovou technologii a nižší výnosy.
  • Společnost splnila svůj závazek a snížila počet zaměstnanců na přibližný počet 92 000 osob. Tohoto cíle dosáhla o jedno čtvrtletí dříve, než bylo původně plánováno.
  • Celkový jednotkový počet mikroprocesorů byl nižší než v předchozím období. Průměrná prodejní cena (ASP) byla vzhledem k poklesu v segmentu serverových procesorů mírně nižší, zatímco průměrná prodejní cena pro desktopové a mobilní procesory zůstala přibližně stejná.
  • Jednotkové počty chipsetů, základních desek a flash pamětí byly oproti předchozímu období nižší.

 

Témata článku: Cent, Silný vliv, Prodejní výsledek, Čtvrtletí, Průměrná cena

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí