Intel vykázal za druhé čtvrtletí tržby ve výši 13,8 miliard amerických dolarů

Intel vykázal za druhé čtvrtletí tržby ve výši 13,8 miliard amerických dolarů

Společnost Intel dnes zveřejnila své výsledky za druhé čtvrtletí. Vykázala tržby ve výši 13,8 miliardy amerických dolarů, provozní zisk činil 3,8 miliardy, čistý zisk 2,8 miliardy a výnos na akcii 0,55 dolaru. Společnost získala z provozních aktivit zhruba 5,5 miliardy dolarů, na dividendách vyplatila 1,1 miliardy dolarů a 2,1 miliardy vynaložila na zpětný odkup 74 milionů akcií.

„Výsledky druhého čtvrtletí ukazují sílu naší strategie, díky níž se nám daří rozšiřovat záběr naší technologie od datových center přes osobní počítače až k internetu věcí,” prohlásil generální ředitel Intelu Brian Krzanich. „Díky nové rodině SoC Baytrail se nám podařilo expandovat do nových segmentů, jako jsou například systémy postavené na operačním systému Chrome, a jsme tak na nejlepší cestě splnit svůj cíl 40 milionů jednotek pro tablety. Vedle toho jsme dosáhli významného kvalifikačního milníku pro náš chystaný produkt architektury Broadwell vyráběný 14nm procesem. Očekáváme, že první systémy by se na trhu mohly objevit před Vánocemi.”

Společnost Intel rovněž oznámila, že hodlá vrátit více hotovosti svým akcionářům tím, že prostřednictvím zvýšeného zpětného odkupu akcií sníží svou peněžní rozvahu. Představenstvo schválilo navýšení programu zpětného odkupu akcií o 20 miliard dolarů a společnost očekává, že během třetího čtvrtletí vydá na zpětný odkup 4 miliardy dolarů a vyšší odkup bude i ve čtvrtém čtvrtletí. Během poslední dekády vrátil Intel svým akcionářům prostřednictvím dividend a zpětného odkupu akcií téměř 90 miliard dolarů.

„Tato změna naší kapitálové struktury je pokračováním dlouhodobého cíle vytvářet hodnotu a vracet peníze našim akcionářům, což dále posiluje naši důvěru v odvětví,” prohlásil finanční ředitel a výkonný viceprezident Intelu Stacey J. Smith.”

Klíčové finanční informace pro druhé čtvrtletí

  • Divize PC Client Group: tržby 8,7 miliardy dolarů, kvartální nárůst o 9 procent, meziroční nárůst 6 procent.
  • Data Center Group: tržby 3,5 miliardy dolarů, kvartální nárůst o 14 procent, meziročně nárůst o 19 procent.
  • Divize Internet of Things: tržby 539 milionů dolarů, kvartální nárůst 12 procent, meziročně nárůst 24 procent.
  • Mobile and Communications Group: příjmy 51 milionů dolarů, kvartální pokles o 67 procent, meziroční 83 procent.
  • Software a služby: příjmy 548 milionů dolarů, kvartální pokles o 1 procento, meziroční nárůst o 3 procenta.

Témata článku: Brian Krzanich, Miliarda dolarů, Meziroční příjem

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí