Intel uvedl na český trh novou generaci technologie Centrino: Intel Centrino Duo a Intel Centrino Pro

PRAHA, 30. května 2007 – Společnost Intel Corporation dnes uvedla na český trh novou generaci procesorové technologie Intel Centrino Duo a Intel Centrino Pro. Nová technologie, dříve uváděná pod kódovým označením Santa Rosa, je určena pro přenosné počítače. Obě procesorové technologie disponují mnoha inovativními funkcemi, které uspokojí potřeby nejnáročnějších uživatelů. Zatímco Intel Centrino Duo je určena převážně domácím uživatelům, Intel Centrino Pro svými funkcemi a možnostmi míří na firemní segment.
Intel uvedl na český trh novou generaci technologie Centrino: Intel Centrino Duo a Intel Centrino Pro

„Česká republika patří mezi několik zemí světa, v nichž se notebooky těší stejné oblibě jako stolní počítače. Věřím, že i nová technologie Intel Centrino se v Česku rychle prosadí – svědčí o tom rekordní řada modelů, které se na tuzemském trhu objevily,“ řekl Evžen Pavlovský, obchodní manažer společnosti Intel. Notebooky postavené na nové technologii nyní na českém trhu nabízí jedenáct tuzemských a světových výrobců (značek): Acer, Asus, Barbone, Dell, HAL3000, HP, Fujitsu Siemens, Kvazar-Micro, Lenovo, Lynx a Toshiba.

Očekává se, že nových funkcí a možností technologií Intel Centrino Duo a Intel Centrino Pro letos využije řada dodavatelů hardwaru, kteří představí více než 230 modelů přenosných počítačů postavených na této technologii. Notebooky se budou dodávat v různých kombinacích tvarů a velikostí, a to od kompletně vybavených modelů se 17palcovými displeji, jež jsou určeny pro zábavu, až po malé, energeticky úsporné přenosné počítače s hmotností pod 1,5 kg.

Intel Centrino Duo a Intel Centrino Pro ve srovnání s předcházející generací přinášejí zásadní zlepšení nejen v početním výkonu, ale i v delší výdrži baterií. Notebooky s technologií Intel Centrino Duo nebo Intel Centrino Pro představují výrazný krok kupředu zejména díky využitým komponentám, které výrazně rozšiřují možnosti využití přenosných počítačů.

Srdcem notebooků postavených na nové procesorové technologii Intel Centrino Duo a Intel Centrino Pro je nejnovější procesor Intel Core2 Duo, který poskytuje přelomový mobilní výkon a uspokojí náročné firemní uživatele i běžné spotřebitele. Ti mohou těžit z lepší výkonnosti při používání několika aplikací najednou – například lze provádět antivirovou kontrolu a zároveň stahovat videoklip. Nové funkce správy napájení budou uživatelům nadále zajišťovat dlouhou životnost baterií, na niž si zvykli u notebooků založených na technologiích společnosti Intel.

Rodina čipsetů Mobile Intel 965 Express, které disponují technologií Intel Clear Video Technology, umožňuje lepší zážitek ze sledování videa ve vysokém rozlišení. Uživatelé se navíc díky aplikaci Intel TV Wizard mohou prostřednictvím televize snadněji podělit s rodinou a přáteli o své videonahrávky. Tato aplikace zjednodušuje připojení počítače k televizím, které umějí zobrazovat video ve vysokém rozlišení. Nová sada ovladačů rovněž zaručuje široké a výjimečné využití technologie Windows Aero* a dalších možností operačního systému Windows Vista* Premium.

Rychlejší stahování nebo odesílání digitálního obsahu prostřednictvím internetu umožňuje funkce Intel Next-Gen Wireless-N, která využívá bezdrátovou technologii 802.11AGN WLAN. Ta uživatelům přináší větší svobodu a více možností využití, a to díky až pětinásobné výkonnosti při činnostech, jako je stahování, a až dvojnásobnému bezdrátovému dosahu.

Volitelnou funkcí je jedinečná technologie Intel Turbo Memory, která umožňuje až dvakrát rychlejší přístup k často používaným aplikacím a zkracuje dobu nezbytnou pro spuštění počítače až o 20 procent. Kratší startovací časy zároveň přispívají k nižší spotřebě energie, čímž prodlužují životnost baterie.

Témata článku: Video, Notebooky, Náročné používání, Nová možnost, Vysoká výkonnost, Výjimečný zážitek, Vysoký dosah, Televize v mobilu, Využití, Dlouhá životnost, Životnost, Wizard, Lynx

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje