Intel uvádí na trh první konfigurovatelný procesor Intel® Atom

Intel uvádí na trh první konfigurovatelný procesor Intel® Atom
  • Řada procesorů Intel® Atom™ E600C obsahuje obvod FPGA Altera* v jednom balení společně s procesorem.
  • Konfigurovatelný procesor lze velice snadno modifikovat pro řadu tržních segmentů, jako jsou průmyslové stroje nebo přenosná lékařská zařízení.
  • Nová řada procesorů Intel nabízí podstatně jednodušší design a vyšší flexibilitu při uvádění diferenciovanějších produktů na trh.

Uvedením šesti produktů postavených na procesoru Intel® Atom™ společnost Intel výrazně zjednodušila vývoj různých produktů s originálním designem. Intel oznámil, že na trh uvede vůbec první konfigurovatelnou řadu procesorů Intel® Atom™ E600C, která bude postavena na bázi procesoru Intel® Atom™ E600 (dříve pracovně nazývaného Tunnel Creekspolečně s FPGA Altera*. )

Nový procesor Intel Atom nabídne zákazníkům větší flexibilitu. Mohou tak uvádět produkty na trh podstatně rychleji. Projektové změny je nyní díky této novince možné řešit bez komplikovaných hardwarových změn, což samozřejmě vede k nižším nákladům na vývoj. Díky integraci dvou prvků v jeden celek nabízí nový procesor úsporu místa na základní desce, jednodušší výrobu a jednotnou podporu.

Klepněte pro větší obrázek

„Potřeby našich klientů se neustále vyvíjejí a vzhledem k tomu očekávají, že právě Intel jim poskytne nejnovější produkty a technologie, které jim pomohou odlišit se a uspět v konkurenčním boji na jejich trzích,“ prohlásil Doug Davis, viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize pro integrovaná řešení a komunikaci. „Naše nová řada konfigurovatelných procesorů Atom tyto potřeby řeší a nabízí podstatně vyšší flexibilitu díky jednodušší volbě produktu prostřednictvím jednoho prodejce.“

Řada procesorů Intel Atom E600C je postavena na architektuře Intel a výrobcům originálního zařízení nabízí možnosti integrovat do svých produktů širokou škálu standardních i uživatelsky definovaných I/O rozhraní,například vysokorychlostní konektivitu, různá paměťová rozhraní a urychlovače, které budou reagovat na vyvíjející se potřeby trhu s integrovanými systémy.

Řada procesorů Intel E600C se dodává s rozšířenou sedmiletou výrobní podporou, přičemž dále je možné volit mezi komerční a průmyslovou teplotou.Díky tomu jsou nové procesory ideální pro takové segmenty, jako jsou například průmyslové stroje, přenosná lékařská zařízení, komunikace, oblečení, optické systémy, zařízení pro protokoly přenosu hlasu přes internet, vysoce výkonné programovatelné logické řadiče nebo integrované počítače.

Společnost Kontron*, přední výrobce integrovaných elektrických řešení, již nyní nabízí prototypy desek sprocesory Atom E600C, plná výroba se rozjede ve druhém čtvrtletí roku 2011.

Procesory Intel Atom E665CT, E645CT, E665C a E645C, dříve označované „Stellarton“, budou k dispozici během příštích šedesáti dní. Modely E625CT a E625C budou uvedeny na trh v prvním kvartálu roku 2011. Ceny se pohybují od 61 do 106 dolarů při 1000 odebraných kusů.

Více informací o procesorech Intel Atom pro integrovaná zařízení včetně kompletního přehledu produktů najdete v Intel Embedded Press Kit.

Další článek: Evropská komise: začínáme vyšetřovat Google

Témata článku: Procesory, Různí výrobci, Atom, Přenosné zařízení, Různé segmenty, Ideální volba, Paměťový kit, Procesory Intel

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší