INTEL URYCHLUJE ZAVÁDĚNÍ TECHNOLOGIE WiMAX V JIHOVÝCHODNÍ ASII

SANTA CLARA, USA, 23. září 2005 – V zájmu zavádění širokopásmové bezdrátové technologie WiMAX v zemích jihovýchodní Asie zahájila společnost Intel tzv. „Asijskou širokopásmovou kampaň“. V jejím rámci nabídne společně s produkty a technickými službami i konzultace a zkušenosti při provozu širokopásmových bezdrátových sítí.
INTEL URYCHLUJE ZAVÁDĚNÍ TECHNOLOGIE WiMAX V JIHOVÝCHODNÍ ASII

Intel bude spolupracovat se státními úřady, telekomunikačními regulátory, vzdělávacími, zdravotními a zemědělskými institucemi a veřejným sektorem, mimo jiné True Corporation z Thajska a Telekom Malaysia, na přípravě a provozu zkušebních WiMAX sítí. Testovací provoz poslouží k prověření konektivity mezi skupinami z veřejného i soukromého sektoru. Širší zavedení bezdrátové technologie by těmto zemím mohlo pomoci s naplněním cílů rozvojového plánu Spojených národů do roku 2015, směřujícího k omezení chudoby a hladu, rozšíření základního vzdělání, podpoře rovnosti pohlaví, omezení úmrtnosti dětí, válečných nemocí, zajištění udržitelného rozvoje a rozvoji globální spolupráce.

 

"Rozvojové země jihovýchodní Asie Spojeným národům přislíbily, že budou o dosažení těchto cílů usilovat,“ říká Sean Maloney, výkonný viceprezident Mobility Group společnosti Intel. „Intel je přesvědčen, že technologie, a to především WiMAX, jsou jedním z prostředků k dosažení těchto cílů. Širokopásmová bezdrátová technologie WiMAX zpřístupní technologie, které mohou přispět ke zlepšení vzdělávání, zdravotní péče, produktivity a příjmů zemědělství. Zároveň zlepší přístup malých firem a státních institucí k technologiím, které poslouží celým rodinám.“

Váš názor Další článek: Linuxu patří budoucnost, Unix je mrtev

Témata článku: Thajsko

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší