Intel urychluje cestu k 5G sítím

Intel urychluje cestu k 5G sítím

Společnost Intel oznámila nová průmyslová partnerství a představila produkty, které položí základ pro rychlejší, inteligentnější a efektivnější bezdrátové sítě 5G.

Od zařízení zabudovaných ve výbavě sportovců a dronů schopných vyhýbat se střetům, po autonomní vozidla nebo chytrá města, propojování „věcí“ mezi sebou, s lidmi a cloudem klade nebývalé nároky na dnešní bezdrátové sítě.

"Miliardy stále chytřejších a propojenějších zařízení, personalizovaných služeb a cloudových aplikací náročných na data vyvolávají potřebu po chytřejších a silnějších sítích" prohlásila Aicha Evans, viceprezidentka a generální manažerka Intel Communication and Devices Group. "Přechod na 5G sbližuje komunikační a digitální technologie a představuje zásadní posun pro průmyslové odvětví. Základy pro sítě 5G je třeba položit již teď, aby bylo možné připravit cestu pro skvělé zážitky, jaké nabídne budoucnost.“

Spolupráce v odvětví

Intel spolupracuje s leadery mobilního ekosystému, aby připravil cestu pro budoucí rozšířenou komerční dostupnost 5G.

 • Ericsson* a Intel spolupracují s mobilními operátory na 5G řešeních a společně realizují zkoušky nové technologie. Spolupráci obě strany vnímají jako rozšíření stávajícího partnerství v oblasti transformace sítí, cloudu a internetu věcí.
 • KT* a Intel uskuteční v roce 2018 zkoušky, které budou rozvíjet bezdrátovou technologii 5G a příbuzná zařízení, virtuální síťové platformy a společné snahy o standardizaci.
 • LG Electronics* a Intel budou společně vyvíjet a testovat telematické řešení 5G pro novou generaci osobních vozů. 
 • Nokia* a Intel spolupracují na předstandardních radiových technologiích a síťových řešeních 5G s cílem dosáhnout brzké implementace 5G mobilních klientů a bezdrátové infrastruktury, stejně jako interoperabilitu 5G radio technologií. Cílem je vyhovět požadavkům konektivity pro budoucí bezdrátové sítě.
 • SK Telecom* a Intel vyvíjejí a ověřují mobilní zařízení a síťová řešení, stejně jako zařízení pro licencovaný asistovaný přístup (Licensed Assisted Access, LAA) v nelicencovaných pásmech. Prostřednictvím pokračující spolupráce v oblasti 5G technologií dokázaly obě společnosti demonstrovat značný pokrok v oblasti síťových technologií s rádio přístupem a zejména vykázat masivní MIMO, které významně napomůže vyšší kapacitě bezdrátových 5G sítí.
 • Verizon* a Intel provádějí terénní zkoušky prostřednictvím Verizon 5G Technology Forum*, kterým chtějí demonstrovat, že milimetrové vlnové spektrum, které dokáže podporovat datovou kapacitu i rychlost řádově výše než současné mobilní sítě, je živoucí alternativou k vysoce kvalitní a rychlé bezdrátové konektivitě pro domácnosti i firmy.

5G Prototypy

Intel nabízí platformy a spolupráci pro vyvinutí prototypů, které urychlí rozvoj 5G a připravenost na novou technologii.

 • Intel spustil mobilní zkušení platformu 5G, což je vysoce výkonná rozvojová platforma pro rychlejší integraci a testování 5G zařízení a bezdrátových přístupových bodů. Intel aktuálně pracuje s globálními operátory na rozvoji sítě 5G, přičemž první prototypy jsou testovány právě na této nové zkušební platformě.

Produkty bezdrátové komunikace

Intel nabízí řešení bezdrátové komunikace pro širokou škálu chytrých telefonů, osobních počítačů a zařízení internetu věcí.

 • Řešení pro internet věcí:
  • Řešení Intel® Atom™ x3-M7272 je bezdrátová komunikační platforma pro automobilové aplikace, jež dokáže zajišťovat podporu pro vyspělé funkce zabezpečení, jako je firewalling nebo ověřování packetů.
  • Modem Intel® XMM™ 7115 je navržen tak, aby podporoval první vlnu zařízení a aplikací postavených na Narrowband IOT (NB-IOT).
  • Modem Intel XMM 7315 kombinuje LTE modem s aplikačním procesorem v jediném čipu, podporuje standardy LTE Category M a NB-IOT a je ideální pro koncové body vyžadující široké pokrytí, nízkou energetickou náročnost a nízké náklady.
  • Intel® XMM™ 6255M nabízí robustní 3G konektivitu v náročných prostředích a s rozměry o téměř 20 procent menšími než předchozí generace. Vlastně je to nejmenší světový samostatný 3G modem. Přináší konektivitu miliardám nepřipojených zařízení, kterým nabízí rychlý přechod na bezdrátové sítě budoucnosti.
  • Modem Intel® XMM™ 7120M LTE je ideální pro aplikace typu stroj-stroj a nabízí konektivitu pro široké využití v internetu věcí včetně bezpečnosti, monitoringu, chytrého měření, sledování aktiv a průmyslové automatizace.
 • LTE konektivita pro chytré telefony, tablety a PC – Intel XMM 7480 nabízí skutečně intenzivní zážitky, například hraní her v režimu multiplayer nebo virtuální realitu s dokonalou LTE Advanced konektivitou a rychlostí stahování ve špičce přes 450 Mbps. Modem Intel XMM 7480 je nevržen pro globální trhy a v jediném SKU nabízí podporu pro více než 33 LTE pásem najednou, což je více než kterýkoli jiný LTE modem. Vedle toho nabízí i agregaci až 4 operátorů napříč spektry TDD a FDD.

 

*Další názvy a značky mohou být majetkem svých vlastníků.

Témata článku: Brzké rozšíření, Chytrá věc, Autonomní technologie, Masivní rozšíření, Autonomní vozidlo, LTE Modem, Evans, Mobilní telefony LG, Licencované pásmo, Radiová komunikace, Multiplayer, Jediný prototyp, Internet Radio

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

Včera | Jakub Čížek | 146

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 154


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji