Intel urychluje cestu k 5G sítím

Intel urychluje cestu k 5G sítím

Společnost Intel oznámila nová průmyslová partnerství a představila produkty, které položí základ pro rychlejší, inteligentnější a efektivnější bezdrátové sítě 5G.

Od zařízení zabudovaných ve výbavě sportovců a dronů schopných vyhýbat se střetům, po autonomní vozidla nebo chytrá města, propojování „věcí“ mezi sebou, s lidmi a cloudem klade nebývalé nároky na dnešní bezdrátové sítě.

"Miliardy stále chytřejších a propojenějších zařízení, personalizovaných služeb a cloudových aplikací náročných na data vyvolávají potřebu po chytřejších a silnějších sítích" prohlásila Aicha Evans, viceprezidentka a generální manažerka Intel Communication and Devices Group. "Přechod na 5G sbližuje komunikační a digitální technologie a představuje zásadní posun pro průmyslové odvětví. Základy pro sítě 5G je třeba položit již teď, aby bylo možné připravit cestu pro skvělé zážitky, jaké nabídne budoucnost.“

Spolupráce v odvětví

Intel spolupracuje s leadery mobilního ekosystému, aby připravil cestu pro budoucí rozšířenou komerční dostupnost 5G.

 • Ericsson* a Intel spolupracují s mobilními operátory na 5G řešeních a společně realizují zkoušky nové technologie. Spolupráci obě strany vnímají jako rozšíření stávajícího partnerství v oblasti transformace sítí, cloudu a internetu věcí.
 • KT* a Intel uskuteční v roce 2018 zkoušky, které budou rozvíjet bezdrátovou technologii 5G a příbuzná zařízení, virtuální síťové platformy a společné snahy o standardizaci.
 • LG Electronics* a Intel budou společně vyvíjet a testovat telematické řešení 5G pro novou generaci osobních vozů. 
 • Nokia* a Intel spolupracují na předstandardních radiových technologiích a síťových řešeních 5G s cílem dosáhnout brzké implementace 5G mobilních klientů a bezdrátové infrastruktury, stejně jako interoperabilitu 5G radio technologií. Cílem je vyhovět požadavkům konektivity pro budoucí bezdrátové sítě.
 • SK Telecom* a Intel vyvíjejí a ověřují mobilní zařízení a síťová řešení, stejně jako zařízení pro licencovaný asistovaný přístup (Licensed Assisted Access, LAA) v nelicencovaných pásmech. Prostřednictvím pokračující spolupráce v oblasti 5G technologií dokázaly obě společnosti demonstrovat značný pokrok v oblasti síťových technologií s rádio přístupem a zejména vykázat masivní MIMO, které významně napomůže vyšší kapacitě bezdrátových 5G sítí.
 • Verizon* a Intel provádějí terénní zkoušky prostřednictvím Verizon 5G Technology Forum*, kterým chtějí demonstrovat, že milimetrové vlnové spektrum, které dokáže podporovat datovou kapacitu i rychlost řádově výše než současné mobilní sítě, je živoucí alternativou k vysoce kvalitní a rychlé bezdrátové konektivitě pro domácnosti i firmy.

5G Prototypy

Intel nabízí platformy a spolupráci pro vyvinutí prototypů, které urychlí rozvoj 5G a připravenost na novou technologii.

 • Intel spustil mobilní zkušení platformu 5G, což je vysoce výkonná rozvojová platforma pro rychlejší integraci a testování 5G zařízení a bezdrátových přístupových bodů. Intel aktuálně pracuje s globálními operátory na rozvoji sítě 5G, přičemž první prototypy jsou testovány právě na této nové zkušební platformě.

Produkty bezdrátové komunikace

Intel nabízí řešení bezdrátové komunikace pro širokou škálu chytrých telefonů, osobních počítačů a zařízení internetu věcí.

 • Řešení pro internet věcí:
  • Řešení Intel® Atom™ x3-M7272 je bezdrátová komunikační platforma pro automobilové aplikace, jež dokáže zajišťovat podporu pro vyspělé funkce zabezpečení, jako je firewalling nebo ověřování packetů.
  • Modem Intel® XMM™ 7115 je navržen tak, aby podporoval první vlnu zařízení a aplikací postavených na Narrowband IOT (NB-IOT).
  • Modem Intel XMM 7315 kombinuje LTE modem s aplikačním procesorem v jediném čipu, podporuje standardy LTE Category M a NB-IOT a je ideální pro koncové body vyžadující široké pokrytí, nízkou energetickou náročnost a nízké náklady.
  • Intel® XMM™ 6255M nabízí robustní 3G konektivitu v náročných prostředích a s rozměry o téměř 20 procent menšími než předchozí generace. Vlastně je to nejmenší světový samostatný 3G modem. Přináší konektivitu miliardám nepřipojených zařízení, kterým nabízí rychlý přechod na bezdrátové sítě budoucnosti.
  • Modem Intel® XMM™ 7120M LTE je ideální pro aplikace typu stroj-stroj a nabízí konektivitu pro široké využití v internetu věcí včetně bezpečnosti, monitoringu, chytrého měření, sledování aktiv a průmyslové automatizace.
 • LTE konektivita pro chytré telefony, tablety a PC – Intel XMM 7480 nabízí skutečně intenzivní zážitky, například hraní her v režimu multiplayer nebo virtuální realitu s dokonalou LTE Advanced konektivitou a rychlostí stahování ve špičce přes 450 Mbps. Modem Intel XMM 7480 je nevržen pro globální trhy a v jediném SKU nabízí podporu pro více než 33 LTE pásem najednou, což je více než kterýkoli jiný LTE modem. Vedle toho nabízí i agregaci až 4 operátorů napříč spektry TDD a FDD.

 

*Další názvy a značky mohou být majetkem svých vlastníků.

Další článek: HP Elite X3: špičkový smartphone, který lze proměnit v desktop i notebook

Témata článku: LTE Modem, Evans, Autonomní vozidlo, Autonomní technologie, Internet Radio, Mobilní telefony LG, Brzké rozšíření, Multiplayer, Masivní rozšíření, Chytrá věc, Jediný prototyp, Radiová komunikace, Licencované pásmo, Nejprodávanější mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 102

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 30


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize