Intel spolupracuje se společnostmi Nokia a Symbian

Intel spolupracuje se společnostmi Nokia a Symbian na přípravě „smart phone“ telefonů třetí generace založených na platformě Series 60 s využitím technologie společnosti Intel
Intel spolupracuje se společnostmi Nokia a Symbian

Symbian Expo, Londýn, VB - 5. října 2004 - Společnosti Intel, Nokia a Symbian oznámily vzájemnou spolupráci při uvádění „smart phone“ (inteligentních) telefonů s platformou Nokia Series 60 na trh             s využitím technologie společnosti Intel, a to v souvislosti s nedávným vstupem této společnosti              do sdružení pro tvorbu produktů na platformě Series 60 (Nokia Series 60 Product Creation Community). Společnosti Intel a Symbian se také dohodly na investicích do společného vývoje referenční platformy, která umožní vznik nové třídy přístrojů třetí generace založené na operačním systému Symbian OS™ a technologii Intel® XScale®.

 

Platforma Series 60 postavená na operačním systému Symbian OS je jednou z předních světových platforem inteligentních telefonů. Licenci na její používání mají zakoupenu někteří z předních výrobců mobilních telefonů, včetně společností jako Lenovo, LG Electronics, Nokia, Panasonic, Samsung, Sendo nebo Siemens. Díky podpoře velkých barevných displejů, snadno ovladatelnému rozhraní              a rozsáhlému souboru aplikací je tato softwarová platforma ideální pro využití nových mobilních služeb, jako je elektronická pošta, prohlížení internetových stránek a přenos nebo přehrávání obrazu, zvuku nebo videa.

 

Jako nový člen sdružení Series 60 Product Creation Community bude mít Intel za úkol doplnit platformu Series 60 tak, aby zajistil její vyšší výkon, zpracování dat při nízké energetické spotřebě, které umožní mobilní prohlížení internetových stránek, příjem a odesílání multimediálních zpráv, stahování obsahu, a také běh celé řady aplikací zaměřených na řízení osobních informací a vlastní telefonování. Platforma Series 60 je nejnovějším uživatelským rozhraním inteligentních telefonů, které bude technologie společnosti Intel podporovat.

 

Společnosti Intel a Symbian také investují do společného vývoje referenční platformy. Uzavřená dohoda se soustřeďuje na vývoj první referenční platformy třetí generace, kdy bude využito odborných znalostí společností Intel a Symbian v oblasti technologií inteligentních telefonů. Referenční platforma umožní výrobcům mobilních telefonů vytvářet různorodé přístroje v podstatně kratším čase, což urychlí uvádění nových telefonů na trh.

 

„Příští generace přístrojů pro sítě třetí generace bude vyžadovat platformu, která bude spojovat nízkou spotřebu a vysoký výkon s robustním vývojem aplikací,“ řekl Sam Arditi, viceprezident a generální ředitel skupiny Cellular and Handheld společnosti Intel. „Bezdrátové platformy společnosti Intel představují kombinaci špičkového hardwarového vybavení a desítky let zkušeností s tvorbou aplikačních ekosystémů pro datové sítě. Spolupráce se společnostmi Nokia a Symbian při uvádění přístrojů s platformou Series 60 na trh znamená, že vývojoví pracovníci a výrobci telefonů budou mít k dispozici nové podmanivé nástroje, díky nimž budou moci dostát svým slibům v oblasti technologií třetí generace.“

 

„Těší nás, že se společnost Intel stala členem Series 60 Product Creation Community. Široké přijetí platformy Series 60 a operačního systému Symbian OS ze strany klíčových poskytovatelů bezdrátových technologií, mezi něž Intel samozřejmě patří, je zásadní pro poskytování konkurenceschopných řešení na trhu inteligentních telefonů,“ uvedl Antti Vasara, viceprezident divize Technology Marketing and Sales společnosti Nokia. „Díky spojení s Intelem má Nokia pro výrobce telefonů, operátory a vývojáře po celém světě k dispozici další působivou nabídku pro platformu Series 60 třetí generace.“

 

„Těší nás zahájení spolupráce mezi společnostmi Nokia, Intel a Symbian při vývoji referenční platformy třetí generace,“ uvedl David Levin, generální ředitel společnosti Symbian, Ltd. „Tato spolupráce je známkou prohloubení vzájemných vztahů mezi společnostmi Intel a Symbian. Díky využití referenčních platforem od poskytovatelů polovodičových technologií, jakým je Intel, budou moci držitelé licencí na operační systém Symbian OS zaměřit své úsilí na vývoj ještě širšího sortimentu různorodých produktů s operačním systémem Symbian OS za konkurenceschopné ceny, které budou splňovat konkrétní požadavky trhu a jejich zákazníků z řad provozovatelů sítí.“

 

POZNÁMKY VYDAVATELŮM

O společnosti Intel

Intel, největší světový výrobce počítačových čipů, je také předním výrobcem počítačových, síťových          a komunikačních produktů. Další informace o společnosti Intel jsou k dispozici na internetových stránkách www.intel.com/pressroom.

 

O společnosti Nokia

Nokia je přední světovou společností působící v oblasti mobilních komunikací a hnací silou růstu          a udržitelného rozvoje celého odvětví mobility. Nokia usiluje o zlepšení života lidí a zvýšení jejich produktivity tím, že nabízí snadno ovladatelné a bezpečné produkty, jako jsou mobilní telefony,                a řešení pro podniky a poskytovatele obrazového obsahu, her, médií a provozovatele mobilních sítí. Nokia je společností se širokým spektrem vlastníků a její akcie jsou kótovány na pěti významných burzách cenných papírů.

 

O společnosti Symbian

Symbian je softwarová licenční společnost, která vyvíjí a licencuje operační systém Symbian OS, celosvětový otevřený standardizovaný operační systém pro vyspělé mobilní telefony umožňující přenos dat. Společnost Symbian poskytuje licence na používání operačního systému Symbian OS předním světovým výrobcům mobilních zařízení. Následující držitelé licencí vyrábějí nebo vyvíjejí mobilní telefony založené na operačním systému Symbian OS: Arima, BenQ, Fujitsu pro NTT DoCoMo FOMA, LG, Lenovo, Motorola, Nokia, Panasonic, Sendo, Siemens, Samsung a Sony Ericsson. V roce 2003 se celosvětově prodalo přes 6,67 mil. mobilních telefonů s operačním systémem Symbian OS, což k dnešnímu datu představuje celkově více než 15 mil. přístrojů.

 

O výstavě Symbian Expo

Symbian Expo - výstava inteligentních mobilních telefonů, šestá každoroční výstava pořádaná společností Symbian je jedinou akcí zcela zasvěcenou celosvětovému odvětví inteligentních telefonů. Postihuje všechny aspekty trhu inteligentních telefonů, počínaje montáží vlastních mobilních telefonů, přes vývoj až po dodání aplikací uživatelům mobilních telefonů, a probíhá ve dnech 5. a 6. října 2004 na výstavišti ExCel Centre v Londýně ve Velké Británii, www.symbian.com.

 

 

Obchodní značky:

Všechny obchodní značky a registrované ochranné známky jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Norton Antivirus propustí díky chybě nebezpečný kód

Témata článku: Cellular, Platforma, Mobilní telefony, Expo, Mobilní telefony LG, Smart Phone, Mobilní telefony sony ericsson, Mobilní telefony nokia 225


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky