Intel se vypravil na bezdrátovou safari

Představu, že při práci je nutné sedět v kanceláři, Intel nedávno zpochybnil během „bezdrátovém safari“.
Intel se vypravil na bezdrátovou safari

Cílem této akce bylo představit přínosy a efektivitu bezdrátové konektivity, slouží zároveň jako příklad úspěšného využití mobilní výpočetní techniky v Africe. Devět osob se na      11 dní vydalo do divočiny v Jižní Africe, Botswaně, Zambii a Namibii a během celé cesty udržovali počítačové připojení k Internetu prostřednictvím satelitu.

 

Na toto nezvyklé „bezdrátové“ dobrodružství se vydali Werner Du Plessis a Louis Fourie z auditorské kanceláře; Riaan De Lange a Louw Steyn, oba nadšení ochránci přírody a dokumentární kameraman Greg Nelson. Celý tým, včetně pomocníků Hannese Steyna, Drienie Steyna a Michella De Lange vedl Joubert De Lange, manažer společnosti Intel pro rozvoj trhu. Greg Nelson celou cestu, včetně přírodních krás a techniky v akci pro Intel zdokumentoval.

 

Skupina navštívila řadu míst a světově chráněných památek, včetně Viktoriiných vodopádů, pohoří Tsidilo, savany Okavango a centrální pouště Kalahari. Byli vybaveni nejnovější IT a komunikační technikou. K práci byly během cest používány čtyři notebooky s mobilní technologií Intel® Centrino™. Mobilní satelitní systém na automobilu zajišťoval spojení s počítačem na základně Transtel ve městě Krugersdorp, který byl prostřednictvím Internetu připojen k páteřní síti auditorské společnosti v Pretorii. Satelitní konektivitu poskytla společnost Transtel.

 

Cestovatelé se přesvědčili o tom, že často jsou lidské vztahy náročnější, než ten nejobtížnější terén nebo technické problémy. Některé zajímavé okamžiky přibližují následující výňatky z deníku.

·           3. den – V neděli jsme zastavili na okraji cesty, abychom si udělali snídani. Werner z auditorské kanceláře je nadšený pozorovatel ptáků a byl naprosto unesen z objevení Kulíka kousek od toho místa. Pták právě seděl na vajíčkách – bylo zábavné pozorovat, jak dva dospělí jedinci chrání své potomky.
Podařilo se nám zřejmě nejrychlejší sestavení satelitního a WiFi spojení. Právě jsme dorazili z fotografování západu slunce z vrcholku hory – byla to dlouhá cesta a dost lezení, ale pohled to byl úchvatný.
Zítra šplháme na prohlídku jeskynních maleb, poté vyrážíme založit tábor na břehu řeky v savaně Okavango.

·           4. den – Pozdrav od řeky Okavango. Postupujeme rychle vpřed. Tábořiště na břehu řeky Okavango je naprosto úžasné.

·           5. den – Cesta divočinou probíhá podle plánu a sestavení komunikačního systému se pro naše chlapce stalo naprosto rutinní záležitostí. Rychlost stahování dat je úžasná.
Dnes opouštíme Botswanu a přes Caprivi Strip se přesouváme do Namibie, odkud budeme pokračovat do Livingstone v Zambii, kde budeme tábořit 2 noci. Zítřek bude velmi zajímavý, protože dorazíme k Viktoriiným vodopádům – jednomu ze sedmi přírodních divů světa. Plánujeme rovněž strávit nějaký čas s jedním z mnoha provozovatelů projížděk na afrických slonech v divočině.

·           9. den – Cestovali jsme z Moremi do Mankwe – do vzdáleného tábořiště. Večer jsme strávili prací prostřednictvím bezdrátového připojení.

·           10. den – Dnes jsme vstávali velmi brzy a vyrazili na procházku do buše s majitelem Mankwe, Dempsey Mullerem. Je to velmi zajímavý člověk s rozsáhlými znalostmi fauny a flóry a způsobem jejich využití pro přežití v divočině. Poté jsme cestovali do Baines Boabab a Nxai pans, kde trávíme tuto noc. Chvíli po utáboření se objevili tři sloni – a vyšlo najevo, že mají rádi francouzské toasty. Také nám dokázali svou bystrost, když odhalili několik nedaleko číhajících lvů.

·           11. den – Skoro se nám nechce věřit, že se naše cesta již chýlí ke konci. I když se těšíme na komfort našich domovů, bude nám bezpochyby scházet otevřený prosto a ty neuvěřitelné výhledy. To je místo pro kancelář!

 

Joubert De Lange, manažer společnosti Intel pro rozvoj trhu k tomu dodává: „Byl to úžasný zážitek! Úspěch „bezdrátového safari“ všem lidem jasně ukazuje, že bez ohledu na polohu je možné zůstávat kdekoliv v Africe s pomocí bezdrátových přípojných bodů ve spojení s celým světem. Tato akce byla v podstatě dotažením konceptu mobilní techniky do extrému, nicméně její poselství je pro firmy podnikající v Africe, ochránce přírody, vlády i běžné cestovatele naprosto zřejmé.“

Intel a Intel Centrino jsou ochranné značky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

 

* Další názvy a značky mohou být nárokovány jako vlastnictví jiných subjektů.

 

Váš názor Další článek: Několik kritických chyb ohrožuje Adobe Acrobat

Témata článku: Notebooky, Safari, Black List, Strip, Lange, Kameraman, Projížďka, Afrika, Cesta, Muller, Botswana


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu