Intel představuje nové technologie pro mobilní telefony a pda

23. září 2003
NVidia představila GoForce 2150
Intel představuje nové technologie v připravovaných procesorech pro mobilní telefony a pda s architekturou Intel Xscale
Intel představuje nové technologie pro mobilní telefony a pda

INTEL DEVELOPER FORUM, SAN JOSE, Kalifornie, 17. září 2003 – Společnost Intel zveřejnila klíčové technické podrobnosti o procesorech Intel® XScale nové generace, určených pro mobilní telefony, kapesní počítače a další bezdrátová zařízení.

Připravované procesory s kódovým názvem „Bulverde,” budou obsahovat několik nových funkcí, které umožní bezdrátovým zařízením zachytit obrázky ve vyšší kvalitě, prodloužit provoz na baterie a urychlit práci s multimédii. Bulverde je klíčovou součástí architektury Intel® PCA (Intel® Personal Internet Client Architecture), vzorové koncepce společnosti Intel pro konstrukci bezdrátových zařízení kombinujících hlasovou komunikaci s přístupem na Internet.

„Schopnosti mobilních telefonů a bezdrátových PDA velmi rychle překonaly hranici běžného telefonování nebo organizaci osobních dat,” řekl Hans Geyer, viceprezident a generální ředitel PCA Components Group společnosti Intel. „Schopnost odeslat a přijmout obraz, hrát 3D hry nebo nahrávat vyzváněcí tóny, hudbu a videoklipy se těší stále větší oblibě. V rámci podpory uvádění takových datových služeb a aplikací do života zde musí být základní technika, schopná zajistit zdokonalené multimediální funkce a nižší spotřebu.

 

 

 

Vysoce kvalitní obraz a video na mobilních telefonech a PDA

Celosvětově se stává nejaktuálnějším trendem možnost odesílat a přijímat na mobilních telefonech a PDA digitální obrázky a videoklipy. Společnost Intel vyvinula technologii Intel® Quick Capture, což je rozhraní umožňující propojení obrazového zařízení s mobilním telefonem či PDA - zajišťuje tak obraz lepší kvality při menších investicích do převodu digitálního obrazu do mobilního zařízení.

Technologie Intel Quick Capture umožňuje přenos živého videa a vysoce kvalitních digitálních snímků z celé řady současných i budoucích digitálních fotoaparátů a kamer na mobilní telefony a PDA s touto funkcí. Technologie Intel Quick Capture pracuje ve třech primárních režimech: Quick View (zprostředkuje náhledy v reálném čase, má nízkou spotřebu), Quick Shot (umožňuje záznam obrázků ve vysokém rozlišení, až čtyři megapixely) a Quick Video (zachytí plynulé video ve vysoké kvalitě).

 

Kroky ke snížení spotřeby

V procesoru Bulverde bude poprvé dostupná technologie Wireless Intel SpeedStep®, která dynamicky upravuje výkon a spotřebu procesoru podle aktuálních požadavků na výkon CPU. Tak lze u bezdrátových přenosných zařízení snížit spotřebu až o 50 procent*.

Technologie Wireless Intel SpeedStep dále rozšiřuje možnosti správy Intel Dynamic Voltage Management – což je funkce v mikroarchitektuře Intel XScale již obsažená – a přidává tři nové energeticky nenáročné stavy: deep idle, standby a deep sleep. Tato technologie je schopna změnit napětí i frekvenci za provozu – inteligentním přepínáním režimů procesoru dokáže ušetřit energii a zároveň zajistit výkon potřebný pro náročné aplikace.

 

Rozšířené multimediální možnosti

Minulý rok oznámená technologie Intel® Wireless MMX™ je zdokonalená sada multimediálních instrukcí, které umožní přenést multimediální výkon blízký stolním počítačům na přenosná zařízení s procesorem Bulverde a zároveň zohlední jejich potřebu šetření s energií. Technologie Intel Wireless MMX staví na technologii Intel MMX™, původně uvedené pro procesory řady Intel® Pentium®, která vývojářům umožnila rychlé nasazení aplikací jako jsou 2D a 3D počítačové hry, MPEG4 video, kódování bezdrátového přenosu a rozpoznávání hlasu – nyní bude dostupná na mobilních telefonech a PDA založených na platformě Intel.

Další podrobnosti ohledně procesoru Bulverde budou zveřejněny v první polovině roku 2004.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

 

Intel, Pentium, XScale, MMX technology, Wireless MMX Technology, Wireless Intel SpeedSteep a Intel SpeedStep jsou ochranné značky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

 

* Další názvy a značky mohou být nárokovány jako vlastnictví jiných subjektů.

 

 

 

 

Kontakt pro média:

 

Intel Czech                                                                           Mmd

Pavel Svoboda                                                                     Hana Kučerová

PR Specialist, CSEE                                                            Tel.: +420 224 25 15 55

Tel: +420 222 090 304                                                         Fax: +420 224 25 43 64

       +420 222 090 301                                                         Email: kucerova@mmd.cz

Email: pavelx.svoboda@intel.com

 

 

Váš názor Další článek: NVidia představila GoForce 2150

Témata článku: Video, Quick, Blízká podrobnost, Bezdrátové telefony, Deep


Určitě si přečtěte

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 49

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč