Intel představil Intel SSD DC S3700 Series

Intel představil Intel SSD DC S3700 Series

Velká data, HPC a aplikace cloud-computing zvyšují nároky na okamžitý přístup k velkým datovým objemům. I proto dnes společnost Intel představila novou generaci SSD disků pro datová centra: Intel® Solid-State Drive DC S3700 Series, jehož úkolem je zprůchodnit komunikaci s datovými středisky a maximalizovat výkon CPU. Intel SSD DC S3700 Series nabízí rychlý a konzistentní výkon a nízkou latenci při současné silné ochraně dat a velké odolnosti, díky čemuž budou moci IT pracovníci zajistit podporu i pro ty nejnáročnější aplikace datových center.

„Dnešní datová exploze vytváří jedinečnou výzvu pro zaměstnance datových center,“ říká Rob Cooke, viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize Intel Non-Volatile Memory Solutions (NVM). „Vysoká latence a pomalé I/O mohou ochromit schopnost datového centra nabízet žádaná velká data nebo aplikace v režimu cloud-computing s rychlým, nízkolatenčním přístupem k datům. Nová generace SSD disků Intel SSD S3700 Series prolamuje tato omezení na všech frontách — nabízí rychlý a konzistentní výkon, vysokou úroveň ochrany dat a velkou odolnost — takže IT pracovníci mohou plnit i ty nejnáročnější úkony.“

Klíčem k špičkovému, superrychlému výkonu řady Intel SSD DC S3700 Series je těsná distribuce IOPS s nízkou hodnotou maximální latence. Intel SSD DC S3700 nabídne „žravým“ aplikacím až 75 000 IOPS při čtení a 36 000 IOPS při zápisu. S typickou sekvenční latencí zápisu 65 mikrosekund a QOS pod 500 mikrosekund po 99,9 procenta provozu nabízí Intel SSD DC S3700 rychlý a konzistentní běh aplikací.

Toto zrychlení úložných operací poskytuje vyšší propustnost pro vícevláknové úkony, takže vícejádrové CPU může pracovat aktivněji. To snižuje prodlevy pro koncové uživatele a dodává práci s daty větší plynulost. Pro IT pracovníky datových center, kteří musí dbát na ochranu dat a maximální zabezpečení, nabízí Intel SSD DC S3700 komplexní ochranu dat a možnost šifrování dat 256bitovým standardem. Pro další zlepšení spolehlivosti obsahuje Intel SSD DC S3700 nadbytečnou flash paměť využívanou pro zdvojování dat, čímž se dále minimalizuje možná ztráta dat.

Klepněte pro větší obrázek

Disk je osazen technologií Intel High Endurance (HET), jež přináší značnou odolnost jednotlivých buněk v cenově přijatelné formě MLC. Kombinací technik řízení SSD NAND a zdokonalení v oblasti křemíkového ustrojení NAND umožňuje HET dosáhnout u disku deseti kompletních přepsání denně v pětiletém životním cyklu. To je asi stejné jako nahrání 186 let videozáznamu v rozlišení HD během životnosti největšího 800GB disku.

Vedle toho disky SSD snižují i spotřebu energie. Intel® SSD DC S3700 Series snižuje běžnou spotřebu energie na 6 wattů a 650 miliwattů v klidovém režimu. Díky tomu se snižuje objem generovaného tepla a náklady jak na energii, tak na chlazení.

Intel SSD DC S3700 Series je disk typu SATA 6Gbps s výkonem čtení 500 MB/s a zápisu 460 MB/s. Oproti předchozí generaci Intel® SSD 710 Series nabízí dvojnásobný nárůst čtení a 15násobný nárůst zápisu. Vzorky produktu jsou nyní k dispozici zákazníkům z řad provozovatelů datových center, kteří je mohou nasadit do svých kvalitativních testů a validačních procesů. Očekává se, že běžně budou komerčně dostupné koncem roku, objemová výroba odstartuje v prvním kvartálu roku 2013.

Produkt se dodává ve 2,5palcovém provedení pro všechny kapacity (100, 200, 400 a 800) a 1,8palcovém provedení pro kapacity 200 a 400 GB. Doporučená cena pro 2,5palcový Intel SSD DC S3700 je následující: 235 dolarů za 100 GB, 470 dolarů za 200 GB, 940 dolarů za 400 GB a 1800 dolarů za 800 GB při odběru 1000 kusů. Cena pro 1,8palcový disk: 495 dolarů za 200 GB, 965 dolarů za 400 GB. Součástí ceny je omezená záruka na dobu pěti let.

Více informací o SSD discích Intel najdete na www.intel.com/go/ssd nebo sledujte Intel SSD na Twitteru (@intelssd) či Facebooku (www.intel.com/go/ssdfacebook).

Témata článku: Cloud Computing, Het, Velký objem, Velká fronta, Velká kapacita, Nízká spotřeba, Omezená kapacita, Velká spotřeba, Pětiletá záruka, Velký výkon, Žravá aplikace, Rychlý SSD, Jednotlivá buňka, Vysoká odolnost, Vysoký nárůst, Sekvenční zápis, Velká odolnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí