Intel postaví v Číně nový závod

Peking, Čína, 26. března 2007 – Společnost Intel zveřejnila plány na stavbu výrobního závodu na 300milimetrové křemíkové pláty v pobřežním městě Dalian v severovýchodní čínské provincii Liaoning. Díky investici 2,5 miliardy dolarů vznikne továrna Fab 68, první výrobní závod na křemíkové pláty společnosti Intel v Asii. Zároveň se tak výrazně posílí stávající přítomnost společnosti Intel v Číně.
Intel postaví v Číně nový závod

„Čína pro nás představuje nejrychleji rostoucí důležitý trh na světě. Společnost Intel investuje do trhů, které mají potenciál k dalšímu růstu, aby zákazníkům zajistila lepší služby,“ uvádí Paul Otellini, president a CEO společnosti Intel. „Fab 68 bude po 15 letech první výrobní závod na křemíkové pláty postavený na novém místě. Za dosavadních více než 22 let naší přítomnosti v Číně zde společnost Intel investovala do montážních, testovacích, výzkumných a vývojových kapacit přes 1,3 miliardy dolarů. Nejnovější výstavba posune celkový objem investic ke 4 miliardám, což ze společnosti Intel učiní jednoho z největších zahraničních investorů na území Číny.“

Od roku 1992, kdy společnost Intel postavila závod Fab 10 v Irsku, byly veškeré investice směřovány do modernizace a rozšiřování stávajících kapacit. Zahájení výstavby čínského závodu Fab 68 se plánuje na konec tohoto roku, výroba by se měla rozeběhnout v první polovině roku 2010. Výrobní program bude v první fázi zaměřen na čipové sady pro mikroprocesory Intel.

Témata článku: Fab, Čínský trh, Celková kapacita

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?