Intel podporuje otevřené standardy pro In-car infotainment

INTERNATIONAL MOTOR SHOW, Ženeva, 7. března 2007 – Společnosti Intel a BMW Group vytvářejí unikátní souhru pro rychle se rozvíjející zábavní a informační technologie v automobilech, tzv. IVI (in-vehicle infotainment). Pro uživatele to znamená, že v kanceláři i v autě mohou surfovat na internetu, vyhledávat trasy nebo poslouchat stejnou hudbu jako doma.
Intel podporuje otevřené standardy pro In-car infotainment

Společnosti Intel a BMW zahájily technologickou spolupráci již v prosinci 2005. Díky postupnému rozšiřování spolupráce a investic do programu byly připraveny specifikace integrované platformy řídící jednotky infotainmentu na architektuře Intel. Platforma zajistí síťové multimediální zážitky způsobem, který je bezpečný, spolehlivý a s rozhraním vhodným jak pro  řidiče, tak spolucestující.

Společnost Intel usiluje o zpřístupnění vysoké hodnoty produktů s architekturou Intel pro tržní segment plně integrovaných zábavních a informačních technologií do automobilů prostřednictvím platformy, která odpovídá provozním podmínkám ve voze a rovněž standardům kvality a spolehlivosti výrobců automobilů.
Návštěvníci semináře „Fully Networked Car“ na 77. mezinárodním autosalónu, který se  koná od 8. do 18. března v Ženevě, budou moci shlédnout předvedení jedné z možných podob budoucího infotainmentu. Společnosti Intel a BMW připravily ukázku kokpitu vozu BMW se zabudovaným ovládáním multimediální platformy, která k navigaci využívá webové služby plánování trasy. Představený „in-car infotainment“ systém zahrnuje multifunkční ovládání a kromě jiného ilustruje možnost kombinace map a satelitních snímků, zjišťování cen pohonných hmot přes Internet nebo přístup k trasám připraveným na domácím počítači.

Váš názor Další článek: Plán Adobe: dvě edice Photoshopu CS3

Témata článku: Web, Internet, Spolehlivý způsob, Budoucí automobil, Automobile, Automobil, Care, Bmw, Výrobce automobilů, Síťová jednotka, Vhodné ovládání, Satelitní snímek

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší