Intel oznamuje dostupnost produktů WLAN 802.11a v Evropě

31. května 2002
Apple vyprodává zásoby
Intel v místě konání Filmového festivalu v Cannes zavedl bezdrátovou místní síť 802.11a
Intel oznamuje dostupnost produktů WLAN 802.11a v Evropě

Mnichov, 28. května 2002 — Na konferenci IDF pro evropské vývojáře v Mnichově dnes Intel oznámil dostupnost rodiny produktů WLAN založených na vysokorychlostní technologii 802.11a v několika evropských zemích. Intel také oznámil dostupnost dvoupásmového přístupového bodu Intel® PRO/Wireless 2000 ve všech evropských zemích. Tento přístupový bod podporuje klienty 802.11b a poskytuje cestu pro upgrade na 802.11a, takže představuje skvělou investici do budoucnosti. Na Filmovém festivalu v Cannes minulý týden Intel prokázal své prvenství v technologii WLAN tím, že na několika místech nainstaloval síťové spojení 802.11a, například na ploše s červeným kobercem, v několika hotelích a v jedné jachtě v přístavu. Nedávno také Intel oznámil, že pracuje na vývoji dvoupásmové čipové sady bezdrátové sítě LAN. 

 

Produkty Intel 802.11a WLAN jsou k dispozici v Evropě

Dnes Intel oznámil dostupnost produktů rodiny Intel® PRO/Wireless 5000 LAN v několika evropských zemích. Tato rodina zahrnuje přístupový bod (čili základnovou stanici) a adaptéry pro přenosné počítače. Intel také oznámil dostupnost startovního kitu, který je založen na specifikaci 802.11a, obsahuje jeden přístupový bod a dva adaptéry pro notebooky. Adaptéry PCI a mini-PCI pro stolní počítače budou k dispozici ve třetím čtvrtletí.

 

Tyto produkty jsou v současné době k dispozici v evropských zemích, kde bylo v určitých pásmech frekvence 5,2 GHz schváleno používání produktů 802.11a. Jedná se o Francii, Velkou Británii, Nizozemí, Belgii, Dánsko a Švédsko.  Intel očekává, že další evropské země budou brzy následovat.

 

Kromě verze odpovídající pouze normě 802.11a bude přístupový bod Intel® PRO/Wireless 5000 k dispozici také v dalších podobách, například ve verzi pro 802.11a, kterou bude možné rozšířit o podporu protokolu 802.11b, a ve verzi podporující 802.11a i 802.11b.

 

David Bradshaw, Product Marketing Manager společnosti Intel Europe, řekl: „Jsme velice nadšeni, že máme v technologii 802.11a WLAN postavení průkopníka. Bezdrátová technologie je všeobecně uznávána jako budoucnost sítí a Intel má v úmyslu být na špičce tohoto trhu jako jeden z prvních výrobců, kteří v Evropě uvedli produkty 802.11a.“

 

Produkty založené na standardu 802.11a pracují rychlostí až 54 Mb/s, což je pětkrát víc než přenosová rychlost 11 Mb/s standardu 802.11b. Poskytují tedy dostatečný výkon pro simultánní používání více aplikací s velkými požadavky na přenosové pásmo, například pro video a hlasové konference, dolování dat a přenosy velkých souborů. Produkty založené na standardu 802.11a pracují v rádiovém frekvenčním pásmu 5,2 GHz, které je volné a bez interferencí. Navíc mají k dispozici osm nepřekrývajících se kanálů, zatímco produkty 802.11b používají pouze tři nepřekrývající se kanály. Protože produkty 802.11a pracují na osmi samostatných kanálech, mají uživatelé na jednom místě přístup k agregovanému přenosovému pásmu 432 Mb/s, zatímco technologie 802.11b nabízí maximálně 33 Mb/s.

 

Intel oznamuje dvourežimový přístupový bod  

Intel dnes také oznámil přístupový bod Intel PRO/Wireless 2000. Tento přístupový bod podporuje klienty 802.11b a lze jej rozšířit o podporu klientů 802.11a. To z něj dělá skvělé řešení pro budoucnost v zemích, kde ještě nebylo schváleno používání produktů 802.11a. Přístupový bod Intel PRO/Wireless 2000 bude do konce června k dispozici ve všech evropských zemích.

 

Použitím dvoupásmového přístupového bodu mohou organizace ochránit investice do existujícího vybavení Wi-Fi (IEEE 802.11b) s přenosovou rychlostí 11 Mb/s a přitom si zajistí snadný přechod na síťovou technologii Wi-Fi5 (IEEE 802.11a), která podporuje datové rychlosti až 54 Mb/s, nabízí větší kapacitu kanálů a volnější spektrum – což jsou všechno nezbytné předpoklady pro široké nasazení bezdrátových místních sítí. 

 

Intel demonstruje technologii 802.11a na Filmovém festivalu v Cannes

Jako důkaz o svém vedení v technologii bezdrátových sítí LAN nainstaloval Intel minulý týden několik přístupových bodů 802.11a a 802.11b na Filmovém festivalu v Cannes. Návštěvníci tohoto prestižního filmového festivalu si tak jako první mohli vyzkoušet výhody bezdrátové místní sítě (WLAN), založené na standardu 802.11a.

 

Vybraní hosté si mohli prohlížet souhrny událostí předchozího dne, včetně rozhovorů s hvězdami i veškeré nádhery a lesku na ploše s červeným kobercem. Tento obsah byl bezdrátově vysílán na handheldy a laptopy, takže se návštěvníci mohli na festivalu libovolně pohybovat a přitom jim nic neuniklo. Návštěvníci také mohli pomocí svých handheldů a laptopů bezdrátově surfovat po internetu. Přístupové body Intel 802.11a byly nainstalovány na exkluzivních místech jako na ploše červeného koberce, kam přijíždějí všechny hvězdy na cestě do ‚Palais,‘ v hotelích Hilton a Martinez, i na jedné jachtě v přístavu Cannes. 

 

Intel vyvíjí dvoupásmovou čipovou sadu bezdrátové sítě LAN

Kromě toho Intel předvedl svou první čipovou sadu bezdrátové sítě LAN, která dokáže pracovat jako klient sítí Wi-Fi* i Wi-Fi5*. Dvoupásmová čipová sada bezdrátové sítě LAN společnosti Intel bude k dispozici v průběhu tohoto roku a odpovídá standardům 802.11b i 802.11a. Umožní výrobu levnějších zařízení, podporu nejnovějších standardů zabezpečení WLAN, přinese zvýšenou propustnost, dosah a energetickou úspornost, urychlí také integraci bezdrátových sítí přímo do stolních a přenosných počítačů.

 

O konferenci IDF
Intel Developer Forum (IDF) je významná akce technologického odvětví pro vývojáře hardwaru a softwaru. V průběhu roku je pořádána na různých místech po celém světě. Je příležitostí, kde klíčoví hráči v odvětví hovoří o nejmodernějších technologiích pro osobní počítače, servery, komunikační zařízení a kapesní klienty. Podrobnější informace o  konferenci IDF a technologiích společnosti Intel najdete na http://developer.intel.com.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů a je také předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Další informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom.

— 30 —

 

* Ostatní jména a značky mohou být majetkem jiných společností.  Intel a Itanium jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřinných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

 

Váš názor Další článek: Apple vyprodává zásoby

Témata článku: Notebooky, Ochranné pásmo, City, Nádhera, Rádiové spektrum, Festival, Hilton, Skvělá budoucnost, WLAN, Cannes


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF