Intel oznámil investici ve výši několika miliard dolarů do výrobních závodů nové generace ve Spojených státech

Intel oznámil investici ve výši několika miliard dolarů do výrobních závodů nové generace ve Spojených státech
  • Intel vynaloží 6 až 8 miliard USD na výstavbumoderních závodů v Arizoně a Oregonu.
  • Investice umožní vytvoření6 8 tisíc míst ve stavebnictví a 0,81 tisíc trvalých pracovních míst v oblasti vyspělých technologií. Zároveň umožní společnosti Intel udržet si zaměstnaneckou základnu ve svých amerických výrobních závodech.
  • Investice podpoří vznik nové vývojové továrny v Oregonu a modernizaci čtyř stávajících závodů tak, aby v nich bylo možné použít výrobní technologii 22 nm.
  • Mikroprocesory nové generace 22 nm umožní vytvářet elegantnější, tenčí přístroje svyšším výkonem a delší životností baterie při nižších nákladech .

Společnost Intel dnes oznámila, že provede investici ve výši 6 až 8 miliard amerických dolarů do výroby technologie nové generace ve svých amerických závodech. Investice bude financovat implementaci výrobního procesu 22 nm (22 nanometrů) v několika stávajících závodech na území Spojených států a zároveň výstavbu zcela nové vývojové továrny (fab) ve státě Oregon. Projekt umožní vytvoření 6 až 8 tisíc míst ve stavebnictví a 0,8 až 1 tisíc trvalých pracovních míst v oblasti vyspělé technologické výroby.

„Dnešní oznámení odráží další stupeň vývoje Mooreova zákona a naše odhodlání dále investovat do budoucnosti Intelu i Spojených států,” prohlásil prezident a generální ředitel společnosti Intel Paul Otellini. „Okamžitým dopadem naší několikamiliardové investice budou tisíce pracovních míst spojených s výstavbou nového závodu amodernizace těch stávajících, následovaných vytvořením dalších trvalých pracovních míst v oblasti kvalifikované výroby.”

Počítačový průmysl dosáhl letos významného milníku, kdy je denně expedováno milion osobních počítačů. Modernizované závody proto vytvoří kapacitu pro další růst tržního segmentu osobních počítačů a pro další počítačové trhy, zejména trh s mobilními zařízeními a integrovanými řešeními.

Nová investice posílí postavení společnosti Intel v nejvyspělejším odvětví výroby polovodičů na světě. Zcela nový vývojový závod v Oregonu, který dostane název D1X, by měl začít s výzkumem a vývojem v roce 2013. Rovněž se plánuje modernizace celkem čtyř stávajících závodů, dvou v Arizoně (Fab 12 a Fab 32) a dvou v Oregonu (D1C a D1D).

„Intel vyrábí zhruba 10 miliard tranzistorů za vteřinu. Naše závody produkují nejvyspělejší počítačovou technologii na světě a tyto investice vytvoří kapacitu pro inovaci, jakou jsme si dosud nedokázali představit,” prohlásil viceprezident a generální manažer výrobního a dodavatelského řetězce společnosti Intel Brian Krzanich. „Intel asvět technologie tvoří srdce budoucnosti. Oproti tomu, co se běžně říká, tvrdíme, že dokážeme udržet dynamickou výrobní ekonomiku i zde ve Spojených státech, a to tím, že se zaměříme na odvětví budoucnosti.”

Společnost Intel vytváří zhruba tři čtvrtiny svých příjmů v zámoří, nicméně tři čtvrtiny výrobních kapacit mikroprocesorů drží ve Spojených státech. Tato nová investice umožní společnosti udržet zaměstnaneckou základnu v těchto závodech.

Nové kapitálové investici předcházela podobná, učiněná v únoru 2009, kdy Intel podpořil modernizaci na nový výrobní proces. Tyto modernizace vedly k technologii 32 nm,která stála za počítačovými chipy používanými dnes v PC, serverech, integrovaných a mobilních zařízeních. První mikroprocesory vyrobené technologií 22 nm, označované Ivy Bridge, se dostanou do výroby koncem roku 2011 a nabídnou ještě vyšší výkon a efektivitu. Díky dalšímu vývoji výrobní technologie lze přidávat nové funkce a přístroje používající tyto mikroprocesory mohou být tenčí, výkonnější a mohou mít delší výdrž baterie při nižších nákladech pro uživatele.

Další článek: Ubuntu 10.10: týden se zatoulanou surikatou

Témata článku: Brian Krzanich, Výrobní technologie, Spojení, Fab, Americký řetězec, Arizona, Nová technologie, Spojené státy, Oregon, Výroba, Nové místo, Nový milník

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší